Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak otworzyć drzwi bez kluczków?


JawoR36

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, salamon napisał:

 Ludzie boją się aktywować tej funkcji ponieważ istnieje takie przekonanie że w momencie wypadku nikt się do nich nie dostanie.Sam jeżdzę z uruchomioną tą funkcją

Też  mam uruchomioną ta opcję  samochód z europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bobikos napisał:

Otwórz mechanicznie wkładkę od strony kierowcy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Jest to jakiś pomysł. Tylko czy aby wcześniej nie podda się wkładka, która jak się zerwie nie otworzy drzwi? Chyba, że jak się zerwie, to właśnie otworzy.. Sprawdzę kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiercając, wyrywając itd wkladke wystarczy później przekręcić zwykłym śrubokrętem. Najprostsza opcja. A jak nie to przez zamek bagażnika, tam masz tylko 3 kabelki od wkładki po zdemontowaniu tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przekręcę wkładkę w bagażniku to reszta auta też się otworzy? Może tam bym pokombinował z kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ktoś napisał ze jest opcja safe ale nikt nie napisał że akurat w tym aucie jest aktywna. W normalnym b6 wchodzisz do środka i otwierasz centralny klamką. W ciągu ostatniego roku robiłem ok 30 sztuk b6 i w kazdej tak było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem że możliwe jest iż ta funkcja jest uruchomiona u kolegi ponieważ tak właśnie zachowują się klamki przy jej aktywacji czyli brak możliwości otwarcia od środka.

Tutaj masz pokazane o co chodzi, co prawda na przykładzie polo ale zasada działania jest taka sama

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjn8vOW3q7SAhVCP5oKHUAzByMQFggvMAI&url=http%3A%2F%2Finstr.vw.nm.com.pl%2Fpolo-safe-lock%2F&usg=AFQjCNFYpwmRKVR0d1m7-hjiFgN4lASrKA

Edytowane przez salamon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w golfie 4, wybite wszystkie 4 szyby, próba sforsowania tapicerki w drzwiach, wykrecili całe audio z auta i kładąc oparcie kanapy, dostali się do bagażnika. Jeśli pilotem zarygluje podwójnie, nie ma bata żeby otworzyć za klamki od środka, jedynie centralny musi dostać sygnał/napięcie żeby puścić i rozblokowac drzwi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakiś schemat kabli do zamka? Jak nie ma nic takiego to rozpruję jakieś drzwi i sam dojdę które kable odpowiadają za działanie zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe to bez sensu a istnieje ryzyko że po wypadku nie wyjdziesz z samochodu już były takie przypadki więc ja bym jej nie włączał w trakcie jazdy ale to tylko moje zdanie

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że w mojej B8 nie ma włączonej tej funkcji bo do zamykania samochodu fajna sprawa jakieś dodatkowe zabezpieczenie zawsze

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor ostatnio robiłem Polo z 2007 i myślę że w b6 będzie tak samo. Do zamka dochodzi 8 pinow, 1 i 2 pin to zasilanie silniczka od centralnego, pozostałe dochodzą do 3 mikrostykow wiec nas nie obchodzą. Centralny w polo obsługuje centralna elektryka ale w b6 będzie to modol komfortu, musisz znalesc w schemacie pin 1 i 2 danych drzwi na kostce modol komfortu i podać na nie dwa impulsy po 12v mam gdzieś zapisane na który pin dać + aby otworzyć centralny wiec jeśli będzie ci to potrzebne to poszukam tyle ze pozostaje problem znalezienia które to będą piny na kostce modolu. 

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj, M46 zamek kierowcy, pin 1 to prawdopodobnie masa, pin 2 i 9 sygnał (+)

M48 zamek pasażera

M47 i M49 zamek drzwi tył (lewy i prawy)

a29d422b5b1e.jpg

48395ea9c086.jpg

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w b6 do zamka dochodzi kostka 9 pinowa. W polo po podaniu + na pin 1 i masy na pin 2 zamek sie rozryglowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...