Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z centralnym zamkiem


dj domin1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać czy ktoś miał już podobny przypadek. Chodzi o to że kiedy jest zimno, mróz ogólnie minus na termometrze, centralny zamek otwiera mi tylko drzwi kierowcy. Jak kupiłem samochód to wymieniłem pompkę centralnego bo stara się rozsypała. Samochód otwierałem z kluczyka bo nigdy polot nie działał.  I jeszcze przy zamykaniu w tylnych drzwiach po zamknięciu jakiś czas syczy powietrze. Czy ta nieszczelność może wpływać na to że że pompka nie ma siły otworzyć drzwi oprócz tych kierowcy?? Czy może trzeba przewody od centralnego wyczyścić bo jakimś cudem siedzi w nich wilgoć i zamarza przy mrozach?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw usuń nieszczelność. Jak jest ciepło to otwiera wszystkie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia kostki przy pompce ( może są styki zaśnie dziale ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby zaśniedziały styki to nawet jak ciepło by nie otworzyły się.  A z tematu rozumie że tylko jak zimno się nie otwiera. Może jak masz nieszczelność to trochę przymarza i pompka nie ma siły tego otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sendilkem napisał:

Ale jakby zaśniedziały styki to nawet jak ciepło by nie otworzyły się.  A z tematu rozumie że tylko jak zimno się nie otwiera. Może jak masz nieszczelność to trochę przymarza i pompka nie ma siły tego otworzyć?

Dokładnie jak jest mróz to nie ma siły otworzyć drzwi oprócz kierowcy.  Pompka to zamiennik z allegro.  Jak kolega wyżej proponuje usunę tą nieszczelność i zobaczę. 

Ewentualnie które miejsca mogę czymś przesmarować żeby lżej to wszystko chodziło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem tą nieszczelność i teraz działa centralny normalnie. Bez syczenie. Muszę tylko poczekać na mrozy żeby sprawdzić czy drzwi będą normalnie działały. 

Przy okazji zaczęła normalnie działać tylna klapa, tj. centralny ją zamyka przy zamykaniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...