Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Strasznie muli na 4 i 5 biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kolegów. Z tego co wyczytałem na naszym forum mogę do mojej awarii przypisać chyba wszystkie wątki na ten temat związane z doładowaniem silnika - więc tak - na wstępie było podłączenie pod vag i wykazało następujące błędy:

- n75 (po demontażu i sprawdzeniu okazał się sprawny)

- n19 (chyba bo dokładnie nie pamiętam ale chodzi o ten elektrozawór z czarną główką z tyłu za silnikiem - również sprawny)

- przepływomierz

- czujnik przy wtrysku (ten co ma kabelek podłączony )

- czujnik pedału hamulca (nożnego - mruga kontrolka od świec żarowych)

Po wyczyszczeniu przepływomierza błąd zniknął, ale reszty za chiny nie można wykasować włącznie z inspekcją IN 2. W wężyku który idzie do ECU i w ECU był olej silnikowy więc go wyczyściłem, wszystkie wężyki wymienione na nowe i wszystkie rury posprawdzane pod względem dziur i nic nie znalazłem poza tym mechanik powiedział że mam do wymiany ECU. Turbina jest słyszalna i podobno działa prawidłowo ale nie doładowuje więc na czwartym i piątym biegu jest masakra i wyprzedzają mnie tiry bo więcej niż 110km/h nie jedzie a pod górkę to nie raz muszę go redukować do 3 biegu!!! Nie kopci i bierze olej tak jak w innych TDi. Proszę was pomóżcie mi bo już nie mam siły do tego auta. Dziękuję

Opublikowano

ja też tak mam ... :mysli: ale u mnie kierownice w turbince są zapieczone. Zobaczy czy chodzi u Ciebie sztanca :mysli:

Opublikowano

Właśnie dzisiaj sprawdzałem i nie działa ale dlaczego??? w tych sprawach jestem laikiem więc doradźcie cuś proszę ;(

Opublikowano

Kierowniczki w turbinie mogą być zapieczone a wtedy czeka Cię regeneracja bo w czyszczenie nie ma sie co bawić.

Opublikowano

Kierowniczki w turbinie mogą być zapieczone a wtedy czeka Cię regeneracja bo w czyszczenie nie ma sie co bawić.

a to dlaczego nie ma co się bawić w czyszczenie :mysli: z tego co czytałem to czyszczenie daje pożądane efekty :chytry:
Opublikowano

a to dlaczego nie ma co się bawić w czyszczenie :mysli: z tego co czytałem to czyszczenie daje pożądane efekty :chytry:

Efekty może i daje, ale nie na długo.

Opublikowano

tak się tylko zastanawiam czy oni przy regeneracji turbiny robią to inaczej niż my bo szczerze to wątpię :decayed: wiec kwestia dalej pozostaje sporna :naughty:

Opublikowano

warto zrobic logi, bedzie widac czy to kierownice. podlaczales pod VAG? nie ma bledow?

Opublikowano

Pisałem na początku co wyskoczyło pod vagiem :wink4: a nie wiem czy to nie wina komputera bo przecież może być tak że komputer może podawać za małe napięcie na n75 i dlatego nie otwiera zaworu a jak ręcznie ruszałem sztance to chodziła nawet lekko więc nie wydaje mi się żeby kierownice były zapieczone :mysli:

Opublikowano

Pisałem na początku co wyskoczyło pod vagiem :wink4: a nie wiem czy to nie wina komputera bo przecież może być tak że komputer może podawać za małe napięcie na n75 i dlatego nie otwiera zaworu a jak ręcznie ruszałem sztance to chodziła nawet lekko więc nie wydaje mi się żeby kierownice były zapieczone :mysli:

zrób 011 w BS [jak pójdzie] podczas logów obserwuj sztangę....

Opublikowano

Pisałem na początku co wyskoczyło pod vagiem :wink4: a nie wiem czy to nie wina komputera bo przecież może być tak że komputer może podawać za małe napięcie na n75 i dlatego nie otwiera zaworu a jak ręcznie ruszałem sztance to chodziła nawet lekko więc nie wydaje mi się żeby kierownice były zapieczone :mysli:

zrób 011 w BS [jak pójdzie] podczas logów obserwój sztangę....

a wczesniej spsikaj ją WD-40
Opublikowano

Dzisiaj sprawdzałem napięcie na kablach do n75 i n18 okazało się że na n75 jest podawane tylko 6 volt a na n18 nawet nie ma jednego volta i dlatego nie otwiera mi doładowania więc tu moje pytanie - co może być przyczyną takiego zachowania??? :mysli:

Opublikowano

Dzisiaj sprawdzałem napięcie na kablach do n75 i n18 okazało się że na n75 jest podawane tylko 6 volt a na n18 nawet nie ma jednego volta i dlatego nie otwiera mi doładowania więc tu moje pytanie - co może być przyczyną takiego zachowania??? :mysli:

a wjaki sposób mierzyłeś....jest dobrze :wink4:[napięcie ok 5-6V]

nie idzie 011BS? to zrób "output test" w ENGINE jak dojdzie do testu zaworu N75,to powinno być słyszalne jego cykanie.

wtedy zdejmij wtyczkę i zmierz napięcie,powinno być 12V [cyklicznie] ...jak brak to kablologia

tak samo zrób z EGR :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzięki wielkie jutro będe z tym walczył i wieczorem opowiem co i jak :notworthy:[br]Dopisany: 10 Styczeń 2009, 21:34_________________________________________________Byłem, sprawdziłem i jest tak:

OUTPUT TEST:

- N75 - od 0,25 do 6 volt

- N18 - od 0,20 do 6 volt

więc ani jeden ani drugi nie działa na teście

A teraz na włączonym silniku (011BS):

- N75 - od 6 do 7,5 volt

- N18 - od 0,18 do 0,23 volt

Powyżej 1500 obrotów silnik wchodzi na ERROR.

Z tego wychodzi że nie mam odpowiedniego napięcia na te zaworki i dlatego mi nie działa przyśpieszenie, na POLSKIM VAGU pokazuje mi komunikat typu "błąd N75 lub zwarcie do masy" i tak samo mi wyżuca na N18 i wtrysku startowym. Pomóżcie mi zlokalizować usterkę bo naprawde mi się nie uśmiecha rozpruwać całą instalację ;( z góry dziękuję za odpowiedzi aha i jeszcze zaóważyłem że spalił mi się mały bezpiecznik nr.1 i po wymianie na nowy i włączeniu zapłonu znów się spalił - czy to może mieć coś wspólnego z ww. usterkami???[br]Dopisany: 11 Styczeń 2009, 13:35_________________________________________________A więc okazało się po sprawdzeniu, że w skrzynce z komputerm nie było jednego bezpiecznika który odpowida za zawory n75 i n18 - kiedy go włożyłem pokazał się prąd na wtyczkach do tych zaworków i zadowolony próbowałem odpalić auto ale niestety nie odpalił ;( więc go wyciągnąłem i auto odpaliło a kiedy na włączonym silniku włożyłem bezpiecznik auto zgasło, następnie posprawdzałem przjścia na wszystkich kablach i nie było żadnego zwarcia więc wraz z moim specem od elektryki samochodowej doszliśmy do wniosku że winę ponosi komputer i teraz pytanie czym różni się komputer o nr. 028 906 021 GN (taki mam w aucie) od kompa o nr. 028 906 021 GL ??? I powiedzcie mi jeszcze czy ważne są te literki na końcu numeru czy tylko ważny jest numer???

Opublikowano

A więc okazało się po sprawdzeniu, że w skrzynce z komputerm nie było jednego bezpiecznika który odpowida za zawory n75 i n18 - kiedy go włożyłem pokazał się prąd na wtyczkach do tych zaworków i zadowolony próbowałem odpalić auto ale niestety nie odpalił

podłącz vaga przy włożonym bezpieczniku....sprawdż blok engine i immo. :mysli:

Opublikowano

Przy włożonym bezpieczniku nie ma żadnych błędów

Opublikowano

Przy włożonym bezpieczniku nie ma żadnych błędów

a kontrolki na tablicy gasną :mysli: głównie chodzi o immo.

Opublikowano

Tak wszystkie gasną tak jak powinny.

Opublikowano

Tak wszystkie gasną tak jak powinny.

włóż bezpiecznik i po przekręceniu kluczyka[nie odpalaj auta]sprawdż napięcie na zaworze N109 ten na pompie,ma być 12V

Opublikowano

Bez bezpiecznika pokazuje mi na vagu błąd na tym zaworze a jak go włoże to błąd znika czyli chyba jest dobrze ale nie sprawdzałem - a tak w ogóle to gdzie jest ten zawór - czy to nie ten czasami co wchodzi do niego tylko jeden kabelek za pompą???

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.