Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Honda Accord


Wojto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długiej przygodzie z niemiecką motoryzacją (Audi A4, Audi A3, BMW 3) postanowiłem spróbować produktu japońskiego. Nie ukrywam, że liczę na bezawaryjność ale to będzie można ocenić dopiero po czasie. Honda Accord Type S, ostatnia wersja po lifcie, 2,2 i-dtec. Wkrótce więcej zdjęć.

 

WP_20170304_10_50_42_Pro.jpg

WP_20170409_10_31_06_Pro.jpg

WP_20170409_10_26_33_Pro.jpg

WP_20170409_10_30_47_Pro.jpg

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wozidła:) super jest Honda, kolor elegancki. Tez wlasnie zastanawiam sie nad tym autkiem po pastuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty! Ogólnie moja druga ulubiona marka po Audi, wykonanie wnętrza na wysokim poziomie i bardzo dobre silniki benzynowe. Bezawaryjności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki sam krok. Jeździłem A4 B6 i kupiłem taką accord VIII po lifcie też ten rocznik sedan ale 2 litry benzyna.  Szukałem długo A4 B8 poliftowe w dobrym wyposażeniu, ale accord za cenę niższą oferuje bardzo fajne wyposażenie - ja mam full opcję executive z fabrycznym navi oraz kamerą cofania z salonu polskiego :).  Te silniki benzynowe w hondzie są bezawaryjne - brak turbo, brak dwumasowego koła i rozrząd na łańcuchu. Diesel też ma dobrą opinie. Jakby co zapraszam równiez na acccordklubpolska :) 

 

Fajne auto i do tego typeS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem b8 ale odpuściłem ze względu na korozję oraz kiepskie opinie o awaryjności. Wykonanie jest faktycznie na wysokim poziomie, mam wrażenie że lepsze niż w bmw. Ogólnie autko świetnie się prowadzi zwłaszcza przy dużych prędkościach, nie jest tak popularne jak konkurenci i nieźle wygląda. Jestem już na accordklub pod tym samym nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accordy to bardzo udane samochody jeżeli chodzi o bezawaryjność, jakość wykonania, ale kombi, szczególnie w tym kolorze, wygląda kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował nowe w salonie to na pewno byłby inny kolor, pewnie biały. Kupując tą używkę ważniejsze były inne kwestie. Też mi się kolor nie podobał, ale przyzwyczaiłem się. Za to żonie od razu wpadł w oko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 19:03, Wojto napisał:

Też szukałem b8 ale odpuściłem ze względu na korozję oraz kiepskie opinie o awaryjności. Wykonanie jest faktycznie na wysokim poziomie, mam wrażenie że lepsze niż w bmw. Ogólnie autko świetnie się prowadzi zwłaszcza przy dużych prędkościach, nie jest tak popularne jak konkurenci i nieźle wygląda. Jestem już na accordklub pod tym samym nickiem.

Potwierdzam...prowadzenie auta jest rewelacyjne. Mało tego jeździ, ale miałem sytuację że trzy naraz jechały koło siebie - kombi lub sedany i zawsze wymiana spojrzeń użytkowników...bezcenne :P

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajowy, kolor dyskusyjny, silnik do dooopy... Honda z dieselem to zło! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 12:04, azure napisał:

Model fajowy, kolor dyskusyjny, silnik do dooopy... Honda z dieselem to zło! ;-)

Z tym dieslem Hondy to powielasz raczej jakieś stare stereotypy, dotyczące silników branych przez hondę od innych marek. Jak już honda zrobiła swojego diesla to niewiele można mu zarzucić, okazał się lepszy od niejednego silnika produkowanego przez dużo bardziej doświadczone w dieslach marki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojto napisał:

Z tym dieslem Hondy to powielasz raczej jakieś stare stereotypy, dotyczące silników branych przez hondę od innych marek. Jak już honda zrobiła swojego diesla to niewiele można mu zarzucić, okazał się lepszy od niejednego silnika produkowanego przez dużo bardziej doświadczone w dieslach marki.  

To nie o to chodzi. Honda ma genialne silniki 2.4, przy których kupno diesela to wg mnie głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, azure napisał:

To nie o to chodzi. Honda ma genialne silniki 2.4, przy których kupno diesela to wg mnie głupota.

Akurat z pewnych względów chciałem mieć diesla, a wolę tego niż np z audi czy bmw. A co do 2,4 to potwierdzam, silnik świetny tylko znajdź z nim pewne autko biorąc pod uwagę, że accordów jest mało i 90% to 2,0 benzyna...

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co innego, trudno cokolwiek sensownego wyszukać. Auta stare, coraz trudniej. VIIIgen z kolei strasznie cenę trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 12:04, azure napisał:

Model fajowy, kolor dyskusyjny, silnik do dooopy... Honda z dieselem to zło! ;-)

2.2 i-cdti jest naprawdę udanym silnikiem i bardzo rozwojowym. Kultura pracy jest o niebo lepsza niż w TDI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest I-DTEC następca ictdi, seryjnie 180km, teraz trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Przemots napisał:

2.2 i-cdti jest naprawdę udanym silnikiem i bardzo rozwojowym. Kultura pracy jest o niebo lepsza niż w TDI. 

To, że jest to ok silnik na tle innych sadzomiotaczy to jedno. 2.4 w moim odczuciu jest po prostu zdecydowanie lepszym wyborem w przypadku Accorda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wojto napisał:

To jest I-DTEC następca ictdi, seryjnie 180km, teraz trochę więcej

Sprzęgło daje radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, azure napisał:

Sprzęgło daje radę? 

W wersji typeS sprzęgło jest mocniejsze, dlatego często do wersji 150km zakłada się właśnie sprzęgło z typeS

Edytowane przez Wojto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak to w każdym nowym dieslu - sprzęgło pada . Teraz jakbym miał kupować takiego accorda to bym szukał z 2.4....ten 2.0 jest za słaby w trasie bo po mieście to wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...