Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie kupujecie opony?


Tomasz Krajewski

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sobie opon na lato. Najchętniej kupiłbym takie jakie mam, tj  Pirelli P Zero 255/35 R19.

Rozbieżność cen - w kosmos. Od 600 do 1500 zł za sztukę. Skąd się te różnice biorą? Próbowałem u swoich wulkanizatorów. Albo cena nierealna, albo wręcz mówią, że nie ściągają. Internet - rozstrzał jak wyżej. 

Stąd pytanie: gdzie kupujecie opony? Najchętniej opinie o sklepie, gdzie rozpatrywali Wam jakąś reklamację i oczywiście rozpatrzyli ją pozytywnie. 

Rok temu miałem problemy przy wyższych prędkościach. Odgłos był jak przy zużytym łożysku. Zmieniłem 2 (!) łożyska. Wydałem na to ok 800 zł, dźwięk nie ucichł. Problemem była nierówno wylana opona. Oczywiście nie było tego widać na normalnym wyważaniu, a dopiero na teście drogowym:

(W trakcie testu koło poddawane jest oddziaływaniom rolki z naciskiem 635 kG, podobnym do rzeczywistych panujących podczas jazdy samochodem. Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich nierównomierności w elastyczności opony na jej obwodzie (wad fabrycznych), nierówności powierzchni opony (np. powstałych wskutek gwałtownego hamowania). 
Diagnostyczna rolka do zadawania obciążenia Road Force™ – pokazuje stan kompletnego koła. Koło jest również sprawdzone pod względem niejednorodności sztywności opony (przyczyna ok. 30% drgań) i ściągania bocznego.)

Najchętniej bym kupił i założył oponę wraz z testem drogowym w jednym miejscu. Tak, żeby zapłacić dopiero jak będzie ok. Spodziewam się, że to będzie wyższa cena, no ale... Boję się, że do sklepów internetowych trafiają opony które właśnie takiego testu drogowego nie przechodzą. I że z reklamacją czegoś takiego będzie mega problem. A że kwota niemała za takie opony to mi szkoda :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zerknąć na stronę danego producenta opon i zobaczyć kto jest autoryzowanym sprzedawcą. Z doświadczenia wiem, że u autoryzowanego sprzedawcy łatwiej jest o ewentualną reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo ok, ale trzeba było letnie kupować 2 miesiące temu, aby kupić tanio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozbieżności w cenie spowodowane są zwykle różną datą i krajem produkcji. Opona może być też z demontażu po autach wystawowych. Te wszystkie informacje powinny być zawarte w opisie. Zawsze można zadzwonić do sklepu i dopytać. Osobiście kupowałem na portalach inopony, sklepopon, opomarket i allegro. Na szybko Twoja opona https://www.sklepopon.com/opona-letnia/pirelli-p-zero-255-35-r19-96-y-xlaoka-62889

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żadną datę i kraj produkcji w oponach na załączonym zdjęciu, nie wprowadzaj w błąd. Te różnice cenowe są spowodowane tym, że te opony w poszczególnych ofertach różnią się homologacją, czyli minimalnie różnią się między sobą budową, co niekoniecznie widać po zdjęciach, bo mają standardowe zdjęcie dla wszystkich.  Opona za 793 ma homolgację AO - oznaczenie dla Audi,  za 906 AM8 - Aston Martin i najdroższa 1949 RO1 - Audi RS. Oczywiście nie znaczy, że im droższa tym lepsza, ale różnią się jak wspomniałem budową, np. twardością, oplotem, długością i szerokością rowków w bieżniku, co też się przekłada na różnice w etykiecie.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale często jest tak, że na danym portalu identyczna opona ma duże rozbieżności w cenach mimo jednakowych parametrów i wtedy czym jest to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...