Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7] Przelewanie za kierownicą...


A4 B7 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem słyszeć podczas jazdy na zimnym silniku jakby coś się przelewało za kołem kierownicy . Później jak już złapie swoją temperaturę to nie występuje. Spotkał się ktoś z was z czymś takim ?

Uwaga moderatora: Uzupełnij kod silnika w profilu.

 

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podszybiu odpływy drożne? Czy może przelewanie słychać w nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nitroo napisał:

Na 100% stoi Ci woda w podszybiu.

Żeby to było słychać wewnątrz, to na podszybiu musiał by mieć basen i to z pływającymi sprzętami :P:decayed:

Raczej bulgocze w nagrzewnicy, przyczyną jest zapowietrzający się układ chłodzenia.

Płynu chłodzącego nie ubywa ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie miałem dużo wody, a na zakrętwch było słychać przelewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw trzeba zacząć od sprawdzenia drożności odpływów - najszybciej to sprawdzisz, jeżeli nie to to jak chłopaki podpowiadają sprawdzić układ chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrsob1 napisał:

Żeby to było słychać wewnątrz, to na podszybiu musiał by mieć basen i to z pływającymi sprzętami :P:decayed:

Raczej bulgocze w nagrzewnicy, przyczyną jest zapowietrzający się układ chłodzenia.

Płynu chłodzącego nie ubywa ?

Płyn w normie stoi w okolicach minimum odkąd pamiętam. Jak się nieco ociepli wybiorę się na wymianę bo i tak miałem to robić może przy okazji mi się to odpowietrzy.

Z nagrzewnicą to może rzeczywiście coś jest nie tak - to jest jedyne auto w którym nigdy chyba nie zmarznę nawet w największe mrozy. Ale do rzeczy auto ma coś takiego że pomimo iż rano ustawię na 19,5 stopnia (włączona klima) to grzeje jakbym ustawił może z 20 parę stopni. Dopiero jak dam na Lo i poczekam chwilę wszystko wraca do normy. 

Edytowane przez A4 B7 2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro dobrze mówi.. Też tak miałem zatkał się odpływ ktory jest pod akumulatorem. Zrobił się basen i na zakrętach było  to dobitnie słychać w aucie. Trzeba to wykluczyć na pierwszym miejscu - sprawdzając. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, A4 B7 2007 napisał:

Z nagrzewnicą to może rzeczywiście coś jest nie tak - to jest jedyne auto w którym nigdy chyba nie zmarznę nawet w największe mrozy. Ale do rzeczy auto ma coś takiego że pomimo iż rano ustawię na 19,5 stopnia (włączona klima) to grzeje jakbym ustawił może z 20 parę stopni. Dopiero jak dam na Lo i poczekam chwilę wszystko wraca do normy. 

poczytaj o nastawach podstawowych klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej wody do wężyka (jak na zdjęciu zaznaczyłem ) aż do momentu gdy poziom zacznie się podnosić w zbiorniczku. Korek odkręć podczas dolewania :) 

maxresdefault (2).jpg

Co do klimy to jakoś ona musi nagrzać środek w zimne dni do tych 19,5*C więc sobie sama reguluje temp do póki czujnik nie wyczuje zadanej temp, czyli twoich 19,5*C.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Norbas napisał:

Dolej wody do wężyka (jak na zdjęciu zaznaczyłem ) aż do momentu gdy poziom zacznie się podnosić w zbiorniczku. Korek odkręć podczas dolewania :) 

maxresdefault (2).jpg

Co do klimy to jakoś ona musi nagrzać środek w zimne dni do tych 19,5*C więc sobie sama reguluje temp do póki czujnik nie wyczuje zadanej temp, czyli twoich 19,5*C.... 

Mam tu minimalnie zwiększyć poziom płynu w zbiorniczku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wlewał do tego wężyka to tak aż w zbiorniczku będziesz widział, że stan się podnosi.  Jak za dużo wyjdzie poza maks to strzykawka i odsysanko :decayed: Pojeździsz trochę i możesz spróbować jeszcze raz przez wężyk dolać, jak od razu  stan się podniesie to powinno być ok. Mi brakowało prawie 300ml :naughty:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...