Skocz do zawartości
IGNOROWANY

renowacja lamp


Nowak50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukałem na forum lecz nie znalazłem potrzebnych informacji a mianowicie planuje zrobić polerkę przednich reflektorów ich stan oceniam 7/10, posiadają trochę odprysków i rysek. Zamierzam użyć papieru wodnego 1500 2000 2500 3000 i teraz nie wiem jaką pastą na koniec to spolerować i jakim lakierem prysnąć dodam że posiadam kompresor i pistolet. Polerki nie posiadam ale użyje pada na wiertarkę z regulacja obrotów. Jaki pad polecacie dla nowicjusza ? Posiadam też żel matujący z 3m 50018 scuff-it  mogę go wykorzystać zamiast pasy polerskiej ? Zależy mi żeby wyszło jak najtaniej. Czy lepiej oddać to do profesjonalistów u mnie w okolicy biorą od 80zl na komplet lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od papieru 800 jak chcesz jakiekolwiek odpryski usunąć. Polerujesz na krzyż i zwiększasz gradację. Potem możesz albo zwykłymi pastami polerskimi albo np. PlastX. Na koniec np. wosk albo jakaś powłoka do plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nie wiem jak szukałeś wiedzy skoro siódmy temat w dziale Porady jest dokładnie o tym

Temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś obeznany w temacie powie czy można po polerce lamp plastikowych prysnąć lakierem bezbarwnym?

Nie będzie się łuszczyć lub coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie chyba daje najtrwalszy efekt.Oczywiście lakier dobrej jakości i na zmatowiona lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do mnie do tematu (link w podpisie) opisałem tam regenerację szkieł reflektorów.

 

NIE POLERUJEMY LAMP PRZED LAKIEROWANIEM !!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.04.2017 o 21:41, roger18sx napisał:

 

Lakierowanie chyba daje najtrwalszy efekt.Oczywiście lakier dobrej jakości i na zmatowiona lampę.

 

Daje znakomity efekt i najdłuższy, ale jest jedna kwestia nie wystarczy do tego zwykły lakier bezbarwny w sprayu. Trzeba mieć go w dobrych proporcjach z utwardzaczem, i najlepiej nanosić pistoletem do malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje znakomity efekt i najdłuższy, ale jest jedna kwestia nie wystarczy do tego zwykły lakier bezbarwny w sprayu. Trzeba mieć go w dobrych proporcjach z utwardzaczem, i najlepiej nanosić pistoletem do malowania. 

 

Jest coś takiego jak lakier w sprayu 2K (z utwardzaczem właśnie). Sprawdza się idealnie. Nie trzeba mieć całego sprzętu lakierniczego.

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie trzeba, ale w sprayu łatwiej o zacieki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie trzeba, ale w sprayu łatwiej o zacieki. 


To już bardziej zależy od ręki lakierującego ;-)

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie kogoś w Lublinie kto podjąłby się rozklejenia reflektora i czyszczenia jego wnętrza? Jak coś to prosiłbym o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przem8 napisał:

Polecicie kogoś w Lublinie kto podjąłby się rozklejenia reflektora i czyszczenia jego wnętrza? Jak coś to prosiłbym o info na PW.

spróbuj sam.lampy z a3 rozkleja się w 2 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michcio28810 napisał:

spróbuj sam.lampy z a3 rozkleja się w 2 minuty

Czytałem, że w polifcie różnie bywa i tak kolorowo do końca nie jest. Ostatnio mam tylko wolne niedziele więc chętnie bym oddał to komuś w dobre ręce :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam od gradacji 360 wzwyż na maszynie DA zawsze efekt końcowy 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...