Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd


marcin8047

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem a4 b6 z silnikiem 2.4 bdv i przymierzam sie do wymiany rozrządu. Byłem dzisiaj w serwisie audi żeby sprawdzic historie auta i według serwisu rozrząd był wymieniony w 2012r. przy przebiegu 175000km. Teraz ma na  liczniku 198000 ale mineło prawie 5 lat od wymiany i nie wiem czy wymieniać czy jeżdzic dalej.  Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Nawet gdybyś miał 100% pewność że rozrząd był wymieniany to i tak dla świętego spokoju i bezstresowego zasypiania powinno się wymienić rozrząd. Co jeśli był źle zamontowany? Albo pasek lipnej jakości? Tego się nie dowiesz. Wymieniałbym i już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przebieg masz autentyczny to ja bym zostawił, ale jeśli masz jakiś cień podejrzenia że jednak możesz mieć więcej nalatane to wymień i śpij spokojnie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę z pierwszej odpowiedzi. Ma rację, zawsze po kupnie auta powinno się zmienić rozrząd, także nie zastanawiaj się tylko zmień :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak radzą Przedmówcy- dla swojego spokoju i nawet czystego sumienia, możesz wymienić rozrząd aczkolwiek w tym konkretnym przypadku i przebiegu który podajesz- nie jest to coś niezbędnego. Przejechałeś na obecnym rozrządzie niecałe 30k, więc zrobi jeszcze sporo km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pewną historię auta to nie musisz się spieszyć. W innym wypadku, tak jak koledzy wyżej- co 5 lat lub 120kkm. Nie wszyscy mechanicy będą potrafili wymienić pasek z osprzętem bez zdejmowania przodu, więc sobie więcej policzą za robotę. Weź zatem również pod uwagę czy łańcuch z napinaczem planujesz wymieniać - dwie sprawy załatwione za jednym zamachem a i parę groszy zostanie w kielni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymian rozrządu generalnie nie należy do tanich czynności,  napraw, musisz mieć ten fakt na uwadze i to niezależnie od wersji silnikowej. Nie chodzi nawet o części, bo te taniej możesz zamówić online, bardziej o samą robociznę, wymiana rozrządu zajmuje kilka ładnych godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...