Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dużo pali, zapieczone kierownice, "twarda" praca silnika


gutzio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżym posiadaczem A4 i mam pytanie...

Wiem ze w moim audi są zapieczone kierownice w turbinie to bank bo sprawdzałem - sztanca prawie się nie rusza i silnik łapie błąd, muszę to zrobić ale teraz jest zimno. Wydaje mi się że mam za wczesny wtrysk paliwa bo dość twardo silnik pracuje, nie mam jeszcze vaga by to potwierdzić.

Martwi mnie natomiast co innego zatankowałem 32l i zrobiłem na tym 320km :wallbash: zastanawiam się czy te 2 usterki mogą mieć wpływ na to ze silnik pali 30% więcej?? :mysli: Autko chodzi dobrze nie kopci, dobrze przyspiesza do ok 3000 obr, nigdzie paliwo się nie wylewa.

hmmm proszę Was o jakąś poradę zanim vaga kupie :gwizdanie:

pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich odcinkach jeździsz?

Mój AFN przy tych temperaturach teraz i odcinkach które pokonuję każdego dnia pali też ok 10 ltr,

nawet nie zdążę rozgrzać silnika

w zimę przy takiej eksploatacji jak opisałem tyle pali, salonowe normy możemy sobie wsadzić...

stwierdzić wartość statycznego kąta wtrysku można tylko podpinając vaga, pomiar w BS grupa 000,

warunek niezbędny: temperatura robocza silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinki różne od 3 do 13 km głownie jazda po mieście Zabrze i Gliwice, trochę się dziwie bo wcześniej miałem Passata starego 1.6td i palił w takich warunkach 7

Dzisiaj wieczorem będę miał vaga więc podepnę i zobaczę co i jak, ale i tak mnie to dziwi .... może te silniki tak maja.. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooooooooo ????????????

moj afn pali jakies 5,5 przy spokojnej jezdzie....(komp pokazuje 5,2) - na pelnym baku robie jakies 1 - 1,1k km !!!!!

widzę cac, że przed tobą pierwsza w życiu zima...

spróbuj potwierdzić to co napisałeś... na wiosnę :gwizdanie: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cooooooooo ????????????

moj afn pali jakies 5,5 przy spokojnej jezdzie....(komp pokazuje 5,2) - na pelnym baku robie jakies 1 - 1,1k km !!!!!

Kolego takie teksty między bajki sobie wsadź,chyba że może cały czas po autostaradach śmigasz(do 110km/h).Jechałem swoim AFN-em kilka razy z DK do PL,dystans ok. 1400km,jazda spokojna(max. 120km/h).80% po autostradzie minimalne spalanie jakie FIS pokazał to 5,8l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie natomiast co innego zatankowałem 32l i zrobiłem na tym 320km :wallbash: zastanawiam się czy te 2 usterki mogą mieć wpływ na to ze silnik pali 30% więcej??

kolego każd austerka musi jakoś wpływać na pracę silnika... każda usterka przy silniku rzecz jasna... wyobraź sobie że ja ostatnio na baku 70l - Avant zrobilem 450km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobraź sobie że ja ostatnio na baku 70l - Avant zrobilem 450km :)

Max jest 62l..

Racja :good: mi po zapaleniu się rezerwy wchodzi do baku ok.54l.Ale na ogół staram się niedopuścić do zapalenia rezerwy,zapowietrzenie układu jest :thumbdown:.Ciekawe skąd kolega zibolek wziął te 70l :mysli: może bak ma dodatkowy :naughty: A swoją drogą nawet jakby miał te 70l. to na 450km wychodzi mu ok.16l/100km :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja pier..... a niby czemu mialbym klamac ? ze 3 tygodnie temu zalalem bak do pelna jak stan byl w okolicach rezerwy dolalem za 50 zl - w tej chwili wskaznik jest pomiedzy polowa a cwiartka i mam najezdzone jakies 1100 (nie chce mi sie wychodzic i sprawdzac) fakt nie jezdze szybko,bo ta trasa ktora jezdze do pracy jest w oplakanym stanie (przewaznie do 100km\h - czasami 150....)

Racja jest to moja pierwsza zima z audi ale (pewnie mnie znowu wysmiejecie) w lecie na fis mialem srednie spalanie 4,3-4,7 i raczej pokrywalo sie to z rzeczywistoscia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...