Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

felgi 17 stki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

planuję zakup felg 17 stek i opon 225/45/17 , ale mimo ze czytalem na forum i pytałem wujka google to ciągle nie udało mi sie ustalić dokładnych rozmiarów felgi ktora bedzie odpowiednia do mojej b6 bez zakladania dystansow itp po prostu zalożyc kola i jezdzic.... w zwiazku z tym mam kilka pytań i poproszę o odpowiedzi:

1. jakie rozmiary et mają oryginalne felgi do a4b6 jakie przedzialy ( et w rozmiarach) beda idealne do a4b6 przy tych oponach, ktos pisał "cytuję Ideał będzie 35"  http://www.original-felgen.com/audi/a4/b6/ na tej stronce sa wymiary sa 43.45.37,42  (nie wiem jakie mam zawieszenie - raczej s line bo sa listwy s line i na 16 stkach ,ktore teraz mam wydaje sie ze nisko siedzi - moge cos zmierzyc jak trzeba...)

2 szerokość felgi: ktoś napisał: "Zalecana szerokość felgi przy kapciu 225 to 7,5 cala, generalnie 225 wskakuje na felgi 6-8,5 cala" czy jak zaloze 7 cala to wtedy opona bedzie za mało naciagnieta ? za duzo?

3. wyzej pytalem o 7 cala bo podobaja mi sie felgi ktore chyba sa z b8 i maja takie rozmiary: ROZMIAR 7 x 17 ET46 ROZSTAW 5x112 -  OTWÓR CENTRALNY 66.6 mm , Rozmiar 7 x 17 ET34 5x112 - Otwór centralny 57.1 mm , ROZMIAR 7 x 17 ET37 ROZSTAW 5x112 - OTWÓR CENTRALNY 66.6 mm ktore beda lezały najlepiej?

4 otwor centralny ktos napisał : "Tylko upewnij się przy tych ostatnich, że otwór centrujący jest 57,1mm bo przy 66,6mm do B6 musisz włożyć pierścień centrujący" a pytanie moje: co zmienia ten "pierscien centrujacy"? kolo jest duzo ciezsze? gorzej sie obraca? duzo kosztuje? nic nie robi mozna smialo jezdzic?

5 czy te w/w rozmiary lepiej lezalyby na 235/45/17? chociaz wolalbym 225/45/17. pozdrawiam.

Opublikowano

3. Do szerokości 225/45 zalecane jest 7.5j ale na 7j tez będzie w porzadku
4.Pierścień centrujacy to wydatek rzędu 10zl sztuka. Bez nich kola mogą bic powyzej 120kmph jesli otwór centrujacy jest większy niz piasta (czytaj piasta 57.1 jak w teoim przypadku A felga z a4 b8 66.6mm)
5. 225/45 r17 zdecydowanie.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

dziekuję za odpowiedź. moze ktos zna odpowiedzi na pozostale pytania? najbardziej mi zalezy na 3 pytaniu tzn ktore felgi z wymienionych beda najlepsze, w sensie czy moze beda za waskie? (wiem juz ze sie nadaja jak napisal wyzej kolega Maciek, ale niektorzy pisali ze sa za waskie do b6 i ze ma byc minimum 7.5...)ktore najlepiej beda lezec? przy ktorych nie bede musial kombinowac z dystansami ?

Opublikowano
21 godzin temu, eMDe 1 napisał:

5 czy te w/w rozmiary lepiej lezalyby na 235/45/17? chociaz wolalbym 225/45/17. pozdrawiam.

Wolałbyś, ponieważ?

Opublikowano
  • Autor

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

Zawartość dodana 16 minutes later
15 minut temu, eMDe 1 napisał:

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

no i 235 na felge 7?

Opublikowano

Lepszy komfort na szerszej oponie? Pierwsze slysze... Na pewno w koleinach na szerszych gorzej. 235 sobie wybij z glowy na feldze 7j. Dodatkowo spore przeklamanie w stosunku do wyjsciowego rozmiaru 225/45 r17 jesli sie nie myle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mylisz się, bo wyjściowy to właśnie 235/45/17, a na 225 są prekłamania.

Opublikowano

To zwracam honor, myslalem ze 225. W takim razie mysle ze felga 7j odpada

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
10 godzin temu, eMDe 1 napisał:

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

Zawartość dodana 16 minutes later

no i 235 na felge 7?

 

jak to możliwe, że 225/45R17 jest bardziej komfortowej od 235/45R17

Zawartość dodana 0 minutes later
3 godziny temu, Maciek Zdanowski napisał:

Lepszy komfort na szerszej oponie? Pierwsze slysze... Na pewno w koleinach na szerszych gorzej. 235 sobie wybij z glowy na feldze 7j. Dodatkowo spore przeklamanie w stosunku do wyjsciowego rozmiaru 225/45 r17 jesli sie nie myle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

szersza, ale  wyższa, lepsza amortyzacja... 

Opublikowano

Ja mam felgi z A5 7,5 17 ET 28 i opona 225/45 i jest akurat. Kumpel na tej feldze ma oponę 235 i jest lekki balon więc do 235 felga 7 cali trochę wąska.

Opublikowano
  • Autor
58 minut temu, azure napisał:

 

jak to możliwe, że 225/45R17 jest bardziej komfortowej od 235/45R17

Zawartość dodana 0 minutes later

szersza, ale  wyższa, lepsza amortyzacja... 

wiadomo 235/45/17 taki rozmiar jest na wlepce i ogolnie jestem za wszystkim co bylo zaplanowane przez producenta, ale wlasnie duzo ludzi pisalo ze 225 lepiej sie zachowuje wlasnie np na wspomnianych koleinach i ze podobno tez lepiej wchodzi w zakrety na wezszej oponce i wlasnie stad te okreslenie komfortowa.

Opublikowano

W koleinie zapewne mniej będzie ciągnąć, ale poza tym nie wierzę, żeby 225 była bardziej komfortowa.

Opublikowano
  • Autor

wracajac do tematu felgi to raczej nie pchalbym sie w rozmiar 7 na 235/45/17 i nie wiem nawet jak to by wygladalo na 225, moze ktos zakladal te 7 mki? bardzo mi sie podoba ten wzor: https://www.olx.pl/oferta/felgi-audi-q3-a4-a6-a8-oryginalne-7-x-17-et34-allroad-CID5-IDccDcJ.html#af1d291d07

tylko wlasnie sie zastanawiam czy to dobrze bedzie wygladalo, czy dobre et? czy dac sobie spokoj i poszukac szerszych felg a moze i opon

Zawartość dodana 0 minutes later
2 minuty temu, azure napisał:

W koleinie zapewne mniej będzie ciągnąć, ale poza tym nie wierzę, żeby 225 była bardziej komfortowa.

rozumiem ze masz 235? a felgi ? oryginalne? mozesz rozmiary podac? i czy masz jakies dystanse?

Opublikowano

Mam ori s-line:

W74fiEIAYIocXLT3T7hqnN1dKykssK5HykWbABSt

Chyba 7.5", nie pamietam ile one maja szerokosci.

Edytowane przez azure

Opublikowano
  • Autor

fajnie leza, no i jak bym chcial osiagnac podobny efekt...tylko potrzebuje znac rozmiary zeby pozniej lipy nie bylo. PLEASE HELP

Opublikowano

Znalazłem, tu wszystko jest:

FIcMlFciHeX8GMs3-hRU7Z8bvwWMBLDNMQWXrqjj

Opublikowano
  • Autor

czyli to sa napewno te Twoje? i leza na 235/45/17 bez dystansow i nic nie ociera itp?

to te z http://www.original-felgen.com/8e0601025ac1h7.html  z tej stronki co wyzej wkleilem

Edytowane przez eMDe 1

Opublikowano

Jak chcesz komfortu to wrzuć 215/50/17 , to idealny zamiennik 235/45/17.

Mam i polecam.

Opublikowano

Tak, to moja felga.

Opublikowano

Mam nu siebie taki wzór felg, szukałem długo w dobrej cenie i powiem że pierwszy raz widzę z tym ET i one mają otwór centrujący 66,6 chyba że mają pierścienie centrujące. Tak wyglądają u mnie 7.5 17 ET28 opona 225/45

x500-DSC_0481.JPG

Edytowane przez Rob@k

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.