Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)


Ziewal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich [emoji6] od dziewięciu lat gościłem na forum passata a teraz jestem tutaj, tam był passacik 

17fc9e.jpg

ale, że miał juz 17 lat to przyszła pora na zmianę, szukałem najpierw BMW E46 330D 204 KM i tylko z takim motorem jednak kupiłbym raptem 4 lata młodsze auto więc zacząłem szukać Audi A4 no i znalazłem u znajomego [emoji3] Auto posiada fajny silnik, w końcu fajną skrzynię [emoji4] i bogate wyposażenie min:

- rok 2007 modelowo 2008

- silnik 2.7 v6 tdi, 180 KM obecnie 205/427

- skrzynia obecnie 6 biegów manual bo multitronic na szczęście się wysypał [emoji4]

- napęd przód 

- pakiet S-Line zewnętrzny i wewnętrzny z czarną podsufitką

- tylne szyby dymione

- koła zimowe 17 cali i letnie 18 cali

- klimatronik dwustrefowy

- pełna elektryka

- bixenon  

- pół skóry

- nagłośnienie BOSE

- duża nawigacja RNS-E + zmieniarka na 6 płyt, odtwarzanie mp3, bluetooth

- wielofunkcyjna kierownica 

- grzane dupska

- funkcja come/leaving home

- czujnik zmierzchu i deszczu

- zawieszenie s-line -20mm

- parktronic przód i tył

- tempomat

i nie wiem co tam jeszcze [emoji3]

bałem się skrzyni bo słyszałem złe opinie ale mój mechanik sprawdził mi i skrzynie i silnik i powiedział, że wszystko jest w bardzo dobrej kondycji po za tym poczytałem opinii Bart-S i uspokoiło mnie to, motor ma moc 180 KM ale jakoś tego nie czuć, zastanawiałem się nad zwiększeniem mocy ale te skrzynie tego nie lubią bo w serii mają 380 Nm więc jedynie może kiedyś dodam trochę samych koników. Po zakupie okazało się że jest pare rzeczy do zrobienia i póki co cześć już ogarnąłem czyli wymiana oleju w skrzyni, walnięta sonda lambda, przepalający się jeden żarnik oraz czujnik ciśnienia klimatyzacji oraz zacięty silniczek klapy ciepłego nawiewu kierowcy. Pierwszy mod już zrobiony a mianowicie zakupione felgi 18 cali z dwiema oponami Fulda 245/40/18 oraz dokupienie dwóch nowych takich samych opon, dodatkowo felgi zostały wypiaskowane i pomalowane proszkowo i wyglądają jak nowe [emoji4] dalej będzie obszycie na nowo kierownicy bo zjechana z lewej strony, polerowanie lamp, oświetlenie led w środku i na zewnątrz i pewnie coś jeszcze wymyślę [emoji3]

IMG_0957.jpg

IMG_0950.jpg

IMG_0955.jpg

IMG_0959.jpg

IMG_0964.jpg

IMG_1202.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ziewal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka tyle, ze jak na 2007 rok sporo rdzy na nadkolu... Było tam coś robione ?

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było właśnie ale planuje to w lecie ogarnąć bo póki co to ważniejsze wydatki takie jak pasek rolki j uszczelnienie wtrysków z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ziewal napisał:

zawieszenie s-line -30mm

jak już sline to -20 chyba że dopisałes ten cm z racji uklepania tj. przelotu

te purchle na błotniku straszne, ja bym tak nie mógł jezdzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie 1BV i czerwone amortyzatory ktoś mi powiedział że to -30 mm w takim razie zmienię opis a co do rdzy to jak pisałem są ważniejsze rzeczy bo auto świeżo kupione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tu rdze widzicie :D ładny ten s-linik. Grubszych zmian nie planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym nadkolu mam rdzę ale zdjęcie usunąłem bo widać że niektórym to przeszkadza [emoji6] zmian w wyglądzie zewnętrznym już nie planuje ale w środku coś tam będzie się może działo ale to wszystko z czasem [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że uchwyt do telefonu mam po lewej stronie kierownicy a gniazdo zapalniczki jest koło ręcznego to żeby kabel mi nie przeszkadzał to zamontowałem we wnęce pod włącznikiem świateł ładowarkę usb na oddzielny włącznik, mała rzecz a cieszy mocno [emoji846]7b0f5e945fc7c442eb07893da6e89422.jpg

 

5786db57ab85a28e0c69479f36cbe866.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary rdza nie przeszkadza, tylko po prostu zdziwiłem się ze w takim aucie już ona występuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co zrobić u kumpla też rudy wyszedł a auto nigdy nie bite po prostu miałem pecha, póki nie zrobię wszystkiego przy silniku i zawieszenia to nie przeszkadza mi to [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, reganajax napisał:

za nie przeszkadza, tylko po prostu zdziwiłem się ze w takim aucie już ona występuje :)

Ty na serio z tym, że nie wiedziałes? przecież 80% b7 rdzewieją przednie błotniki

kolego Ziewal bardzo dobry pierwszy mod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tobias Jam widać kolega wyżej jest w tych 20% szczęśliwców [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziewal napisał:

jest w tych 20% szczęśliwców

ta, czyli w tych, ktorzy nie wiedzą, że już wcześniej mieli lakierowane ranty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no może tak być [emoji16]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale ja pisze bo nie wiedziałem, a nie żeby komuś dowalić:facepalm: Zachowujecie się jak dzieci. Nic nie miałem lakierowanego, przyjedź i sobie podotykaj :angry:

Edytowane przez reganajax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napinaj się tak kolego, buźka na końcu mojego postu oznacza że podchodzę do tego z humorem [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, reganajax napisał:

Nic nie miałem lakierowanego, przyjedź i sobie podotykaj :angry:

podotykać to można ale gruszki na targu czy są dojrzałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktos musial miec szorstkie łapy... Co tam z wtryskami kombinuszesz? Te dekielki wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...