Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błękitne A4 B7 2.7 tdi V6 2x s-line manual :)


Ziewal

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, golden87 napisał:

Jak napiszesz do Dystomu, zrobia takie 8mm z kołnierzem, sam mam takie osobiscie.
Ale przy tym ET spokojnie i 10 siądzie bez problemu, byle by byl kolnierz.

Dokładnie. Tomek napewno zrobi jakie będziesz chciał. 

12 godzin temu, Ziewal napisał:

ET 43, chciałem kupić z dystom.pl ale mają 5mm a potem 13 mm nic pomiędzy 

Ale 13 mm będzie ok przy tym ET i przy tym rozmiarze.

Sam mam 13mm na letnich ale na 19' i jednak chyba przetoczę na 10-11mm. Czasami obetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, golden87 napisał:

Jak napiszesz do Dystomu, zrobia takie 8mm z kołnierzem, sam mam takie osobiscie.
Ale przy tym ET spokojnie i 10 siądzie bez problemu, byle by byl kolnierz.

A Ty jakie masz z przodu i jakie parametry felg i opon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam87 napisał:

Dokładnie. Tomek napewno zrobi jakie będziesz chciał. 

Ale 13 mm będzie ok przy tym ET i przy tym rozmiarze.

Sam mam 13mm na letnich ale na 19' i jednak chyba przetoczę na 10-11mm. Czasami obetrze.

Jeżeli robi na zamówienie to super, dzięki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziewal napisał:

A Ty jakie masz z przodu i jakie parametry felg i opon ?

 

Na zime mam.... te felgi z A5, tam jest 7.5J ET28..., ale niestety ramiona dosłownie o 2mm przycierały by o zacisk... musiałem dać dystans bo inaczej bym nie zalozyl przodu, najpierw probowalem 5 mm, bylo ok, nie tarło ale biło, wiec szukałem najcieńszeego możliwego z kolnierzem i padło na 8mm... wiec finalnie wyszło z ET20 [ET28-8mm dystans] ale to jest 7.5J to inna bajka.

Na lato miałem ET28 8.5J te pająki z A5 bez dystansu i było na styk... ale to był lekki naciag 225/40/18 na 8.5J , juz 235 moglo by trzeecc o nadkole przy hopce.

Twoje mają chyba z 8J, więc optymalne ET na poziomie ~30 z przodu powinnno byc ok. Czyli tam z 10-13 m można dac.

 

Zreszta, zobacz na prostych kołach ile mm brakuje Ci do wewnętrznej krawędzi błotnika od felg, daj 1 mm zapasu cos jak tu:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzę,, zrobie zdjęcia i może wspólnie coś pomożecie dobrać ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dwa pierwsze zdjęcia to prawe i lewe koło z przodu a trzecie to z tyłu na dystansie 15mm i dla przypomnienia felga 8 cali et 43 a opona 225/40/18 zawias s-line 1BV obniżony przód na talerzykach z b5 i na talerzykach gumy które jutro wywalam bo skrzypią to teraz jaki dystans ? ?

8B1A4321-D87A-4190-BBD7-8DC66456AF0D.jpeg

3BC1E4A2-B2C8-4E59-B6C6-BA6BE947837B.jpeg

B382364A-F521-4CD6-8FF5-B7991FEC6766.jpeg

Edytowane przez Ziewal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem na przód jak dasz te 13mm to bedzie dobrze. Na 18' nie powinno Ci nic obcierać. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Adam87 napisał:

Tak jak pisalem na przód jak dasz te 13mm to bedzie dobrze. Na 18' nie powinno Ci nic obcierać. 

Ja bym dał 10, jak nie chcesz miec wiecznie ochlapnych drzwi :D Ja bardziej wyglad Ci to jak kolega mowi 12-13. :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będzie 10 mm a jak będzie za dużo to zawsze mogę przetoczyć, dzięki panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem jest ze znalezieniem 10mm z kołnierzem centrującym ?

A jak dasz 10mm bez kołnierza, to koła będą się trzymać na samych śrubach, fajerą będzie trzepać jak nie powiem czym ?

 

Kiedyś znalazłem 10mm z kołnierzem od jakiejś firmy, ale po kilku km ten kołnierz w dystansie się po prostu złamał... 

Później udało się dorwac z ta technixa i było super, nic się nie działo, ale nie widzę żeby mieli jeszcze w ofercie 10mm z kołnierzem ??

 

EDIT znalazłem ?

https://allegro.pl/oferta/dystanse-vag-5x100-5x112-10mm-z-prowadzeniem-sruby-8865716157?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_opony_pla_opony_i_felgi&ev_adgr=Opony_i_Felgi&gclid=EAIaIQobChMIqcH1lIye5wIVGaaaCh3LSwsrEAQYBSABEgJ9vfD_BwE

Edytowane przez WojtasB7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ziewal napisał:

Dystom robi na zamówienie więc nie będzie problemu 

 

A jesteś pewien że zrobią Ci 10mm? Jak byłem u nich to powiedzieli od razu że najmniejsze z kołnierzem robią 13mm albo 15mm... 

10mm nie chcieli mi zrobić z kołnierzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtasB7 napisał:

 

A jesteś pewien że zrobią Ci 10mm? Jak byłem u nich to powiedzieli od razu że najmniejsze z kołnierzem robią 13mm albo 15mm... 

10mm nie chcieli mi zrobić z kołnierzem 

Informacja od osób z forum ale faktycznie najlepiej zapytam ich czy robią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

Wojtek zrób zdjęcie z jakimś punktem odniesienia przed wycięciem gum i po ?? 

Kurczę no niestety nie zrobiłem zdjęć przed ? ale jest jakieś 0,5-1 cm niżej no i przede wszystkim już nie skrzypi zawiecha co oznacza, że skrzypiały właśnie te gumy 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ziewal napisał:

Informacja od osób z forum ale faktycznie najlepiej zapytam ich czy robią 

Jak mi zrobił 8 mm z kołnierzem to czemu ma Tobie nie zrobić? :D

Może to zakończy temat...

 

Ja sobie nawet robiłem 66.5->57.1 zeby nie używać pierścieni tych plastików bo felgi z nowszej Audi...

image.png

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, golden87 napisał:

Jak mi zrobił 8 mm z kołnierzem to czemu ma Tobie nie zrobić? :D

Może to zakończy temat...

 

Ja sobie nawet robiłem 66.5->57.1 zeby nie używać pierścieni tych plastików bo felgi z nowszej Audi...

image.png

 

Spoko, może zmienili technologie, materiał, jakieś 3 - 4 lata temu nie byli chętni podjęcia tematu 10mm z kołnierzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie jesteś pewny Ziewal, które Ci pasują zrób przymiarkę na podkładkach. Ja tak pasowałem, bo masz jak na dłoni jak będzie spasowane koło  :guma: Kupiłem kilka podkladek 14, pomierzyłem ich grubość i dałem między aktualny dystans, a felge na trzy śruby. 15 min roboty i masz finalny efekt. Chcialem zmieniać z 17 mm na 20 mm, bo stwierdziłem, ze pewnie wystarczy, ale jednak 25 mm siadło grubo i takie teraz będę zamawiał na tył. Mam na handel 17 mm, jak by ktoś chciał 66,6 piasta, łącznie ze śrubami. Na giełdzie wystawiał mi z nudów akurat Eltom ;)

Edytowane przez -ERNI-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale 10 będzie ok a jak nie to zawsze będę mógł przetoczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...