Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 4B AYM] Świece się nagrzewają, ale i tak ciężko pali


rox79

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam taką dziwną sprawę, przy próbie uruchamiania silnika po nocne pod chmurką, ciężko wchodzi mi na obroty. Wczoraj przy mrozach -22 musiałem piłować rozrusznikiem chyba z 15 sekund. Coś jest nie tak, czy to wina świec żarowych? Nadmienie, że kontrolka ich nagrzania gaśnie mi w miarę szybko (może 5-7 sekund). Koszt wymiany świec to 400 zeta nie chciałbym wyrzucić w błoto więc pytam.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić najpierw kąt wtrysku.

A świece jak nie wymieniałeś to pewnie też już słabo grzeją( jak jeszcze grzeją :cool1:)

U mnie temp. 0 'C do -4 'C pali za 3-4 obrotem i chwilę chodzi nie równo( tak 1-2 s.) Swieczki mam do wymiany :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymienione świeczki przed zimą i aku, a i tak przy takich temp troche musze pokręcić. Wg mnie to normalne przy takich temp. Kolego Rox, pamiętaj,ze nawet jak zgasna Ci kontrolki od grzania świec poczekaj jeszcze 15 sekund, a przy takim mrozie i dlużej. Jeśli dobrze pamietam, to przy -28oC zaczyna sie wytracac parafina z napędu, wiec dużo nie brakuje do tej temp. a i jakość naszego paliwa pozostawia wiele do życzenia... :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pialem podobny problem w sumie palil od razu ale nierowno chodzil tzn nie na wszystkich cylindrach kupilem ori bosch-ki po 45zl/szt i przy -20 odpail bez problemu na wszystkich garach,okazalo sie ze jedna byla przepalona i to bylo przyczyna u mnie wymiana to 71zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego swiece bosch kosztuja po 30 zl sztuka i to wymieniasz i jezdzisz i niezagladasz....A wymiana to zalezy gdzie ale okolo 40 50 zl:)

lepsze sa Beru lub NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp: [A6 4B AYM] Świece się nagrzewają, ale i tak ciężko pali

« Odpowiedz #4 : Dzisiaj o 09:29 » Cytuj

--------------------------------------------------------------------------------

Kolego swiece bosch kosztuja po 30 zl sztuka i to wymieniasz i jezdzisz i niezagladasz....A wymiana to zalezy gdzie ale okolo 40 50 zl:)

te 30zl to pewnie prod czeskiej lub pl te sa z za odry,pozatym u Ciebie to pewnie sa z za buga :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na NGP, używałem normalnych świeczek w benzynie, później żarowych tej firmy - moim zdaniem dobry towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...