Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skąd ten olej ?? filmik


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie jedno sie zrobi drugie sie popsuje. Dodaje tu taki filmik za dużo chyba z niego widac nie bedzie ale moze akurat ktos podpowie co moze byc nie tak. Dodam też bo to może być istotne. Jakoś w lipcu pękła mi ta krótka rurka odmy i też ubywał olej , znalazłem wymieniłem było ok. W tamtym tyg. zauważyłem znowu olej na klawiaturze oglądam dalej wyszło żę pękł drugi wąż odmy został wymieniony. A wczoraj zauważyłem plame oleju i nie wiem skąd. DOdam iż z gory silnika nie widac za dużo i w miare jest sucho . A od dołu nie bardzo mam jak zobaczyć bo kanału nie mam a mam jeszcze osłone silnika ;/. Jak jest potrzeba dodam również zdjecia ktora odma pękła. Filmik niżęj. Na samym koncu filmiku widać ile oleju po całej nocy stania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm trudno powiedzieć skąd leci na podstawie filmu...A leci poważnie - mocno 

Auto na lewarek...ZABEZPIECZY !!! I  I pod auto odkręcić osłony-szmata po wycierać do sucha -odpalić   po gazować troche i pod auto musi być widać skąd cieknie 

Bo inaczej to gdybanie ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, OLIVER napisał:

Hmmmmm trudno powiedzieć skąd leci na podstawie filmu...A leci poważnie - mocno 

Auto na lewarek...ZABEZPIECZY !!! I  I pod auto odkręcić osłony-szmata po wycierać do sucha -odpalić   po gazować troche i pod auto musi być widać skąd cieknie 

Bo inaczej to gdybanie ....:wink:

Chyba tak będę musiał zrobić

Zawartość dodana 32 minutes later

zROBIŁEM tak jak kolega napisał. Osłona zdjęta silnik od dołu umyłem w miare poźniej wytarłem auto rozgrzałem i leci i to nawet konkret. ALe skad ?? ;/ to uszczelka miski olejowej to chyba nie jest co ??? Macie tu 5 zdj ktore zrobilem jak juz leciało po rozgrzaniu. Kto podpowie skad ten wyciek ?? Jak potrzeba zrobie jakies lepsze

link;\

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2083cdad847dcd9a

Zawartość dodana 0 minutes later

Pany a jest moze gdzies tam jeszcze jakas rura odmy gdzies przy bagnecie ale na dole ??

Zawartość dodana 3 minutes later

Znalazłem wyciek. ALe troche jest to dziwne bo odkąd mam auto nawet nie rok pękła 3 odma. Teraz jest to odma 028103491M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim programie przesyłacie te fotki ale u mnie nie otwiera . Przecież jest na forum w poście program do dodawania fotek

 "dodaj plik " Czemu z niego nie korzystacie???

A co do odmy....zakładałeś ori ? czy zamiennik bo z zamiennikami różnie bywa ale 3 odmy w takim czasie?:kwasny: może za mocno dokręcasz  te śruby, tam jest oring i nie potrzeba mocno dokręcać troche to dziwna sprawa ..Albo zostało kupić ori ale cena :facepalm:

 Najważniejsze ze wiesz skąd cieknie i w sumie nie ma za bardzo dużo roboty...:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, OLIVER napisał:

Nie wiem w jakim programie przesyłacie te fotki ale u mnie nie otwiera . Przecież jest na forum w poście program do dodawania fotek

 "dodaj plik " Czemu z niego nie korzystacie???

A co do odmy....zakładałeś ori ? czy zamiennik bo z zamiennikami różnie bywa ale 3 odmy w takim czasie?:kwasny: może za mocno dokręcasz  te śruby, tam jest oring i nie potrzeba mocno dokręcać troche to dziwna sprawa ..Albo zostało kupić ori ale cena :facepalm:

 Najważniejsze ze wiesz skąd cieknie i w sumie nie ma za bardzo dużo roboty...:decayed:

Odma ale kolego nie ta. Trzy mi poszły każda inna. Myślę że to już ostatnią i będzie dobrze w końcu. W końcu auto któryś rok już ma.  A one są ori  od nowości

Zawartość dodana 5 minutes later

Gdzieś czytałem ale to było chyba w passatach ze jest problem właśnie z trzema odmami: / mam nadzieje ze to ostatnia i koniec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

028103491M  dokładnie to miałem na myśli .A tak na prawdę to jest rura odpowietrzająca Nie wiem którą Ty miałeś na myśli pisząc ze już trzy wymieniłeś .

Brak kodu silnika u Ciebie w temacie czy w profilu i nie wiadomo czego szukać ....Ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, OLIVER napisał:

028103491M  dokładnie to miałem na myśli .A tak na prawdę to jest rura odpowietrzająca Nie wiem którą Ty miałeś na myśli pisząc ze już trzy wymieniłeś .

Brak kodu silnika u Ciebie w temacie czy w profilu i nie wiadomo czego szukać ....Ale ;)

Ta co dodałeś teraz to właśnie teraz wymieniam. W tamtym tyg wymieniłem nie powiem Ci nr bo kto nie pamiętam ale to jest ta co idzie nad pokrywa zaworów taka długą a w lipcu wymieniałen taka krótką co jest taki mały zbiorniczek wyrownawczy. Nie wiem jak to dokładnie się nazywa

Zawartość dodana 6 minutes later

028103493 ae ta wymieniałen w tamtym tyg. Ta w lipcu : OE 028103509 a ta zamówiłem dziś 028103491M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już będziesz miał wymieniony prawie cały układ odpowietrzania silnika i powinno wszystko grać ....

 

Bez tytułu1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że teraz już będzie auto długo służyć bez awarii.  Ale takie awarię podług poprzedniego auta to nie awarię.  W środę mam nadzieję że będzie rura.  I wszystko będzie grać jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie. Tam przy tym wężu powinien być jakiś oring? ? Bo wymieniłem ta rurkę i dalej chyba gdzieś leci. Mokro jest tylko tam przy tej odmie przy końcu co łączy się z blokiem. Nie mam za bardzo jak tam wytrzeć bo za mało miejsca. I już sam nie wiem czy to gdzieś leci czy po prostu jeszcze resztki oleju po pękniętej odmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dawidepd napisał:

Kto mi powie. Tam przy tym wężu powinien być jakiś oring? ? Bo wymieniłem ta rurkę i dalej chyba gdzieś leci. Mokro jest tylko tam przy tej odmie przy końcu co łączy się z blokiem. Nie mam za bardzo jak tam wytrzeć bo za mało miejsca. I już sam nie wiem czy to gdzieś leci czy po prostu jeszcze resztki oleju po pękniętej odmie 

Jak byś popatrzył wyzej na foto z etki  (pozycja 2 )lub przeczytał mój drugi post to byż jjuż wiedział wszysko :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ori rurę i oringu tam nie widziałem. Po drugie dziś złapałem za wąż i wydaje się suchy.  Więc gdzieś obok chyba. Jest tam z czego jeszcze może lecieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mamy separator olejowy to taka odme musimy zastosowac pod niego.

Nie moze to byc wersja bez separatora.

Tez kiedys chcialem to ominac i nie zdalo to egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wesz82 napisał:

Jezeli mamy separator olejowy to taka odme musimy zastosowac pod niego.

Nie moze to byc wersja bez separatora.

Tez kiedys chcialem to ominac i nie zdalo to egzaminu.

Rozwin to trochę. Bo trochę zielony jestem i nie bardzo wiem o czym mowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.9 tdi na vp wystepowaly dwa rodzaje odmy.z separatorem i bez separatora.

Jak dalem dol z tej opcji bez separatora i wywalilem sam separator to odma pekla dosc szybko.

Teraz dalem dolna czesc z separatora plus separator i juz 4lata cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wesz82 napisał:

W 1.9 tdi na vp wystepowaly dwa rodzaje odmy.z separatorem i bez separatora.

Jak dalem dol z tej opcji bez separatora i wywalilem sam separator to odma pekla dosc szybko.

Teraz dalem dolna czesc z separatora plus separator i juz 4lata cisza.

Nie no to nie od tego chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanie jeszcze. Czy są jakieś szczególne miejsca skąd może sączyć olej w b5? Zauważyłem że gdzieś jeszcze się poci.  Na szczęście nie jest to jakieś duże. Ale wolał bym to zrobić. Dokładnie to zauważyłem tak na dole z przodu silnika przed miska koło paska.  Myślę że to może wystarczyć dokręcić śrubę. Tylko która? Z góry nie widzę nigdzie żeby było mokro a od dołu nie bardzo można zobaczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karolek1997 napisał:

Przed miską koło paska to tylko uszczelniacz wału chyba

W którym miejscu szukać?? Jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat-19-tdi-wymiana-rozrz%C4%85du-1.jp 

Spod koła wału korbowego (to na samym dole z ząbkami i na nim jest pasek), ewentualnie jeszcze uszczelniacz pod kołem pompy oleju, ale to raczej nie lał by na sam dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...