Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Pytanie o obniżenie zawieszenia


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z gory sorka za ten post bo na forum troche poczytalem ale nie zakumalem konkretnej odpowiedzi na to co mam na mysli :kwasny: ...

Mam wiec takie pytanko.... Chce obnizyc moja A4 ale niewiem o ile... kola beda na niej R16 205/55 i chcialbym zeby byla obnizona tak zeby byl przeswit miedzy kolem a krawedzia nadkola jakies 2-3cm przod jak i tyl. Tylko niewiem o ile ja posadzic zeby tak stala rowno z przodu i z tylu.

Mam wizje nad springami -30/-30 ale czy to dobra wizja??

I dlaczego niektorzy obnizaja A4 no -30/-35 czy cos w tym stylu, o co tu chodzi z takim obnizeniem? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w zawieszenie 1BE (-20 mm), zachowasz dobry komfort i wyglad będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak proponował Weiteca -35mm, -20 w B5 to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro gdzies widzialem uzywane springi(prawie nowe ;) ) H&R od pasata B5 ktore obnizaja o 35mm .... i teraz mysle, bo jak obnizac to zeby bylo to widac ale zeby nie bylo za nisko......

Jezeli chodzi o to zawieszenie -20 to wydaje mi sie ze chyba malo to bedzie? czy nie?

No ale panowie o co chodzi z tym obnizaniem np -30/-35 albo -30/-40 itp. itd. ?? [br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 18:31_________________________________________________A wogole bylbym wdzieczny jakbu ktos wrzucil foto z obnizeniem swojej a4 na feldze 16 ;):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz 40/35, to znaczy 40mm przód, 35mm tył.

20 do 16'' felgi wystarczy, ale apetyt rośnie w miare jedzenia, będziesz chciał większe fele i obiżone auto kilka mm więcej się przyda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz 40/35, to znaczy 40mm przód, 35mm tył.

no ok, ale dlaczego tak obnizaja?? Dlatego ze auto na sprningach np. -35/-35 bedzie inaczej stalo tzn nierowno czy jak??

A jak sprawa wyglada w a4 z tym zeby auto slao rowno, zeby np przod niestal nizel niz tyl??

Pamietem jak kiedys mialem calibre to kupilem do nij springi -35/-35 firmy cup line to tyl siadl moze z 5mm a przod 35mm :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie springi były do auta z gazem :polew:

Niektórzy wolą mocniej obniżać przód, od tyłu, ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obniżają bardziej przód bo wtedy nasze :audi: nabierają fajniejszego wyglądu, nie wiem jak to nazwać, może takiego troszke bardziej agresywnego. Też mi się marzy obniżenie furki na wiosne, mój wybór będzie wtedy 30/40 lub ewentualnie widziałem jeszcze zestaw 30/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy...niom oki....

a wie ktos czy springi od passata b5 podejda mi do A4 ?? Niby passat b5 jest zrobiony na bazie A4 i niby to wszytsko to samo tylko poszycie inne ;) ale jak to jest naprawde?? podejda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie podejdą. pasek b5 ma co prawda dużo części wspólnych z audi b5 ale tak na prawdę to mocno się różnią.ja radze do 1,6 założyć zawias typu klin np. 50/40 bo większość zawieszeń jest dedykowana do dosyć szerokiej gamy silnikowej Aczwórki, a ze silnik 1,6 jest stosunkowo lekki przód może stać (przynajmniej optycznie) wyżej niż tył przy np. 40/40. ja popełniłem ten błąd i założyłem 40/40 i teraz żałuję ze nie wziąłem krótszych springów na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. a gdzie takie zawieszenie - 20 dostac mozna??

To jak od passata nie podejda to moze od avanta do sedana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a gdzie mozna znalesc co to za sprezyny..Na sprężynach pisze Made in Germany i ich symbol: SM VA002. Sprezyny zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori 1be w aso to koszt jakies 2500zł amorki+spręzynki

w tej cenie mozna smiało dostać b8 blisteina i jakies sprezyny tylko ze bedzie twardo :kwasny:

ja tez obnizam ale chyba zdecyduje sie na 30-35mm tylko jeszcze nie wiem czy blisteina czy jakies inne. za duzo tego na rynku.. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moje B5 na 1BE + ori 16 na gumach takich jak pisales (R16/55/205). wydaje mi sie ze przeswit miedzy kolem a nadkolem jest zblizony do Twojego zamierzonego efektu:

05072008358ik9.jpg

fotka srednia bo z aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. to chyba zawias -20 to troche malo ..:(

panowie a co powiecie o firmie INTER ALLOY ?? Dobra to firma??[br]Dopisany: 11 Styczeń 2009, 19:17_________________________________________________oki zakupilem springi inter alloy -35/-35, chwilowo sie wymianiaja :D dopiero jedna zalozylem jutro ciag dalszy....

Wrzuce potem foto przed wymiana i po jak to wyglada....

Ale mowiac szczerze wylapalem karpia bo moja stara org sprezyna wyglada jaby byla peknieta a auto i tak dosc wysoko stalo ze mozna by wsadzic tam reke(5palcow) :blink: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

nie chciałem zakładać nowego wątku wiec sie zapytam

czy na wachaczach jest wybity rok produkcji?

mowa o ori wachaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.. to chyba zawias -20 to troche malo ..

takie jest tez moje zdanie wiec na wiosne autko siadzie troche bardziej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie...

a powiedzcie mi czy sprezyna po czasie siadzie jeszcze troche??

Bo wymienilem narazie przednie springi nio i niby auto siadlo ale nie zawiele tzn chyba mniej troche niz -35 :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...