Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala Audi a4b6 2.0 ALT bp-lpg


Siwy18182

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, że auto ciężko odpala za pierwszym razem w sumie to ciężko mu wskoczyć na obroty i dopiero pali za drugim lub trzecim razem. Dzieje się tak częściej na ciepłym silniku. Mam nagrany film ale nie mogę go tu wrzucić bo wyskakuje błąd dodawania. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być.? VID_20170405_184141.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, z gazem jest tak ze jak Zadusisz silnik albo coś nie gasząc go kluczykiem to jest dalej na gazie więc odpalanie na gazie będzie ciężkie chyba że sam wyłączysz silnik kluczykiem  to automatycznie na benzynę się przełącza i wtedy odpalasz bez problemu 

Przynajmniej u mnie tak jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jeżdżąc nawet na samej benzynie tak mam nieraz. Są dni że jest ok a są dni że cały czas muszę go męczyć za trzecim razem żeby odpalił. Szkoda że filmu nie mogę wrzucić na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer nie pokazuje błędów to pozostaje sprawdzić wszystkie rury, Pierwsze te przy kolektorze. 

 

A świece kiedy wymieniane? 

Edytowane przez burdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece nie wiem kiedy były wymieniane bo auto mam od miesiąca. Chyba będę musiał pojechać do mechanika żeby mi je sprawdził. Rury sprawdzałem koło kolektora nie widać żeby były pekniete albo dziurawe. Miałem problem z kierownicą powietrza bo była ulamana ale zostało to naprawione. Ni nic jak będę coś wiedział to dam znać. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz zapieczone wtryski benzyny bo zbyt mało jeździsz na benzynie. U mnie się tak dzieje gdy jest ciepło -  temp.zewn.  powyżej 25 stopni, słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 13:26, maru napisał:

A może masz zapieczone wtryski benzyny bo zbyt mało jeździsz na benzynie. U mnie się tak dzieje gdy jest ciepło -  temp.zewn.  powyżej 25 stopni, słońce.

Będę dawal teraz do mechanika na wymiane rozrządu to powiem żeby mi sprawdził i chyba przy okazji zobaczę te świece i jak coś wymienię je i zobacze co bedzie dalej i dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się dzieje z tym odpaleniem bez względu na temp. zewn. Dzieje się tak jak silnik jest nagrzany i robię trasy krótkie po mieście i często odpalam. Ale zauważyłem że jak mu ciężko wskoczyć na obroty przy odpaleniu to dodaje trochę gazu i załapuje wtedy.

Edytowane przez Siwy18182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...