Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Diesel a pokonywane trasy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Czy moglibyście ocenić słuszność wyboru diesla pod względem pokonywanych tras:

- w tygodniu do pracy (7 km w jedną stronę), zakupy itp po mieście

- w weekend długie odcinki (ok 300 km), czasami krótsze  (ok. 40 km) 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez gardom

Opublikowano

Biorąc pod uwagę powyższe przebiegi, Jeśli miałbym kupić diesla to tylko dlatego, ze benzyny maja większe problemy z trwałością, gdyby nie to wybrałbym turbo benzynę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
15 minut temu, gardom napisał:

Czy moglibyście ocenić czy pokonywanie tras w postaci pod względem słuszności wyboru diesla ?

Miszcz! ???

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Hohe napisał:

Miszcz! ???

Przepraszam, już chyba jest po polsku :P

Opublikowano

:thumbup:

A w sprawie się nie wypowiem, bo nie lubię diesli.

Opublikowano

na tygodniu diesel będzie dostawał w cztery litery, nim się dogrzeje to już będziesz na miejscu.

osobiście wziąłbym benzynę w turbo, o dobre wolnossące teraz trudno :D

Opublikowano

2.0 TDI 143km. Zrobiłem już 50 tyś (168 nalatane) ... 4 km do pracy codziennie i trasy po 200. Narazie nic się nie dzieje.

 

 

 

 

Opublikowano

Przebiegi 10-15 tys. rocznie w tym większość to trasy krótkie radzę wybierać benzyny.

Wyższe przebiegi lub jazda po mieście bez wyłączania silnika należy do diesla.

Dieslem robię 25-35 tys,km rocznie 80% trasa.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Słuchajcie i ja mam pytanie. Mam diesla i w tygodniu dojeżdżam do stacji PKP 2km, więc silnik nie zdąży mi się rozgrzać. Czy jest to w jakiś sposób strasznie nie zdrowe dla silnika?

Czy powinienem nie wiem... wsiadać 5 minut wcześniej do auta, żeby się dogrzało zanim dojadę na miejsce? Nie chce mi się chodzić 30 minut na piechotę :P

Opublikowano
7 minut temu, Boukhiar napisał:

 

Czy powinienem nie wiem... wsiadać 5 minut wcześniej do auta, żeby się dogrzało zanim dojadę na miejsce?

Tak powinieneś.

Opublikowano

Ok, dzięki :)

Opublikowano

Nie, nie powinieneś,  bo ani się nie nagrzewa ani nie wpływa to dobrze na silnik. Wystarczy 10-15 sek i jazda, oczywiście w miarę spokojnie.

Opublikowano
Dnia 5.05.2017 o 17:49, audikrk_ napisał:

Nie, nie powinieneś,  bo ani się nie nagrzewa ani nie wpływa to dobrze na silnik. Wystarczy 10-15 sek i jazda, oczywiście w miarę spokojnie.

Nie no jeżdżę spokojnie. Czyli na luzie mogę wsiadać, jechać i nie mieć problemów w związku z tym, że silnik nie zdążył się dogrzać do optymalnej temperatury tak?

Opublikowano
41 minut temu, Boukhiar napisał:

Nie no jeżdżę spokojnie. Czyli na luzie mogę wsiadać, jechać i nie mieć problemów w związku z tym, że silnik nie zdążył się dogrzać do optymalnej temperatury tak?

Możesz na luzie wsiadać i jechać ale taki silnik bedzie dużo bardziej zjechany po stu tysiącach, niż taki który zrobi je na autostradzie. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.