Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podstawy kodowania VCDS


VietnamA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie mam następujące, czy jest gdzieś na forum coś ala poradnik dla laików, jak krok po kroku kodować przekodowywać w VCDS-ie?, jakaś fotorelacja z programu ?

szukałem ale nie znalazłem nic takiego ?

Edytowane przez VietnamA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic nie znajdziesz tylko pojedyncze podpowiedzi odnośnie konkretnego kodowania lub adaptacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda.... kupiłem interfejs, zainstalowałem program, przebrnąłem przez problemy z cyfrowym kodowaniem sterownika interfejsu pod win7, wszystko działa posprawdzałem błędy, chciałem zmienić manetkę na tę z fisem, przeczytałem poradnik, fajny dla ogarniętych pewnie jasny...dla mnie nie do końca... czytam 1 puntk :

Adres 17 - Instruments ---> Adaptacja 10 --->Kanał dopasowania 19:
 
I Zegar sterowany falami radiowymi
XXXX0: zegar sterowany falami radiowymi nieaktywny
XXXX1: zegar sterowany falami radiowymi aktywny
XXXX2: zegar sterowany falami radiowymi nie jest aktywny, a siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR Q4P)
XXXX3: zegar sterowany falami radiowymi aktywny i siedzenia sportowe aktywne (tylko RS4) (z nr PR U2A i Q4P)
I Funkcja Lap-Timer w systemie informowania kierowcy (Fahrerinformationssystem) (tylko RS4):
Wartość kodu XXX0X = wskazanie Lap-Timer nieaktywne (tylko RS4)
Wartość kodu XXX1X = wskazanie Lap-Timer aktywne (tylko RS4)
 
i nie wiem czy sobie poradzę ....  czytałem chwilę o kodowaniu... bity. bajty, pozycje...
 
nikt nie może jakoś rozjaśnić tematu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu wybierasz opcje i w polu nowa wartość ją podajesz testuj i zapisz i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu czyli gdzie ? nie mógł byś nieco rozwinąć swojej wypowiedzi... krok po kroku począwszy od dwukrotnego kliknięcia w vcds :) będę bardzo wdzięczny, a nauczony raz nie będę zaśmiecał forum, myślę też że nie tylko mi przyda się taka podstawowa wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz tylko nie instaluj pl wersji i nie aktualizuj kabla bo się uszkodzi jeśli masz klona

 

http://www.vcds.eu/downloads/Instrukcja obslugi oprogramowania VCDS.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2017 o 13:29, Tom A4 napisał:

tu masz tylko nie instaluj pl wersji i nie aktualizuj kabla bo się uszkodzi jeśli masz klona

 

http://www.vcds.eu/downloads/Instrukcja obslugi oprogramowania VCDS.pdf

 

 

Ja przez przypadek zainstalowałem wersje polską i nie chodziło większość rzeczy, a nawet wyświetliło, że kabel jest nieoryginalny. Później zainstalowałem wersje 17.1.3 ang i poszło, ale nie czyta mi wszystkich grup w silniku, tylko wybrane. Czy możliwe jest to, że uwaliłem kabel? 

P.s. 

Mój kabel ma napisane Vag 17 ( nie wag 171).

Edytowane przez Lukasz_A4_T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym ustawieniem czasu przez VCDS? Da się czy tylko mechanicznie przyciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kołpaki. Nie zepsułem kabla. Polski nie działał, ale na wersji angielskiej chodzi dobrze. Ściągnąłem sobie z programu plik tekstowy,w którym jest napisane, które bloki w moim aucie coś wyświetlają, wraz z ich opisem. W sumie to przez przypadek zainstalowałem wersję polską. Co do postu wyżej, to nie wiem czy da się ustawiać czas przez VCDS'a, ale chyba nie ma sensu dymać do auta z komputerem, jak można z rąsi po uprzednim sprawdzeniu godziny na komórce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kołpaki. Nie zepsułem kabla. Polski nie działał, ale na wersji angielskiej chodzi dobrze. Ściągnąłem sobie z programu plik tekstowy,w którym jest napisane, które bloki w moim aucie coś wyświetlają, wraz z ich opisem. W sumie to przez przypadek zainstalowałem wersję polską. Co do postu wyżej, to nie wiem czy da się ustawiać czas przez VCDS'a, ale chyba nie ma sensu dymać do auta z komputerem, jak można z rąsi po uprzednim sprawdzeniu godziny na komórce. 
No można można, ale mi przycisk "mode" szwankuje. Inaczej bym nie pytał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...