Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Po wymianie łożyska dalej buczy


Bartosz Kiłoczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniałem łożysko w lewym tylnym kole gdyż stare buczalo nie miłosiernie, po wymianie na nowe i przejechaniu ok 100 km buczenie powróciło w tym samym kole, jednak dużo ciszej. Dodam że wymieniłem to z moim Ojcem, przewidujemy że może zbyt słabo dokrecona nakrętka lub za mocno chociaż przy luznienszym dokręceniu piasta miała luzy. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry serdecznie dziękuję ?

Edytowane przez Bartosz Kiłoczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę nie za bardzo wiadomo w czym leży problem . Jesteś pewien że to to  łozysko buczy? Jeśli tak to :

Jakiej marki łozysko ..jesli półka górna to montaż łozyska raczej nieprawidłowy obstawiam ze za mocno było skręcone i się przegrzało  to można zobaczyć jak zdemontujesz łozysko jaki kolor mają bieżnie i rolki  

łozysko te dokręca się tak by luzu nie nyło a podkładka pod nakrętką dała się pod naciskiem przesunąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno łożysko wyje bo słychać,  łożysko raczej z niższej półki bo dałem za nie 40 zl, jeżeli łożysko było zbyt mocno dokrecone to pozostaje tylko wymiana na kolejne nowe ? 

Edytowane przez Bartosz Kiłoczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz Kiłoczko napisał:

Napewno łożysko wyje bo słychać,  łożysko raczej z niższej półki bo dałem za nie 40 zl, jeżeli łożysko było zbyt mocno dokrecone to pozostaje tylko wymiana na kolejne nowe ? 

Mowa o łożysku ...A ja mam nadzieje że wymieniasz obydwa w kole ...

Łożysko jak już wyje to jest do wymiany raczej przypaliło sie. Kup sobie SKF lub FAG czy jakie tam uważasz za dobre wymień je należycie i powinno hulać ... Po 100km to nawet z niższej półki nie powinno się poddać ...Coś było nie tak albo montaż albo za mocno dociagniete ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy nie wyje to w drugim kole, bo może być tak, że go nie słyszałeś ponieważ to, które wymieniłeś buczało głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...