Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przenośna hamownia - chętni na sprawdzenie auta? TYLKO do 25.04


P-a-w-c-i-o

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)
Z okazji świąt mam dla Was prezent ;)
Ostatnio wypożyczyłem z uczelni przenośną hamownie dynomet. 
Jeśli są jacyś chętni klubowicze możemy sprawdzić ile koni zostało w Waszych pojazdach.

Oczywiście dla klubowiczów pomiary są za free. Jeśli ktoś z Waszych znajomych miałby ciekawe auto również zapraszam.

Od razu uprzedzam mam ją kilka dni i sprawdziłem jak narazie 2 auta i wyniki według nas się zgadzały i były zbliżone do osiągów silników w tym stanie. Mierzyłem tylko fwd, bo niestety nie miałem możliwości sprawdzenie RWD ani czasu by zmierzyć swoje quattro. Powinno dać się zmierzyć każdy napęd i automat ale jeszcze tego nie sprawdziłem.

Jeśli znajdą się chętni to zapraszam. Im więcej wykonam pomiarów tym więcej się nauczę i dokładniejsze bd wyniki przy badaniach do pracy inżynierskiej.

Tutaj macie informacje jak to działa.   

 

18.04 bd w Lbn
19. 04 bd w Zamościu
20-21.04 bd w Radzyniu
21-23.04 bd w Międzyrzecu
23-24.04 bd w Lbn

25.04 oddaję hamownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b8 quattro do sprawdzenia i ew. s6 od mojego znajomego na testy w Lublinie ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 19.04 Zamosc Audi A4 b6 1.8 T Quattro o ktorej I gdzie ? 

Edytowane przez pabloooo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak naprawie jedno auto, to bedą dwa w quattro do pomiarów, automat i manual, 2.7 i 1.8t, 23 w lublinie

Edytowane przez mophk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B6 1.9 AVF - z chęcią możemy zbadać klienta w Międzyrzecu [emoji6] Odzywaj sie na PW to dogadamy szczegóły :kox:


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zainteresowanie to musimy jeszcze znaleźć kawałek w miare równej drogi ( około kilometra) gdzie bd mogli przeprowadzić te pomiary.
Musicie tylko znaleźć kilka informacji o swoim pojeździe 

1) masa pojazdu im dokładniejsza tym dokładniejsze bd wyniki
2) obwód koła
3) przełożenie główne w skrzyni oraz przełożenie poszczególnych biegów
4) oraz nie związane z autem temperaturę i ciśnienie ale to się znajdzie na necie ;)

ffi , mophk   nie ma problemu w Lbn 23.04 po spocie Wam pasuje ?  pojedziemy na obwodnice Lbn na ekspresówkę i tam je pomierzy

pabloooo85  nie znam wgl Zamościa, jadę do kumpla w okolice termostat zrobić i tylko dlatego tam bd, bd mierzyć jego a6c4 i jeszcze coś jego kumpla więc to bd bliżej wieczora jak uporamy się z moim 2.8. Wyśle Tb nr na pw to się dogadamy.

kaman może sobota 22.04 wtedy bd mieć cały dzień wolny,  dogadamy się na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zf.com/global/media/product_media/cars_5/cars_driveline_6_speed_automatic_transmission/pdf_140/6HP28_DataSheet.pdf

ok znalazłem przełożenie poszczególnych biegów ale nie wiem gdzie szukać przełożenia głównego.(jestem zielony w tej kwestii) Macie jakieś strony internetowe gdzie to sprawdzę i mi wyskoczy full info potrzebnych do tych pomiarów? i co jeśli mam auto po chipie czy to zmienia moje przełożenia? pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wszystkie potrzebne informacje, akurat podane są do mojego 2.8 q. Zmień na swój model i także powinny wyskoczyć Tb wszystkie niezbędne informacje.

http://www.audiklub.org/dane/a4/b5/a4_avant_2.8_30v_quattro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może bym się pisał na poniedziałek, Lublin :-)
Pacjent to 1.9 tdi b6 z silnikiem bke. O której godzinie to będziesz organizował?

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MariuszKK napisał:

 O której godzinie to będziesz organizował?


 

To już kwestia dogadania, kiedy Tb pasuje. Napisz na pw to już się dokładnie dogadamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel212333 napisał:

ile taka przyjemność kosztuje 

Pawciu odpowiedź masz w pierwszym poście:

 

Dnia 16.04.2017 o 10:20, P-a-w-c-i-o napisał:

Oczywiście dla klubowiczów pomiary są za free

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary a4 klubowicza ffi  

wykres Filip 2.0TFSI.jpg

Edytowane przez P-a-w-c-i-o
Wrzuciłem bezpośrednio wykres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, P-a-w-c-i-o napisał:

Pomiary a4 klubowicza ffi  

wykres Filip 2.0TFSI.jpg

u mnie wyszło idealnie. co do konia ;) 

 Mam delikatne szarpnięcia na końcu(fala zamiast linii) to coś jak by mi na chwile się coś odlączało. Po chipie takie objawy się pojawiły ale sporadycznie( może raz na miesiąc) fart chciał, że podczas pomiarów z 3x mi się tak zrobiło. 

Audi robiona u Darka z Poniatowa ale spoko już z nim rozmawiałem i w pon podjadę do niego to zbadać.

Polecam taki pomiar, ale przede wszystkim najważniejsze: podjechać na złom i zważyć auto. Ja ważyłem na zadębie lublin skup złomu turystyczna 132+/-. Im dokładniejsza waga tym dokładniejszy wynik. U mnie w dowodzie wbite 1450 a realnie(bez osób) 1650 więc jest różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MikeP79 napisał:

Wyszło dobrze. Dobrze znać możliwości swojego samochodu. 

Ten 2.0 to seria czy po chipie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...