Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BFB gowica z wałkami - jaki zamiennik


Tiger_Mielec

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki,

Niestety ale moja głowica w BFB się skończyła i muszę kupić nową i tu mam do Was pytanie . Z jakich innych silników bez jakiś przeróbek podejdzie głowica wraz z wałkami itp.  ? Z tego co wyczytałem to z BEX, AVJ , AMB ale czy coś jeszcze ? Bo boje się o wałki żeby nie były inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam jak tego sprawdzić bo auto stoi u mechanika. Moge wysłać ewentualnie zdjęcie silnika jeśli coś Ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każga głowica z 1.8 20V będzie pasować, nie ma znaczenia czy z turbo czy bez. Są też głowice lepsze np te na szerokim kanale.
Oczywiście są też bez kanałów do SAI i z nimi ale ten system sie bez problemu usuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę wyjaśnić głębiej bo aż tak nie jestem w tym temacie a chciałbym się dowiedzieć . Jakie dokładnie typy można założyć głowic do BFB i jakie najlepsze  i czy coś innego się zmienia np walki ? Jak się usuwa SAI ? Mam możliwość nabycia słupek za 1300zl albo cały silnik 2tys. AGU . Tylko nie wiem czy wszystko będzie pasować .

Edytowane przez Tiger_Mielec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice w 1.8 20v aluminiowe korpusy są identyczne dla wszystkich wersji. Różnica to SAI.
Najlepsze to te na szerokich kanałach (bardziej rozwojowe przy podnoszeniu mocy).
Różnice zą w wałkach wolno ssące mają wałki z krzywkami o większym wzniosie.
Ogólnie czego byś nie wybrał to podejdzie.
Jeśli chodzi o SAI wyłączenie ogarnie każdy tuner. Chociarz ja bez wyłączania jeździłem ponad rok i check załpał tylko kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje . Właśnie kupiłem głowice z wałkami od AUM do mojego BFB . Jeśli dobrze wiem to pozostaje tylko do przełożenia napinacz zmiennych faz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...