Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nierównomierne zużycie tarcz tylnych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nowe tarcze z klockami i niestety.. Na dzień dzisiejszy zrobiłem około 600 km i tarcza jest nierównomiernie starta. Po około 200 km tarcza była starta do połowy, natomiast na dzień dzisiejszy (wspomniane 600 km) tarcza wygląda jak na poniższym obrazku (nie jest on mojego autorstwa, jednak sytuacja wygląda identycznie). Mechanik przypuszcza krzywe jarzma. Poinformował mnie, że koszt jednego to około 400 zł. (myślał, że będzie taniej jednak okazało się, że do mojej wersji A4 tak nie jest :kwasny:). Szukać używek, regenerować (o ile się da), czy jedynie zakup nowych wchodzi w grę? Miał ktoś podobny przypadek? Może problem jednak leży gdzie indziej?

9edb030eb02af2fdmed.jpg

Opublikowano

mam to samo prawy przod od dołu 2 cm nie łapie a tarcze nowe maja dopiero przejechane 100km

Opublikowano

na moje to się jeszcze dotrze nie ma co panikować

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
23 minuty temu, rafal9119 napisał:

mam to samo prawy przod od dołu 2 cm nie łapie a tarcze nowe maja dopiero przejechane 100km

daj im drugie 100KM i bedzie ok

Opublikowano
  • Autor

U mnie to trochę gorzej wygląda, bo jak napisałem wcześniej po około 200 km miałem tarcze starte do połowy. Teraz zrobiłem około 600 km i dopiero tarcza wygląda tak jak na zdjęciu z 1 postu..

Opublikowano
3 minuty temu, Rumaq napisał:

U mnie to trochę gorzej wygląda, bo jak napisałem wcześniej po około 200 km miałem tarcze starte do połowy. Teraz zrobiłem około 600 km i dopiero tarcza wygląda tak jak na zdjęciu z 1 postu..

z tyłu masz mniejszą siłę hamowania niż z przodu pojeździj jeszcze trochę bo tragedii nie ma

Opublikowano

tylko że u mnie i na starych tarczach dół sie zostawał. 

Opublikowano

nie wymieniaj zacisków ewentulnie sprawdź czy prowadnice są ok

Opublikowano

Prowadnice wygladaja na ok to juz nie wiem kupic wszystko nowe

Opublikowano

ja miałem tak z tyłu kupiłem nowe prowadnice koszt u mnie 24zł za stronę i poprawę mam

Opublikowano

To wina zjedzonego przez korozję zacisku. Ja u siebie podpiłowałem delikatnie zaciski na równo i klocki brały cała powierzchnią.

Opublikowano

Sprawdź czy nie zacina się ręczny. Czasami nie odbija do końca przy zacisku i tak się ściera.  Spróbuj też dać do przetoczenia tarcze u mnie pomogło i na razie bierze po całej tarczy

Edytowane przez jajcosz

Opublikowano

Do sprawdź prowadnice hamulców. Po 200km powinny się ułożyć a skoro nie to możliwe że krzywo chodzą. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.