Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mruga oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi pasżerów


Magik123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem iż po otwarciu którychkolwiek drzwi pasażera mruga oświetlenie wnętrza, otwarcie drzwi kierowcy rozwiązuje problem. Po wyjęciu przekaźnika oświetlenia lampek drzwi taki czarny wysoki problem mija, lecz nie ma wtedy czerwonych lampek w drzwiach. Przekaźnik rozbierałem ale niczego tam nie stwierdziłem, zakładając go na miejsce oświetlenie znowu zaczyna mrugać. Mruga wszystko co się świeci. Centralny nie wykazuje żadnych błędów. I teraz nie wiem czy to wina przekaźnika że nie zwiera tylko co sekunde puszcza i znowu zwiera, czy może wina lezy gdzieś indziej? Dodam że podczas mrugania otwarcie drzwi kierowcy rozwiązuje problem. Może ktoś miał coś podobnego lub zna przyczynę i chciał by się podzielić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konstruktywna odpowiedz, strasznie mi pomogłeś. Dziekuje, teraz już wiem od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie taki problem pojawiał się po otwarciu przednich drzwi pasażera - winowajcą był ten "mikrostyk" w zamku wystarczyło nałożyć minimalną ilość poxipolu na ten "języczek" który wciskał switch i po problemie już dłuuuugi czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to wina albo przekaźnika albo pompki albo gdzieś braku masy, bo tak się dzieje po otwarciu każdych drzwi prócz drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2017 o 21:56, micgan napisał:

u mnie taki problem pojawiał się po otwarciu przednich drzwi pasażera - winowajcą był ten "mikrostyk" w zamku wystarczyło nałożyć minimalną ilość poxipolu na ten "języczek" który wciskał switch i po problemie już dłuuuugi czas

Masz moze jakies foty tej pracy?

U mnie to samo,tylko po otw przednich drzwierow pasazesa jest disco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdjęć niestety nie mam, nie pomyślałem nawet, że komuś mogłoby się to przydać ale mniej więcej tak to wyglądało jeśli dobrze pamiętam (zresztą jak sam zdemontujesz zamek to zobaczysz co i jak):

a5bde6742642f1fa.png

grubość to będziesz musiał sam mniej więcej wyczuć na ile ta dźwigienka jest wytarta ale zapewne około 1mm może nawet mniej wystarczy. Tylko dość istotne użyj właśnie jakiegoś POXIPOLU lub innego "twardego" tworzywa bo ja za pierwszym razem nałożyłem cienką warstwe kleju na gorąco i po miesiącu znów głupiało a po nałożeniu poxipolu spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx

Jak sie ociepli bede dzialal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d.u.p.a, zmieniona pompka centralnego na takąsamą jak u mnie i oświetlenie dalej mruga. Czy ktoś sie wie lub dysponuje jakimiś schematami gdzie są jakieś złącza masowe z pompki centralnego i drzwi? Dodam że jak zapodam masę na brązowo biały przewód przy przekaźniku to światło świeci tyle że non stop, wyciągając przekaźnik też nic nie mruga tyle że nie świeci cały dół. O co kaman?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczą Ci ludzie i ja ze winny mikrostycznik za kilka zł...

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, emil.wasiak.7 napisał:

Tłumaczą Ci ludzie i ja ze winny mikrostycznik za kilka zł...

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

 

A ja tłumaczę że styczniki są ok, po zwarciu przewodów od mikrostyku nie ma zmian. Fis wyświetla również prawidłowo, gdyby to byl stycznik dawno bym go wymienił.

 

Wspólna masa jest dla drzwi przednich prawych oraz obu tylnych, i tu jest problem bo ta masa gdzieś ginie.

 

17 godzin temu, emil.wasiak.7 napisał:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, ktoś wyciagał licznik i podczas wpinania zielonej wtyki zagiął jeden pin przez co on nie miał kontaktu, pin wyprostowany i wszystko hula.

Tak że pół dnia z miernikiem się opłacił :)

 

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...