Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Proszę o opinie na temat tego silnika


marhiw

Rekomendowane odpowiedzi

zwykłemu gazowi mówimy stanowcze nie, poczytaj sobie w dziale LPG jest o tym sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tylko sekwencja jak bedziesz wymienial wszystko na czas to pojezdzisz. Jak spokojnie jezdzisz to spalanie lpg ok. 8 litrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhiw a co ty chciałeś poczęstować taką niunie zwykłym gazem nierealne tylko sekwencja i nic innego ja włożyłem do mojej zenit jak na razie działa :: a ty tomek25 ile na godzinę jeździsz że pali ci 8 litrów (50 km/h) niemożliwe moja łyka 10.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczurki2 jezeli w trasie jedziesz ok. 100 to tak spali . Wiadomo z taka predkoscia to sie nudzi w aucie ale cos za cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: tomek25 no niewiem w trasie no masz cierpliwość może ok niech będzie kiedyś wytestuje i napisze :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marhiw a co ty chciałeś poczęstować taką niunie zwykłym gazem nierealne tylko sekwencja i nic innego ja włożyłem do mojej zenit jak na razie działa :: a ty tomek25 ile na godzinę jeździsz że pali ci 8 litrów (50 km/h) niemożliwe moja łyka 10.5

Ja jeszcze gazu nie zakładałem, ale ostatnio jechałem ze znajomymi (komplet 5 osóB) na integralke. 150km w jedną stronę. Prędkość na trasie 100 -140 km/h (5 osób - komplet więc trzeba było niunię ostro kręcić na obrotach żeby jako tako jechała) . Po przyjeździe dotankowałem auto do pełna i weszło ok 24l benzyny. Czyli wychodzi ok. 8 litrów. Więc nie trzeba jeździć 50km/h żeby tyle spalił.

Oczywiście Wasza rozmowa dotyczy gazu, ale jeśli chodzi o benzynę to chyba nie jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałem, że ADR nie wyciągnie więcej niż 210. Na Autostradzie A4 na 19" pokazało na liczniku 230km/h ale bez pomiaru GPS.

Ten silnik lubi wysokie obroty a co za tym idzie paliwo, średnie spalanie to ok 9/10litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mA4ciek ma racje tyle palą benzyny moja wypije około 9 litrów benzyny a co do obrotów żeby jako tako jechać to trzeba kręcić te silniki lubią obroty to fakt :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ogólnie zadowolony jestem z silniczka. Fakt jak się dba o wymiane filtrów i oleju to auto odwdzięcza się bezawaryjną eksploatacją. Jeśli chodzi o spalanie to potwierdzam to co pisali poprzednicy. Przy okazji mam pytanko. Czym grozi taka emerycka jazda po mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym grozi taka emerycka jazda po mieście?

Zamuleniem motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gazu, jak to powiedział mój "gazownik". W wielopunktach to powinni prawnie zabronić zwykłego gazu. Niestety jak szukałem swojej niuni (początkowo planowałem kupić już z gazem) to duża większość zagazowana była zwykłym gazem i naprawdę dużo tego było. Aby spotkać taką na sekwencji to trzeba było szukać i szukać. Ostatecznie kupiłem bez gazu i dziś właśnie zaprowadzą ją na zakładanie sekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2.5 roku pomykam A4 z ADR. Potwierdzam zdanie wszystkich kolegów... ten silnik lubi wysokie obroty a co za tym idzie paliwko :> Ja osobiście jeżdżę na Pb i raczej gazu nie zamierzam zakładać. Mam przejechane około 270 tys. Olej mobil 10w40.

A oto moje wyniki spalania (zawsze tankuje pod korek i zeruje licznik):

Autostrada - odcinek ok 1500km, prędkość do 130km/h w porywach do 160km/h Spalanie - 7.8l/100km

Autostrada - odcinek ok 600km trochę korków i redukcji biegów - 8,4 l/100km

Miasto - odcinek 100km - 12.8l/100km

Miasto zimą- odcinek 100km - 15.5l/100km sam bylem w szoku :wink4:

ogólnie nie katuje motoru ale 190km/h jak sie chce to szybko można osiągnac :) i jeszcze coś tam pod butem zostanie :naughty:

Silnik bardzo dobry na autostrady, jadać 3000tys obrotów i po gwałtownym dodaniu gazu aż milo wciska w fotel :>

Na miasto ... średnio... jak dla mnie trochę sie muli... trzeba go kręcić... i tyle...

Dobrego przyspieszenia ze startu tez nie ma co oczekiwać wiec jak zobaczysz jakieś tdi obok to odpuść :kwasny:

To tyle moich spostrzeżeń...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...