Skocz do zawartości
IGNOROWANY

napis bremas i mrugające kontrolki abs esp oraz wykrzyknik


Wasyl622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem przy odpalaniu auta wyskakuje nie zawsze ale co jakiś czas. Błąd na vag to 00259. Gdy przekrecam kluczyk kontrolki delikatnie od abs esp przygasaja i wyskakuje komunikat. Akumlator naładowany ładowanie rowneż czyściłem abs w kole prawym przód nic nie pomogło nowy płyn nowe klocki przód tył przewodu rownież w dobrym stanie pomocy gdzie szukać problemu. Czytałem że pompa abs ale te pompy bardzo rzadko padaja. Z Abs połącze sie bez problemu. Wyskakuje to co jakiś czas znow wyłacze kluczyk.jest ok ponownie wyskoczy znów ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego udało się rozwiązać problem ?? Ja od czwartku mam te same objawy. Czyściłem też klemy na aku oraz punkt masowy na grodzi ale nic nie dało. Jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś poradzić bo co raz częściej migaja mi te kontrolki i pojawia się kontrolka hamulców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum wyczytane, że to wina któregoś z zaworów pompy ABS lub sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie do domu wróciłem i kilka razy kontrolki migały ale dziś błąd od hamulców się nie pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie czy nie wywala błedu czujnika kąta skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki błąd

01826 - Sensor for Steering Angle (G85); Supply Voltage Terminal 30

Ale odpinałem akumulator bo klemy czyściłem więc pewnie dla tego był ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicie sprawdzić zasilanie pompy abs zaczynając od samego początku (wszystkie połączenia wyczyścić i potraktować spreyem do połączeń elektrycznych )

1. klemy

2. bezpiecznik płytkowy na klemie z plusem (przykręcony do klemy)

3. zaśniedziałe styki w pompie abs

4. bezpiecznik pod nogami kierowcy DUŻY chyba 50A są dwa takie (1 do abs 2 do wiatraków )

5. akumulator może być za słaby i po prosu za mały prąd dochodzi do pompy ABS więc wymiana na nowy.

6. uwalony sterownik abs 

 

przerabiałem te kontrolki już na różne sposoby i okazało się że bezpieczniki przy klemie i pod nogami były lekko zaśniedziałe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wsciekly692 napisał:

2. bezpiecznik płytkowy na klemie z plusem (przykręcony do klemy)

Ostatnio czyściłem klemy ale jakoś zapomniałem o tym bezpieczniku. Byłem teraz w aucie i ten bezpiecznik nie wyglądał za dobrze. Już jest wyczyszczony i zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zapaleniu się komunikatu Brems light okazało się, że padła żarówka stopu. Po wymianie obydwu komunikat zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...