Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki srodek do usunięcia rysy


Kuba7172

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem, mianowicie zdarzyla sie nieprzyjemna sytuacja i w jej wyniku powstala taka o to rysa, obdarcie na nadkolu. Co moge z tym zrobic? Znacie jakies preparaty dzieki, ktorym moglbym to usunac, zamaskowac?

Pozdrawiam20170504_181412.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować to lekko ukryć pastą tempo (lub inną pastą lekkościerną) ale jeśli rysa jest do blachy to tylko lakiernik.

Możesz też kupić w ASO mały słoiczek lakieru i nanieść pędzelkiem żeby zabezpieczyć ten fragment ale będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, rogigor napisał:

Możesz spróbować to lekko ukryć pastą tempo (lub inną pastą lekkościerną) ale jeśli rysa jest do blachy to tylko lakiernik.

Możesz też kupić w ASO mały słoiczek lakieru i nanieść pędzelkiem żeby zabezpieczyć ten fragment ale będzie widać.

A drogo by to wyszlo u lakiernika? Malowane by bylo tylko nadkole czy moze cala lewa strona blotnika? Lakier nie jest zdarty do blachy ale duzo nie brakuje chyba. Ogolnie to obdarcie od bramy automatycznej nie zdazylem juz wycofac jak zaczela sie zamykac i zdarl sie lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamaskować pastą lekkościerną"...? Że co? :decayed:

Domową robotą możesz kupić sobie lakier baza + bezbarwny z utwardzaczem. Malujesz bazą, wyrównujesz papierem 1500 na wodzie -> malujesz bezbarwnym, wyrównujesz 1500, potem poprawiasz 3000 i następnie polerujesz pastą mocno ścierną i wykańczasz finiszową.
Jeśli chcesz robić u lakiernika, to znajdź jakiegoś prywatnego, powiedz, że chcesz zrobić maks do krawędzi rantu błotnika ok. 150zł, jak pojedziesz do firmy z lakiernią to będą chcieli robić pół błotnika do tego zakrzywienia, gdzie zaczyna się częśc przechodzaca w maskę - ok. 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2017 o 20:17, Bruuuum napisał:

"Zamaskować pastą lekkościerną"...? Że co? :decayed:

 

Da się, da się :D Kilka rys tak ukrywałem ale to były delikatne ryski prawie niewyczuwalne pod dłonią. Ale w tym przypadku ja bym dał do lakiernika jeśli autor nie bawił się nigdy we własnoręczne poprawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rogigor napisał:

Da się, da się :D Kilka rys tak ukrywałem ale to były delikatne ryski prawie niewyczuwalne pod dłonią. Ale w tym przypadku ja bym dał do lakiernika jeśli autor nie bawił się nigdy we własnoręczne poprawki. 

Wieszdo czego służy pasta polerska? Służy ona do usuwania rys a nie do maskowania. Delikatnie zamaskować możesz jakimś woskiem który ma takie właściwości. Jednak taka sytuacja ma miejsce przy mikro rysach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok racja. Źle się wyraziłem, chodziło mi o częściowe usunięcie ryski. Mea culpa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamaskować pastą lekkościerną"...? Że co? :decayed:
Domową robotą możesz kupić sobie lakier baza + bezbarwny z utwardzaczem. Malujesz bazą, wyrównujesz papierem 1500 na wodzie -> malujesz bezbarwnym, wyrównujesz 1500, potem poprawiasz 3000 i następnie polerujesz pastą mocno ścierną i wykańczasz finiszową.
Jeśli chcesz robić u lakiernika, to znajdź jakiegoś prywatnego, powiedz, że chcesz zrobić maks do krawędzi rantu błotnika ok. 150zł, jak pojedziesz do firmy z lakiernią to będą chcieli robić pół błotnika do tego zakrzywienia, gdzie zaczyna się częśc przechodzaca w maskę - ok. 300zł.

A której pasty najlepiej użyć??
Można prosić o jakieś sugestie????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne przydałaby się tez jakaś maszynka do polerowania???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych zaprawkach nie będziesz musiał mieć maszyny, ręcznie padem wystarczy pastą ścierną i wykończeniową. Polecam KochChemie H8 i M2, bezpyłowe i wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małych zaprawkach nie będziesz musiał mieć maszyny, ręcznie padem wystarczy pastą ścierną i wykończeniową. Polecam KochChemie H8 i M2, bezpyłowe i wydajne.

Dziękuje
Mam kilka rysek
Ale jedna najbardziej mnie denerwuje
9d2e9089756d11ec14b4c2a8a058ae9f.jpg
Ciężko pewnie będzie to usunąć???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieszane baza + bezbarwny nalożyc wykałaczką z minimalną górką, potem kolejność jak opisywałem papiery i pasty i będzie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy baza i lakier taka oryginalna w pędzelku się nada?? Wymieszać je w proporcji 1:1??
I wtedy papier na mokro??
Czy najpierw lakier później papie i baza i papier ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Czy lepiej kupić w lakierni??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Czyli nanieść odczekać 1 dzionek,
Następnie zmatowić papierem wodnym 1500 oraz 3000 i następnie wypolerować 2 pastami???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I jakie pady najlepiej kupić do tych past????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odtłuścić. Potem wymieszane tak żeby było dość gęste, bo bezbarwny będzie rozrzedzał. Za cienka rysa żebyś tam zmieścił oddzielnie baze i bezbarwny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odtłuścić. Potem wymieszane tak żeby było dość gęste, bo bezbarwny będzie rozrzedzał. Za cienka rysa żebyś tam zmieścił oddzielnie baze i bezbarwny. 

A można kupić taki gotowy zestaw na zaprawkę już wymieszany czy lepiej samemu???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj i dzisiaj o nadal to widać
Zakropilem wymieszanym klarem i baza, wyschło jeden dzień po czym zmartwiłem papierem i tutaj już niestety coś zaczęło znowu się pokazywać a po polerowaniu się pokazalo kilka miejsc gdzie przebija znowu podkład??
Czy zle wymieszałam czy ten lakier zaprawiony z lakierem są jakieś słabe???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to zrobić warstwami. Po za tym narobiłeś sobie  hologramów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raz baza później lakier??
fa3ce327acb5e5ed819e7ba4cac665aa.jpg
Tylko jak to tam wcisnąć, czym nakładać
Hologramy to spoko nie robiłem jeszcze pasta wykańczające


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/10 się udała, nie wiem tylko czemu reszta nie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...