Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Opinie o felgach 18 calowych.


Grzesiek_CH

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym poznac opinie osob ktore maja zalozone od dluzszego czasu felgi 18stki, planuje zalozyc wlasnie 18 calowe felgi z oponami 235/40/18 i chcialbym sie dowiedziec czy takie felgi bardzo mocno niszcza zawieszenie, koncowki drazkow i tym podobne rzeczy. Mowa tu o wiekszych przebiegach, prosilbym o opinie ludzi ktorzy juz na takich kolach zrobili kilkadziesiac tys kilometrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 18 zrobiłem 25 tys. i jeszcze mam zawias -35 mm nic się nie dzieje :good: wszystko oki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18" dwa sezony letnie - jakieś 20 tys. W tym czasie wymieniałem wahacze przednie i wszystkie amortyzatory, ale nie może jednoznacznie wskazać, że było to spowodowane właśnie przez rozmiar felg. Wszystko zależy od tego czy oczekujesz po samochodzie komfortowego zawieszenia - wtedy 18" raczej nie są dla Ciebie, czy może właśnie sztywnego zawieszenia i lepszego wyglądu. Ja moje zakładałem ze świadomością konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynym minusem 18tek jest to,ze szybciej je porysujesz o kraweznik,mozna tez opone rozciac wjezdzajac nieumiejetnie na kraweznik... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na 18:) Musisz wziąć pod uwagę jazdę slalomem po naszych jak że bajecznych i finezyjnych drogach :decayed:

Łatwo jest zniszczyć felgę i oponę.... ;(

Jak dla mnie.. 18 musi być... to daje 60% wyglądu auta..... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze komfort troche ucierpi ale to akurat nie jest takie wazne poniewaz jezdze prawie zawsze po dobrych drogach, dodam jeszcze ze zawiecha tez mam fabrycznie obnizoną.

:kox: ja natomiast mam obniżony motocykl :gwizdanie: i w tym temacie póki co mam większe doświadczenie, ponieważ moje 18 leżą jeszcze w garażu :naughty:

a co do dróg, to skoro ja moją Yamaszką daję radę :dance2: to Ty A4 bez problemu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe ze komfort troche ucierpi ale to akurat nie jest takie wazne poniewaz jezdze prawie zawsze po dobrych drogach, dodam jeszcze ze zawiecha tez mam fabrycznie obnizoną.

To nawet się nie zastanawiaj i bierz 18" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście tylko nie kupuj 17 :P bo ja kupiłem w zeszłym sezonie i juz sprzedałem ;)

bo jedna jest to za mało

18 będzie akurat ;) nie zastanawiać sie tylko brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj nie ma różnicy między 17 a 18 :good:

juz gdzies to widizałem :)

tylko kupuj nie ma róznicy między 18 a 19 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :naughty: teraz bym kupił 19 a nie 18 :evil:

19" w B6 to najlepsze rozwiązanie :naughty: Pomyśl o nich a nie o 18" :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej odrazu kupić jakieś kozackie 19" a potem przełożyć je do S4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli miałbym zmieniać 16 na większe to tylko na 18, napewno nie na 17.Osobiście zimówki mam 16, letnie miałem 17 a obecnie mam 18.Nie czułem większej różnicy zmieniając 17 na 18 natomiast różnica w wyglądzie jest znaczna ( no i może troszke większe ceny ) ale do przeżycia - osobiście polecam 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz odrazu 20 przeceiz 19 to troszke malo :D

spalanie wzrosnie osiagi sie pogorsza ale pewnie juz o tym wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym komfortem jazdy na 18 rzeczywiscie jest tak róznica np. miedzy 16 ??? Mam B7 i wlasnie sie zastanawiam nad przejsciem z 16 na 17 lub 18...

Nie :no: Bierz odrazu 18" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...