Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka Skrzyni Biegow / Twardosc ? / luz ???


seba55

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam ok 170 ale nie odczuwam tego... Twardość poduch opisana już jest w podwieszonym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam to samo i sie poddałem wymienilem poduszki silnika i skrzyni na ORI i dalej mam uczucie jakby sie skrzynia unosila i opadała i mam tez  cos podobnego ze jak jade pusze gaz i dodam to jest taki jakby luz w napedzie sprawdzałem przeguby i jest ok a podczas jazdy jakby mialy 10cm luzu takie uczucie..   i powiem ci ze albo jest to luz koła dwumasowego albo wina skrzyni i mechanizmu różnicowego innego pomysły nie mam dodam ci ze sie w kur... i kupilem sobie golfa 6 11r 2.0tdi Cr 140km i jest to samo ( jakby luz w napedzie) dodam ze mam ori dwumas 200tys/km i mam przeczucie ze to tu bedzie leżeć wina tego luzu napedowego..  a jeszcze zapytam ( buczek136) audi masz po chipie ??  
Ja przy skrzyni 5b którą miałem wcześniej walczyłem z tym długo i udało mi się tego pozbyć. Wolne przestrzenie używanej poduszki skrzyni biegów zalalem szczeliwem poliuretanowym, przez co znacznie zmniejszyły się jej wychyly. Odboj przedni wymieniłem ze 3 razy bo jest ich kilka wersji.. nawet ten sam numer części a firmy różne i odboje różnią się wymiarem. Wziąłem największy jaki był, założyłem do auta i miał ZERO luzu w tym aluminiowym jarzmie. Przez dokładnie rok nie odczuwalem żadnego przemieszczania silnika. Teraz włożyłem quattro i skrzynie 6b i ori poduszkę skrzyni... i czuje że poliuretanowa kuracja jej nie minie :))

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek95 napisał:

założyłem do auta i miał ZERO luzu w tym aluminiowym jarzmie

No właśnie - u mnie też był z LEM-a i własnie był na spas, miedzy górą a dołem kielicha, tak, że amortyzował to calkowicie... nie wiem czy kiedyś czytaliście, ale wlasnie stosują te ograniczniki momentu z twardszego materiału i bardziej pasowne: 

ext66_343452723232fp3_003.jpg

Podejrzewam, że pomaga na to podnoszenie silnika :P

Co do poduchy to takie są oznaczenia kolorami z lemfordera:

1.8 PB i 1.9 TDI - zielony

2.5 TDI - żółty

2.4 - 3.0 PB - biały 

Biały to chyba najtwardsza będzie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony się nie nadaje. Kolega ma to w 1.8t. Tam działa dobrze. Jak go założyłem na próbę do siebie to przenosił wibracje dosyć mocno

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba55 to masz identyczny problem co ja skrzynia te same objawy tez mam 5b odboj lemfordera ustawiony tak jak elsa podaje tak mam po chipie na 150km.

Może to już wina skrzyni sam nie wiem dwumas tez nowy luk założony jakieś 4 tys temu niby po zmianie dwumasy się poprawiło ale nie znikło cały czas mnie to wkur*

Kolego misiek95 a może zdradzisz co to za szczeliwo poliuretanowe jak się nazywa i gdzie to kupić ? Bo nie bardzo wiem o co chodzi mam stara poduszkę skrzyni może by pomoglo

Edytowane przez buczek136
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, buczek136 napisał:

Seba55 to masz identyczny problem co ja skrzynia te same objawy tez mam 5b odboj lemfordera ustawiony tak jak elsa podaje tak mam po chipie na 150km.

Może to już wina skrzyni sam nie wiem dwumas tez nowy luk założony jakieś 4 tys temu niby po zmianie dwumasy się poprawiło ale nie znikło cały czas mnie to wkur*

Kolego misiek95 a może zdradzisz co to za szczeliwo poliuretanowe jak się nazywa i gdzie to kupić ? Bo nie bardzo wiem o co chodzi mam stara poduszkę skrzyni może by pomoglo

Ja używałem tego samego którym kleiłem lampy. Do dostania w leroy merlin. Nie jest to żadna tajemnica... ale co to dokładnie było to nie pamiętam :) Niedługo będę to samo robił z kolejną poduszką więc musze sobie przypomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiek ja kiedyś robiłem próbe taką że związałem skrzynie linkami elastycznymi i bylo dużo lepiej z uczuciem unoszącej sie skrzyni więc myśle ze zalanie poduszki tym klejem bedzie dobrym pomysłem ja to sobie juz odpuscilem bo bardziej mnie w kur... luz napędowy jak sie puszcza gaz i lekko dodaje mam takie łub łub zanim zacznie napedzac  z powrotem  auto ( uczucie jakby przeguby mialy 10cm luzu)  pytanie czy u ciebie to nie jest ten własnie luz ? bo tak sie wydaje jakby poduszek nie bylo... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



misiek ja kiedyś robiłem próbe taką że związałem skrzynie linkami elastycznymi i bylo dużo lepiej z uczuciem unoszącej sie skrzyni więc myśle ze zalanie poduszki tym klejem bedzie dobrym pomysłem ja to sobie juz odpuscilem bo bardziej mnie w kur... luz napędowy jak sie puszcza gaz i lekko dodaje mam takie łub łub zanim zacznie napedzac  z powrotem  auto ( uczucie jakby przeguby mialy 10cm luzu)  pytanie czy u ciebie to nie jest ten własnie luz ? bo tak sie wydaje jakby poduszek nie bylo... 
 
 


Jak już pisałem to jest suma Wszystkich luzow. Dwumas, sprezyny w tarczy sprzęgła. Kilka rzeczy w skrzyni. Przegub wewnętrzny zewnętrzny, zawieszenie silnika i skrzynii a nawet zuzyte tuleje w bananach. W quattro dochodzi jeszcze torsen, 3 przeguby homokinetyczne na wale. Tylny mechanizm roznicowy i kolejne przeguby:) ja zalewam poduszke skrzyni szczeliwem i Jak nawet jakiś luz zostanie to nic nie będę szukal. Walka z wiatrakami

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak u mnie sklejenie poduchy skrzyni nie rozwiązalo do konca tego problemu choć o połowę jest lepiej ale pojawiły się dość duże wibracje i strasznie biją na głowę a najbardziej brzeczace przyciski klimatronika..ręce opadają niby audi ale mam już szczerze dosyc

W starej 80 nie było takich problemów co miała milion km na blacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej- ja poduszki skrzyni usztywniam w ten sposób.

33237578_1820082158049268_32548184470365

33237578_1820082158049268_32548184470365

Jakkolwiek by to źle nie wyglądało, to działa lepiej niż nowa poducha lemfordera no i kosztuje taka modyfikacja z 20zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam tez ten problem w a4 b6 1.9 tdi quattro

tez jest luz przy dodawaniu i ujmowaniu gazu

Kolego misiek95 a może zdradzisz co to za szczeliwo poliuretanowe jak się nazywa i gdzie to kupić ?

jak się to nakłada na zimno czy na gorąco?

długo się czeka po nałożeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...