Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszka Skrzyni Biegow / Twardosc ? / luz ???


seba55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam taki meczacy problem ze czuje luz  odczucia sa takie podczas jazdy jakby silnik/skrzynia  sie unosila przy dodawaniu i puszczaniu gazu  łubbbbbb... łubbbb... ale bez zadnego pukania itp poprostu luz i efekt unoszacego sie silnika lub skrzyni przy dodawaniu lub odejmowaniu gazu dodam ze poszuki sinika prawa Ori sucha./ lewa  febi roczna  ale bedzie  ori/ tylnia przy skrzyni nowa lemforder  pytania moje brzmi gdzie i czego szukac bo odczucie jest moje takie jaby ta poduszka przy skrzyni nie spelniala swojej roli jakby  byla strasznie miekka i sprezysta... czy ktos sie orientuje o twardosci tych poduszek bo niby jakies sa Zolta/biala/zielona ktora to ktora ? i czy to tu szukac powodu tego meczacego łłubbbb.. łłuuubbb...   ?? 

Edytowane przez seba55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci dwumasa generuje takowy luz przy przemiennym przyśpieszaniu i zwalnianiu. Mam podobnie u siebie i wypadało by umieścić kamerę pod autem i nagrać co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam tego ale ewidentnie czuje jak skrzynia sie rusza nawet na nierownosciach podskakuje i lewarek za soba ciaga ... luz w napedzie moze byc zwiazany z dwumasa  bede to sprawdzal ale odczucia sa takie ze poduszka przy skrzynie jest strasznie miekka nawet jak opada to sie odbija i jak pileczka pummmmm  pumm.    pum...  dlatego pytam czy sa jakies twardosci i zolta/biala/zielona ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, seba55 napisał:

Nie wykluczam tego ale ewidentnie czuje jak skrzynia sie rusza nawet na nierownosciach podskakuje i lewarek za soba ciaga ... luz w napedzie moze byc zwiazany z dwumasa  bede to sprawdzal ale odczucia sa takie ze poduszka przy skrzynie jest strasznie miekka nawet jak opada to sie odbija i jak pileczka pummmmm  pumm.    pum...  dlatego pytam czy sa jakies twardosci i zolta/biala/zielona ?? 

Sa rozne twardosci oryginalnych jak i zamiennych poduch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie domyslalem tylko ktora to ktora ??  Zolta / Zielona / Biala ? 

Edytowane przez seba55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem i przeszukujac forum pare osob stwierdzilo ze taki objaw moze powodowac przegub wewnetrzny,

poduszke tez wymienilem os skrzyni ale nie pomoglo za bardzo dalej czuc ruszanie sie silnika lub skrzyni.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Też skrzynia za bardzo porusza mi się góra dół. Dla eksperymentu wkręciłem dwie śruby do tylnego dekla i przywiązałem ją elastycznym sznurkiem do łapy pod skrzynią. Bujanie ustało, jeździ się pięknie. Teraz pojawia się pytanie: jaka powinna być poduszka do mojego auta? :) Jaka twardość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, misiek95 napisał:

Mam ten sam problem. Też skrzynia za bardzo porusza mi się góra dół. Dla eksperymentu wkręciłem dwie śruby do tylnego dekla i przywiązałem ją elastycznym sznurkiem do łapy pod skrzynią. Bujanie ustało, jeździ się pięknie. Teraz pojawia się pytanie: jaka powinna być poduszka do mojego auta? :) Jaka twardość?

Widze kolego ze zrobiles to co mi chodzilo po glowie  czyli zwiazanie czyms skrzyni  i z tego co mowisz to pomoglo tez czekam na jakas odpowiedz bo wyglada na to ze nikt nic nie wiem ktora to ktora przeszukalem forum i nic a tu brak odpowiedzi chyba bedzie trzeba podjechac do aso moze cos wiedza i doradza a powiedz mi czy miales tez luz  jak puszczales gaz i dodawales łuubb łubbb jakby luz w napedzie ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak przy drugim biegu gwałtownie puściłem gaz to aż walila mi skrzynia przypuszczam o budę. Teraz jest git chwile tak pojezdze poobserwuje

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba  jak cos bedziesz wiedzial w tej sprawie daj odrazu znac.

jesli chodzi o poduszke skrzyni to na pierwszy montaz idzie poduszka lemofordera i z tego co pamietam nie bylo tam do wyboru kolorow. jest jeden kolor czarny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kubabkb napisał:

seba  jak cos bedziesz wiedzial w tej sprawie daj odrazu znac.

jesli chodzi o poduszke skrzyni to na pierwszy montaz idzie poduszka lemofordera i z tego co pamietam nie bylo tam do wyboru kolorow. jest jeden kolor czarny.

 

Kolego wychodzi na to ze sa rozne twardosci poduszek Lemfordera Zołta/ zielona i biala (chodzi o nr )  tak twierdzi duzo osob tylko nikt nie wie ktora to ktora.... jak cos bede wiedzial dam znac mysle nad tym zeby uderzyc do aso.  B o nie wydaje mi sie zeby tak mialo byc ze czuje jak skrzynia podskakuje na miekkiej poduszce... 

Edytowane przez seba55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wychodzi na to ze kupilem zla podusze do mojej skrzyni FEC ;/ 

nawet nie patrzylem jaki ma kolor, orientuje sie ktos jaki kolor powinienem kupic do takiej wesji skrzyni biegów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w aso po nr vin dopasuja odpowiednia i chyba bedzie trzeba tak zrobic ja tez zamontowalem ostatnio lemfordera i nie wydaje mi sie ze bylo lepiej na starej... tez lem.  wystepuja kolory Zołty/bialy/zielony a czy mi sie wydaje czy ja mam na poduszcze Zołty/bialy/rozowy ?? 

 

IMG_20170510_183728.jpg

IMG_20170510_183716.jpg

Edytowane przez seba55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do ancymonka z forum od Ci powie po numerze vin jaka poduszka bedzie pasowala do Twojego auta, szukalem teraz w Etce po numerze Vin ale nic nie pisze;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam identyczny problem nawymienialem sie juz tych poduszek uzywki zamienniki i nowego lemfordera i nic ręce opadaja po prostu .mowicie ze sa rozne twardości mam 1.9tdi 131km awx skrzynia 5b to jaka szukac poduche?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, buczek136 napisał:

Koledzy mam identyczny problem nawymienialem sie juz tych poduszek uzywki zamienniki i nowego lemfordera i nic ręce opadaja po prostu .mowicie ze sa rozne twardości mam 1.9tdi 131km awx skrzynia 5b to jaka szukac poduche?

Tylko oryginał AVON. Pisane wielokrotnie na forum, że zamienniki są tylko gumowe, przez co efekt po zamontowaniiu jest gorszy niż na wylanej oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poduchy silnika mam nowe avon ale chodzi o te pod skrzynia przez ktora sie unosi prawdopodobnie jak wyzej pisali czuje takie szarpniecie jak dodam gaz gwaltownie lub jak odpuszczę sprawdzalem tez przeguby sa ok jedynie jak proboje obrócić polos to jest lekki luz ale gora dol jest sztywno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam to samo i sie poddałem wymienilem poduszki silnika i skrzyni na ORI i dalej mam uczucie jakby sie skrzynia unosila i opadała i mam tez  cos podobnego ze jak jade pusze gaz i dodam to jest taki jakby luz w napedzie sprawdzałem przeguby i jest ok a podczas jazdy jakby mialy 10cm luzu takie uczucie..   i powiem ci ze albo jest to luz koła dwumasowego albo wina skrzyni i mechanizmu różnicowego innego pomysły nie mam dodam ci ze sie w kur... i kupilem sobie golfa 6 11r 2.0tdi Cr 140km i jest to samo ( jakby luz w napedzie) dodam ze mam ori dwumas 200tys/km i mam przeczucie ze to tu bedzie leżeć wina tego luzu napedowego..  a jeszcze zapytam ( buczek136) audi masz po chipie ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a odbój na pasie przednim wymieniony i ustawiony ? To jest tzw. ogranicznik momentu, który ma niwelować to podnoszenie silnika przy gwałtownym przyśpieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nowy też ori i ustawiony ale w moim przypadku to bardziej denerwuje luz napedowy  odczuwany tak jakby przeguby mialy po 10cm luzu  czyli jedziemy puszczamy gaz dodajemy i mam ten luz zanim znowu zacznie napedzać  auto..  i też  zeby zmiana biegów była płynna trzeba sie skupiać na operowaniu gazem i sprzegłem zeby zrobić to płynnie i nie szarpnac   a co do unoszenia silnika to może przez 170km takie uczucie...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...