Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ciśnienia oleju 1.9 TDI AJM


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio borykam się z problemem tego czujnika. Czasami po przejechaniu 200m a czasami po przejechaniu 20 km wyskoczy błąd, lub w ogóle nie wyskoczy błąd z ciśnieniem oleju. Sprawdzałem wtyczkę i za wtyczką przetarta jest izolacja kabla, ale wątpie aby to powodowało przerwę w sygnale, bo z niczym się ten kabel nie styka, a przerwany nie jest, dla pewności owinąłem to taśmą żeby uniknąć jakichś zwarć.

Wymieniłem czujnik poziomu oleju na nowy, sytuacja się nie zmieniła, dlatego też do wymiany pozostaje czujnik ciśnienia oleju (ten przy misce olejowej), tylko tutaj mam problem..

Czujnik gdy jest podłączony, to albo wyświetli błąd, albo nie (loteria)

Próbowałem po włączeniu zapłonu odłączyć czujnik, to błąd od razu nie wyskakiwał, dopiero po jakimś czasie, z czego przy dalej odłączonym czujniku potrafił też zniknąć. Kabel z czujnika do ECU obserwowałem i nie widziałem żadnych przetarć ani złamać (kabel nie ma żadnych miejsc ruchomych).

Mam do Was pytanie, czy wiecie jaki opór powinien dawać sprawny czujnik poziomu oleju? Bo sprawdziłbym go jeszcze miernikiem, ale nie mam pojęcie jakich wartości mam szukać..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W misce masz czujnik temperatury/poziomu oleju. Sygnału z czujnika jest PWM więc nie zmierzysz go miernikiem. 

U mnie jak czujnik się kończył to w różnych odstępach czasu wywalał błąd aż całkowicie padł.

Sprawdź czy piny czujnika i kostki nie są zaśniedziałe

Najlepiej pokaż zdjęcie jaki błąd Ci wyświetla bo teraz nie wiadomo czy winny czujnik ciśnienia czy temperatury/poziomu

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaśniedziały nie jest, sprawdzałem, a czujnik temperatury? Nie mam takiego w silniku, chyba, że ten czujnik ma w sobie dwie funkcje. Aktualnie nie jestem w stanie tego sprawdzić, ale wywala lampkę pomarańczową z dopiskiem SENSOR, tyle to chyba by się każdy domyślił. Wyskakuje właśnie w różnych odstępach czasu, chociaż z dnia na dzień coraz to częściej. Czujnik ciśnienia oleju wymieniony, tak dla przypomnienia, tylko ciekawi mnie, dlaczego po odłączeniu czujnika nie pokazywało błędu od razu, tylko czasami po 5 minutach.. Czy ECU sprawdza sygnał akurat co 5 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma dwie funkcje temperatura / poziom.

Czujnik ciśnienia oleju jest zupełnie gdzie indziej i nie jest powiązany z czujnikiem w misce olejowej. 

Ecu nie ma tu nic wspólnego tylko zegary.

Ja obstawiam uszkodzony czujnik w misce olejowej skoro twierdzisz, że wiązka ok. Zmieniej wyłącznie na ori bo zamienniki za bardzo nie bamglają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej firmy są ori? Bo nie orientuje się w ogóle w tym temacie. Znalazłem jakiś czujnik z TOPRAN Germany za 85 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Tak jak koledzy piszą tylko ori.

Ja ma A4 B5 1.9.tdi AJM 116KM i u mnie jest czujnik poziomu i temperatury - 1J0 907 660 B

Jak mi padł jakiś czas temu to wyświetlał się pomarańczowy błąd sensor z konefką to też połasiłem się na TOPRANA po 3 tygodniach oddałem go bo walił błąd za każdym razem i trzymał. Nie schodził z zegarów. Od razu kupiłem drugi trochę droższy Firmy FEBI. No ten jakoś działa ale co jakiś czas, raz na dwa tygodnie przy odpalaniu wyrzuci na 5 sec. błąd ( błędne dane z czujnika) no ale jeżdżę chodź już mnie to denerwuje i zbieram kaskę na ori firmy HELLA.  Jak ściągniesz osłonę miski to od dołu przeczytasz na czujniku co tam siedzi.

Rada porada " Biedny traci dwa razy" w tym wydaniu kupuj tylko oryginał. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, jeszcze nie kupiłem bo właśnie czekałem aż kto inny się wypowie, spróbuje znaleźć ten czujnik z Hella, bo do ASO nie będę dzwonić żeby płacić 100% więcej za znaczek oooo.. Dam znać po wypłacie jakie efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czujnika w serwisie właśnie mi odradzali, kosztuje prawie 200 zł, a działa przez 2 tygodnie. Ogólnie 280 zł za czujnik i kostkę mam do wymiany - 15 zł. Mam tylko nadzieję, że za 2 miesiące nie zacznie mi znowu świrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką używke jak byś chciał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jakiego czujnika Ci odradzili " TOPRANA" ??? a Jakiego za 280 zł. założą ??? Pytam tak z ciekawości.

I daj znać po miesiącu od wymiany jak się zachowuje samochodzik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzili mi wszystkie poza Hella, powiedzieli, że te najdroższe do 200 zł chodzą max tydzień, potem to wielka niewiadoma ile podziałają. Hella kosztuje 285 zł, także czekam na zaliczkę i kupię ten czujnik. Zawsze lepiej wiedzieć czy w razie czego tego oleju juz jest na tyle mało, aby zdążyć zgasić silnik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mam rocznik 2001 a tam wiele części jest trochę pozmienianych (nie wiem po co, jakby jeden model nie mógł być cały taki sam..) i do mojego modelu ten czujnik ma inne numery, przez co jest droższy :| w sumie czujnik temperatury paliwa mi pasuje z seata, nie z audi. Poczekam jeszcze do zaliczki, i zobacze jaką cenę mi da na koniec, bo na miejscu mi powiedzieli, że ok 280 zł. Domyślam się, że to będzie to 285 zł tak jak w intercars, chociaż coś tam mówił, że może być taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj LANGISTA. Jak tam po wymianie i jaki czujnik kupiłeś. Ja miedzy czasie wymieniłem u siebie tego Febi bo zaczynał szaleć. założyłem ORI HELLA i smiga aż miło. Zero błędow. i raz pokazał że min. oleju. wskazanie było prawidłowe. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...