Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu


powertrain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem mały ale jest i nie znalazłem tu podobnego.  Nie mam żadnych szumów Stuków przy ruszaniu,hamowaniu itd. Skrzynia pięknie zmienia biegi żadnych uwag ale okresowo w momencie np zwalniania przed skrętem kiedy odpuszczę nogę z gazu i po wejściu w zakręt kiedy chce dodać gazu czuć delikatne szarpnięcie z tak jakby z tyłu napędu.  Gdyby to był manual i nie Qatrro szukał bym jakis poduszek przy skrzyni itp.

Jak jest tu ?mogły się jakieś łączenia wału od napedu wyrobić ?czy na dyfrze są jakieś poduchy których zużycie mogło by dawać takie szarpanie? ?

Miał ktoś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięciem bym może tego nie nazwał ale u mnie występuje takie głuche puknięcie, właśnie w sytuacji kiedy odpuszczam i dodaję gazu. Niestety ale nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Jeździłem natomiast innymi B6 z Q, w dieslu i w benzynie i tego zjawiska nie było. Przypuszczam, że jest już gdzieś jakiś luz w napędzie i kiedy odpuszczam gaz rozluźnia się coś w układzie, a po dodaniu gazu naprężenie powoduje głuche puknięcie. Gdyby ktoś to przerabiał i wiedział co się zużyło, byłbym wdzięczny za info (autor tematu zapewne też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jest. Czekamy na jakąś mądra podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie poduszkę dyfra ta z lewej strony jak jest wyrobiona to dyfer potrafi "podskakiwać" podczas dodawania i odpuszczania gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się nr 7 bo te z nr 4 to nie mają zbytnio za dużo roboty [emoji3]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na kanale z druga osobą prubować ruszyć na recznym a ty zerkaj pod autem czy dyfer bardzo sie wychyla.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. . Jak zwolni się kanał u kumpla to ogarnę. . Wstępnie pytałem o ta poduszkę nr 7 .k....a 10 dni czekania i 300zł OEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej Lema kupić za polowe ceny a to i tak jest to samo przecież

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z tą poduszką? Coś wiadomo? 
Wymieniłem komplet sprzęgła + dwumas i dalej kopa w plecy dostaje przy zmianie biegów. Może to ta poducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jak dowiadywałem się o tą poduszę przed swapem to występowała tylko w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są już zamienniki tej poduszki [emoji4]

Lemforder ma tą poduszkę  LMI2931901

 

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ogarnąłem tematu. Na pewno napisze jak juz zacznę się kręcić kolo tego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to jest podpora wału też może mieć podobne objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2017 o 18:06, MemberA4 napisał:

są już zamienniki tej poduszki emoji4.png

Lemforder ma tą poduszkę  LMI2931901

 

 

Czy ten numer jest poprawny, ponieważ szukam i mi nic nie wyskakuje. :( U mnie zaczęły się już dawno luzy na napędzie, ale ostatnio bardzo się nasiliły. Na dniach jadę na kanał i będę sprawdzał wszystkie możliwe poduszki pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nr jest prawidlowy. Wklep w e-katalogu intercarsu i ci wyskoczy. Nawet sa tansze zamienniki np z VAICO

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero udało się wjechać na kanał.  Sprawdziłem poducha ta o której pisaliśmy jest nie ruszona w stanie idealnym bym powiedział ale podpora wału do wymiany. Wał w rękach goni góra dół widać pękniętą gumę choć ciężko tam głowę wsadzić bo katy strzelały jeszcze z gorąca . Zobaczymy po wymianie czy się uspokoi. 

Robił ktoś kiedyś podporę? 

Jakieś wskazówki?20170607_222542-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat o zmianie. https://a4-klub.pl/topic/293984-wymiana-podpory-wału-napędowego-30-tdi/ 

Ten numer z LM się zgadza, także dzięki. W wolnej chwili jadę na kanał, obadam ich stan.

U mnie dla przykładu pomimo stuków przy dodawaniu/ odejmowaniu gazu nie ma drgań w samochodzie. W najgorszym wypadku wymienię poduszki silnika, skrzyni i podporę mostu. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...