Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Olej 0W-30 - zostawić czy zmieniać na inny ?


przemo00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja A4 serwisowana była w trybie LongLife i lany był olej 0W-30 (Castrol SLX Longtec). Obecnie mam juz ok 212 tys przebiegu i jeżdzę raczej duzo (ok 3500 km miesięcznie). Czy Waszym zdaniem moge nadal stosować 0W-30 (wymiany robię po ok 30 tys km), czy raczej powinien zmienic na inny (jaki?). będę wdzięczny za wszelkie opinie.

* nazywaj proszę wątki zgodnie z Regulaminem Forum - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej powinienes miec longlife tylko ten spelnia normy 506.01 typ longtec nie spelniaja wymogow dla silnikow z pompowtryskami,

a wymiany co 30.000 to zgon dla turbiny i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam poprawilem. longlife jak najbardziej, co nieznaczy ze jest to dobre dla silnika. to jest metoda obslugi silnika aby nie bylo zadnych problemow do zakonczenia okresu gwarancji. a co pozniej sie dzieje to juz zalezy od sposobu jazdy uzytkownika.[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 12:57_________________________________________________aktualnie normy spelnia wylacznie: Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie się zastanawiam czy zmieniać olej na Castrol Proffesional Longtec. Od 1,5 roku jeżdżę bezproblemowo na Mobil Super S 10W40 TurboDiesel. Przez półtora roku zrobiłem 45tys km bez żadnych problemów. Wymiany robię co 12-15 tys. Castrola mogę go mieć w tej samej cenie co Mobila. Czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie się zastanawiam czy zmieniać olej na Castrol Proffesional Longtec. Od 1,5 roku jeżdżę bezproblemowo na Mobil Super S 10W40 TurboDiesel. Przez półtora roku zrobiłem 45tys km bez żadnych problemów. Wymiany robię co 12-15 tys. Castrola mogę go mieć w tej samej cenie co Mobila. Czy warto?

Nie warto :no:

Jeżeli bym coś zmienił to ewentualnie przeszedł na pełny syntetyk Mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam mobila 5w30 do PD mówie z doświadczenia

nic innego jak ulepszona wersja minerału po którym mi wpieprzył 5mm oleju na bagnecie po przejechaniu ok.1500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam mobila 5w30 do PD mówie z doświadczenia

nic innego jak ulepszona wersja minerału po którym mi wpieprzył 5mm oleju na bagnecie po przejechaniu ok.1500km

To ciekawe :naughty: Bo mi w ASO zalali właśnie Mobila 5w30. Dokładnie takie coś:

http://www.motor-oil.pl/index.php?products=product&prod_id=392

Pełny syntetyk ulepszoną wersja minerału ? :mysli: Możesz to rozwinąć? Ja po wymianie zrobiłem 5 tys km i nie zauważyłem znacznego ubytku oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe :naughty: Bo mi w ASO zalali właśnie Mobila 5w30. Dokładnie takie coś:

http://www.motor-oil.pl/index.php?products=product&prod_id=392

Pełny syntetyk ulepszoną wersja minerału ? :mysli:

Ten olej to nie pełen syntetyk, tylko olej wykonany w technologi syntetycznej,

tylko oleje Mobil z cyfrą "1" są pełnymi syntetykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam mobila 5w30 do PD mówie z doświadczenia

nic innego jak ulepszona wersja minerału po którym mi wpieprzył 5mm oleju na bagnecie po przejechaniu ok.1500km

To ciekawe :naughty: Bo mi w ASO zalali właśnie Mobila 5w30. Dokładnie takie coś:

http://www.motor-oil.pl/index.php?products=product&prod_id=392

Pełny syntetyk ulepszoną wersja minerału ? :mysli: Możesz to rozwinąć? Ja po wymianie zrobiłem 5 tys km i nie zauważyłem znacznego ubytku oleju...

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6_avf_przy_jakim_poziomie_oleju_zapala_sie_kontrolka-t66847.0.html;msg727837#msg727837

tu jest wątek poruszony przeze mnie o tym oleju

szybko zostało mi to wyperswadowane przez kolegów

śmigam na motulku i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zauwazylem ze motul ma klase jakosci SJ a Liqui Moly SM czyli o 2 wyzej,czy to znaczy ze jest lepszy od motula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do końca (choć jako oficjalnie dystrybuujący LM powinienem go bronić), te normy też wynikają z pewnych badań, przeprowadzanych co jakiś czas i na pewno wkrótce Motul też tak opisze (legalnie z potwierdzeniem) opakowania choć tak naprawdę sam olej się nie zmieni. Co nie zmienia mojej opinii, że tylko te dwie marki oferują w miarę dostępne (są też firmy inne ale totalnie niszowe) oleje najwyższej klasy, znacznie przewyższające agresywnie rozreklamowaną "płynną technologie" stosowaną na szczęscie jeszcze nie przez wszystkie ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam mobila 5w30 do PD mówie z doświadczenia

nic innego jak ulepszona wersja minerału po którym mi wpieprzył 5mm oleju na bagnecie po przejechaniu ok.1500km

To ciekawe :naughty: Bo mi w ASO zalali właśnie Mobila 5w30. Dokładnie takie coś:

http://www.motor-oil.pl/index.php?products=product&prod_id=392

Pełny syntetyk ulepszoną wersja minerału ? :mysli: Możesz to rozwinąć? Ja po wymianie zrobiłem 5 tys km i nie zauważyłem znacznego ubytku oleju...

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6_avf_przy_jakim_poziomie_oleju_zapala_sie_kontrolka-t66847.0.html;msg727837#msg727837

tu jest wątek poruszony przeze mnie o tym oleju

szybko zostało mi to wyperswadowane przez kolegów

śmigam na motulku i jest :good:

Przeczytałem ten wątek i tak na prawdę nie ma tam racjonalnych i przekonujących informacji dlaczego ten olej jest zły... . Normę 505.01 spełnia, więc chyba nadaje się do tego silnika... Co najwyżej pomyślę o innym oleju podczas kolejnej wymiany, czyli za ok. 10tys km. Na razie śmigam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...