Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie biuro podróży ?


Rafal_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na przełomie Czerwca-Lipca z moją drugą połówką chcielibyśmy się wybrać na jakieś "saksy" do Grecji (taka "mała" podróż... :wink4:). Jeszcze nie zdecydowaliśmy konkretnie gdzie bo najpierw trzeba wybrać biuro które było by wiarygodne. I tu prośba do Was-czy moglibyście polecić jakieś pewne biuro podróży? Bo gdybym miał bazować na opiniach z netu to chyba nie zdecydował bym się na żaden wyjazd... :decayed: Z góry wielkie dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_travel :)

Poświęcisz 1 dzień na załatwianie spraw i masz o wiele wiele taniej. Wszystko praktycznie możesz dograć zza klawiatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal_travel :)

:> Jest jedno ale... gdybym chociaż raz tam był to wiedział bym co chcę zobaczyć i czego oczekiwać (pod względem porównawczym), a tak wiem tylko że chcę żeby był zaje...fajnie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci podpowiem jak ja to bym zrobił...

Wszedł na w/w stronę od Wihajstra, zobaczył jakie kurorty mają w ofercie...

Obejrzał zdjęcia z każdego, wybrał ten co mi się najbardziej podoba...

Kuknął na mapę.

Znalazł przelot np na http://www.skyscanner.net/ lub podobnej

Poczytał w Google jak trafić i o komunikacji...

Na Forach o tym kurorcie i o tym na co zwrócić uwagę...

Kupił euro i spakował się.

Choć mam świadomość, że nie jest aż tak wygodne jak zapłacić i zostać zabranym z miejsca w którym się mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mam świadomość, że nie jest aż tak wygodne jak zapłacić i zostać zabranym z miejsca w którym się mieszka.

No właśnie... :gwizdanie:. Stronkę od Wihajstra przejrzałem i są oferty które by mnie interesowały. A miał ktoś do czynienia z biurem Triada? Jest u mnie filia-propozycje też mają niczego sobie ale chodzą różne słuchy na "ich" temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracowałem w Travelplanet :naughty:

Co do Triady....płacisz mniej, dostajesz mniej - proste jak drut. Kupno wakacji nie różni się niczym od kupna domu, auta czy bułki w sklepie. Chcesz tanio, czekaj na last minute. Jeżeli wybierzesz początek czerwca, to możesz miło się zaskoczyć, ponieważ w tym okresie ceny są bardzo przyjemne na wiele kierunków (martwy sezon - choć czasem ożywia go Boże Ciało). Czerwiec i lipiec to lasty już naprawdę ekstremalne, czyli jedziesz tam gdzie są miejsca (jest taniej, po szkole - sporo rodzin z dzieciakami kupuje First Minute na ten termin).

Do Grecji wysłałem sporo klientów i to jak zadowoleni byli na miejscu, zależało od ich samopoczucia. Jednym ten sam hotel, za tą samą cenę leżał, drugim już nie. W Triadzie trzeba uważac na warunki podróżowania i ubezpieczenie. Ceny wiadomo, sporo dopłat i opłaca się wykupić Gwarancję Niezmienności Ceny (jak chcesz kupić teraz - większość biur ma to gratis).

Jeżeli chodzi o Grecję to Grecos Holidays ma db hotele, sprawdzone, co roku te same, czyli nie może być aż tak źle :tongue4:

Ze Skyclubu, czyli spółki córki Triady, polecam na Zakynthos hotel Admirals and Captains Complex - naprawdę spoko, db jedzonko, plaża taka sobie, ale na Zakynthos ciężko o dobre plaże. Z tamtąd masz db połączenie z Peloponezem.

Ogólnie Freon ma sporo racji. Też sam bym się z to zabrał. Dzisiaj sprzedałem klientce Ibizę w lipcu. W Neckermannie hotel z all inclusive z Berlina 2800PLN, Ja zrobilem przelot easy jetem za 500PLN + hotel 1881PLN. Jest różnica? Jest.

Powodzenia w szukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itaka specjalizuje sie w Grecji byłem dwa razy z nimi w Grecji i raz w Egipcie i złego słowa nie moge powiedzieć :)

Travelplanet byłem w tamtym roku z nimi we Włoszech więcej nie skorzystam :thumbdown:

Neckerman też mnie jeszcze nie zawiódł za tydzień jade z nimi do Włoch na ferie zimowe :gwizdanie: wcześniej byłem z nimi w Chorwacji i

w Austri na nartach i było O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zachęcałem na wyjazdy za granice w tym roku chce zachęcić większe grono. Jest teraz pora promocji na wyjazdy za granice jeśli kupi się teraz ofertę to będzie obniżona o - 40% .Dlatego dostaje co dziennie parę ofert np Kuba 2 tygodnie 2500 tys.zł z HB , Wyspy zielonego przylądku 3100zł HB , Chiny 26 dni 5600zł ,Grecja Korfu All 2 tygodnie 1500zł , Ibiza, Mykonos wyspy imprez tydzień samolotem z BB 850zł .W tych cenach są zawarte wszystkie opłaty .Chciałbym umieścić kilka ofert lecz prawdopodobnie jest to zabronione w regulaminie. Osoby które mnie znają wiedza ze nie pracuje w turystyce lecz jestem po studiach z turystyki , dlatego chętnie odpowiem na wile pytań, doradzę itd .

---------------------------------------------------------------------

Najtaniej wychodzi w grudniu bo gwaramtuje ci stała cene , na opłaty paliwowe i na kurs euro.Malo kto czyta umowy teraz sa nowe juz gdzie pisze wyraznie ze jesli kurs euro wzrosnie lub ceny paliwowe to musisz dopłacic do interesu .Oczywiscie nie informuje sie o tym klientów wogle. Druga zasada nie kupuje sie wczasuó u turoperatora z racji takiej że : moze nie przelac kasy do operatora ( oragnizatora ) , jesli co kolwiek sie stanie to niesty zazalenia kieruje sie nie do opertora tylko do duroperatora ( posrednik ) takie jest prawo . Znajdujesz oferte u jakiegos posredniak w miejscu zamieszkania biuro podróży, spisujesz sobie nazwe i szukasz te biuro w internecie dzwonisz do nich i móiwsz ze chcesz od tej ceny upust co za oferowali ci u turoperatora , bo unich kupisz to , umowe dostaniesz poczta i przelejesz na ich konto .

Zachecam wogle do jezdzenai pociagami , np z warszawy katowic jest co dziene połonczenie kolejowe z:

Wiedeń, praga, bratysława, budapeszt codziennie 3 pociagi

Rzym wenecja budapeszt codziennie 1 pociagi

Krym jeden pociag , w okresie letnim dwa ,moskowa 4 pociagi , bukareszt jeden pociag

Amsterdam jeden pociag , berlin 5 pociagów , monachium, sztudgart, Bassel ( szwajcaria) jeden pociag

Sezonowe trasy w zimie

Insbruck jeden pociag

sezonowe trasy w lecie jeden pociag

Bułgaria - warna

Chorwacja , Paryż.

Noralnie bilet w diwe strony kosztuje 450zł do np warny , do wenecji , wiednia 240zł ale jesli sie kupi bilety do miesiaca wczesniej to bilet kosztuje na trasach do pragi,berlina 19 euro w na inne trasy 29 euro, do amsterdamy sliperetka 39 euro

Polecam np wypad na wekend do insbrucka wsiada sie w pociag w waweie w piatek o 17 na miejscu jest na 8 rano , cały dzien na nartach i wraca sie o 20,30 tym samym pociagiem do polski do wawy w niedziele .Oszczegam wiekszoc pociagów gruba dwa miesiace wczesniej ma wykupione bilety ludzie poluja , tak jak ja ..

Przepraszam za pisowanie lecz pisze z tel kom na stacji benzynowej

[ Dodano: 11 Sty 2009 01:47 ]

http://www.eccoholiday.com/ tylko internet zmienia sie strona co dzinnie

http://www2.triada.pl/ strona tylko do ogladniecia oferty , najwazniejsze ceny sa co tygodniowej gazetce wydawnje przez traide do 9.01.2008 była oferta na wszytkie wyjazdy -405 od wszytkich cen katalogowych , gazetka nowa bedzie w ponidzialek

http://www.travelplanet.pl/ jest w katowickim realu

http://www.gaudeamus.com.pl/ za te biuro jestm pewny bo byłem z nimi kilka razy , polecam krym

http://www.traveligo.pl/t...TA-autokar.html

http://bulgaria---wczasy.malgosia.com.pl/wczasy,|1|12,kiten-15-dni---autokar.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukam wczasów i Kuba wydaje się kuszącą ofertą Tylko.... nie chciał bym miec problemu na miejscu tym bardziej że jadę z małym :) może ma ktos do polecenia sprawdzone hotele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun&Fun to jest odłam exima prowadza to takie kobietki , ale oni tylko specjalizuja sie w tunezja egipt

do Grecji tez .. a tam chce jechac zainteresowany ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Itakę byłem z nimi kilka razy :good:

w zeszłym roku z last-minute koniec sierpnia Turcja 5* za 1500 zł od osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SunFun to moi ulubieńcy. Jak pracowałem w Travelplanet to non stop ich sprzedawałem i non stop musiałem świecić oczyma. Każde biuro ma swoje plusy i minusy, niestety. SunFun jest tani, ale...częste zmiany, overbooking, niestabilne godziny (ale to nie od nich zależy).

Nie polecam także ofert Oasis Tours, chyba że zależy Wam na cenie. Te mogą mieć super, ale prosze, nie męczcie potem biednego konsultanta w biurze podróży.

Ogólnie - wszędzie można się naciąć. Dlatego pytajcie ludzi w biurach czy tam byli. Wybierajcie biura z doświadczoną kadrą, a nie studentami. Im dłużej się pracuje w turystyce, tym więcej się zobaczyło. Po to są tzw. study toury. Mogę Wam zapewnić, że w Travelplanet, Wakacje.pl, easygo.pl są osoby, które wiele widziały, bo są wysyłane do krajów urlopowych na rekonesans. W normalnych biurach już ciężej, bo na study zazwyczaj jeżdzi szefostwo. [br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 16:18_________________________________________________

Najtaniej wychodzi w grudniu bo gwaramtuje ci stała cene , na opłaty paliwowe i na kurs euro.Malo kto czyta umowy teraz sa nowe juz gdzie pisze wyraznie ze jesli kurs euro wzrosnie lub ceny paliwowe to musisz dopłacic do interesu .Oczywiscie nie informuje sie o tym klientów wogle. Druga zasada nie kupuje sie wczasuó u turoperatora z racji takiej że : moze nie przelac kasy do operatora ( oragnizatora ) , jesli co kolwiek sie stanie to niesty zazalenia kieruje sie nie do opertora tylko do duroperatora ( posrednik ) takie jest prawo . Znajdujesz oferte u jakiegos posredniak w miejscu zamieszkania biuro podróży, spisujesz sobie nazwe i szukasz te biuro w internecie dzwonisz do nich i móiwsz ze chcesz od tej ceny upust co za oferowali ci u turoperatora , bo unich kupisz to , umowe dostaniesz poczta i przelejesz na ich konto .

WTF??? Są touroperatorzy (TO) na których konto wpłaca się kasę - TUI, SCAN, Neckermann, Exim Tours, a tak naprawdę u każdego TO można kupić. Nie po to mają INFOLINIE.

Nie ma różnicy cenowej między TO a agentem. Agent ma prowizję od TO. Ceny imprez u danego TO muszą byc wszędzie takie same, tak stanowi ustawa o usługach turystycznych. Jeżeli w danym biurze dostaniecie to samo drożej lub taniej niż w biurze obok,znaczy że jedno biuro jest nieuczciwe. (rabat dla znajomych - zejście z prowizji). Touroperator NIGDY nie da nikomu niższej ceny, niż ma w ofercie w danym dniu. Inaczej miałby problemy. upusty może dać AGENT.

Jezeli chodzi o First Minute w tym roku, to wiele biur wprowadziło GWARANCJĘ NIEZMIENNOŚCI CENY (alfa star, GTI, Wezyr, Grecos, Exim,itd). Do tego w cenie jest ubezpieczenie KR (które nie daje gwarancji uzyskania pełnego zwrotu kasy), gratisy w postaci wycieczek fakultatywnych. Prawda leży po środku co wybrać, First czy Last. Jeżeli możecie się w 1, 2 dni spakować, lecieć skądkolwiek i dokądkolwiek, to last jest ok. Lepszy. Idealne terminy na last minute, oprócz zimy, terminów świątecznych, to koniec maja, przełom maja i czerwca, początek czerwca, przełom sierpnia i września (ale jedynie 2 tygodniówki), wrzesień i październik. Nie polecam last minute dla rodzin 2+2, grupek znajomych więcej niż 4. Można nigdzie nie polecieć, wylecieć z 2 krańca Polski, NIemiec i nie koniecznie w miejsce do którego bysmy chcieli. Będzie tanio, ale....na lasta trzeba być zdecydowanym. Last minute to także problem OVERBOOKINGU w hotelach, czyli przepełnienie. Można wylądować w innym niż się wykupiło.

First minute jest idealne na "gorące terminy" - majówka, ferie, początek wakacji (niższe ceny), koniec wakacji (niższe ceny niż w pełni sezonu).

Kolego, nie wiem z jakim skutkiem skończyłeś studia turystyczne, ale może ogranicz się do przesłania ofert. Bez urazy.

tak na przyszłość : 3 lata pracowałem w Chorwacji jako rezydent - jakby ktoś chciał tam jechać na wakacje A4 służę pomocą. Od kilku niestety siedzę w biurze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie-może nie tylko mi się przyda :tongue4: W niedzielę postaram się odwiedzić biuro Itaki w Lublinie-jak coś to się pochwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...