Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uruchamianie silnika z pilota


siwolos

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

kupiłem alarm z funkcją odpalania i powiadomieniem i mam problem z połączeniem tej własnie funkcji odpalania. a mianowicie problem tkwi w stacyjce.

mam 5 kabli od sterownika odpalania

-starter ( ten wiem pod co podłączyc) pod czerwony z czarnym paskiem

-pod zapłon stacyjki ign1 ( nie wiem)

-pod zapłon stacyjki ign2 ( nie wiem)

-pod załanczanie dodatkowe czyli klima ogrzewanie (nie wiem)

-plus minimum z 30-bezpiecznikiem (wiem)

dodam ze ze stacyjki wychodzą 4 grubsze kable w tym 2 czerwone na których jest stale prąd i jeden czerwony z czarnym paskiem na ktorym jest prad tylko przy odpalaniu czyli to jest ten od startera i jeszcze taki czarny o raz grubszy od poprzednicz na którym jest prąd po przekreceniu kluczyka no i jeszcze są inne cieniutkie kable które myśle ze nie mają związku z moim podłączaniem.

wiem prosze o pomoc w podłączeniu tych kabelków

o co chodzi z tym ign1 i ign2

pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaki alarm chodzi, ja u siebie nie mam podłączenia do zdalnego odpalania.....w Audi jest taki "problem", że ma immo i aby odpalić potrzebny jest kluczyk w stacyjce. Skoro kluczyk będziesz miał już w stacyjce to bez sensu odpalać z pilota.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o jaki alarm chodzi, ja u siebie nie mam podłączenia do zdalnego odpalania.....w Audi jest taki "problem", że ma immo i aby odpalić potrzebny jest kluczyk w stacyjce. Skoro kluczyk będziesz miał już w stacyjce to bez sensu odpalać z pilota.....

Dokładnie tak jak mówisz.

Na upartego dało by radę zlikwidować immo ale jest jeszcze jeden mały problem ze względu na to iż kolega ma TDI i jak załączy grzanie świec w zimie jakby chciał odpalać z pilota :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest ten alarm co myślę, to ma w sobie funkcje grzania świec. Tylko pytanie po co to podliczać? Żeby zaimponować kolegom czy dziewczynie, że z pilota auto odpalam? Im większa ingerencja w instalacje fabryczną tym większe problemy potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiemy jaki to typ alarmu jakiej firmy i nazwy a alarmów z odpalaniem z pilota jest kilka rodzai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy w alermie jest przewód do ominiecia immo tzw bypassa sie robi do swiecy tez jest. i nie chce nikomu imponowac tylko mnie denerwuje wchodzenie do zimnego auta rano bo mam skurzane siedzenia i są strasznie zimne. a w pytaniu chodziło mi o jakies wskazówki dotyczące tych kabli co wchodzą do stacyjki [br]Dopisany: 14 Styczeń 2009, 10:58_________________________________________________typ alarmu beret B-C001[br]Dopisany: 14 Styczeń 2009, 11:00_________________________________________________DOKLADNIE TEN

http://moto.allegro.pl/item522508542_odpalanie_silnika_alarm_powiadomienie_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym aż tak nie ingerował w instalację bo faktycznie może coś się spieprzyć później weź pod uwagę jak sobie zapomnisz i zostawisz samochód na biegu i co wtedy to tak na marginesie ja tak uważam pamiętaj że to moje zdanie zrobisz jak zechcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest Ci kolego zimno rano to proponuje Webasto założyć. Dam Ci przykład dlaczego odpalanie z pilota nic Ci nie da masz TDI ile czasu zajmuje jak jedziesz zanim np przy -10 C zacznie lecieć Ci ciepłe powietrze? Ja ostatnio 15 min grzałem auto na postoju jak na żone czekałem a co lebsze temp na wskzówce nawet nie drgęła, co prawda ciepłe powietrze leciało ale zanim stanołem przejechałem jakis 4 km fakt że było -14C. Zaznaczam że termostat mam dobry wyminiony w tamtym roku na ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto to koszt ok 1500 zł a ten alarm kosztuje 200zł. no i juz odpalam auto z pilota. a co to grzania to ja zawsze rano odpalam na 30 min i wchodzed jak do sauny nawet jak bylo -15 co prawda z tym ze na postoju sie bardzo wolno grzeje ale 30 min to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...