Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Stuki przy ruszaniu przy wolnej jeździe bez gazu (np. na 1 biegu)


and

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tego typu że przy ruszaniu i gdy puszczam gaz, lub jade wolno na 1 bez gazu lub dodaje gaz na poczatku słycac stuki z silnika, takie metaliczne stukania, jakby gdzieś przy silniku, może w skrzyni były luzy, chciałbym to zreperowac ale nie wiem jak co trzeba wymienić.

gdzies tu czytałem że mogą być do wymiany przeguby wewnętrzne

to takie dziwny bo to taki metaliczny stukot przy ruszaniu i np. jak tocze sie bez gazu na jedynce i jak czasami szarpie silnik to słychac ten stukot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegyby napedowe przewaznie stukaja przy jezdzie na biegu ze skreconymi kolami :mysli:

Zewnętrzne stukają stary, a nie wewnętrzne. Wewnetrzny przegub da o sobie znać jak ostro ruszysz. Przynajmniej u mnie tak było jak na ćwiartce strzelałem z 5.5rpm to przegub terkotał zupełnie jak zewnętrzny, tylko było to z tyłu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ćwiartce strzelałem z 5.5rpm to przegub terkotał

OT. oj nie ładnie tak quattro traktować :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ćwiartce strzelałem z 5.5rpm to przegub terkotał

OT. oj nie ładnie tak quattro traktować :cool1:

Inaczej Twój kolega z linii odskakuje na 5m od razu, więc wyjścia nie ma :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie terkocze to jest taki metaliczny stukot ja wolno jedzie na jedynce bez gazu taki stukot

i to może byc wlasnie ten przegub wewnetrzny, zreszta jutro będe wiedział bo go wymieniam to dam znać[br]Dopisany: 20 Styczeń 2009, 19:40_________________________________________________wymineiłem przeguby wew. dalej stuka tylo rzadziej co to jest gdzie jest ten luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary... Ja wymieniłem obie półosie(tył), przeguby na wale (przód i tył) , skrzynie biegów, dyfer, podpore wału, całe zaweieszenie przód, podporę dufra i dalej napierdala.

Pozostał mi tylko krzyżak na wale, ale już mi się odechciało tych wymian. Poza tym krzyżak występuje razem z wałem więc :kwasny: jak na razie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to może być ? wyrobione sprężyny na tarczy sprzęgła , może to?

Całkiem możliwe, że to te sprężyny na tarczy sprzęgła. Słyszałem że te luzy i czasami metaliczne stuki do dość częsty przypadek w B5, sam u siebie czasami wyczuwam te luzy. Kuzyn w swojej miał to samo, po przejechaniu sie moją stwierdził że u mnie to i tak pikuś - prawie nie wyczuwalne (on miał jakieś 60tyś więcej na liczniku). Zastanawiam się na ile może to być poważne, czy powinienem zacząć sie bać o moje sprzęgło lub skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak samo jak zmieniam bieg z 1 na 2 po puszczeniu sprzęgła jest właśnie taki stuk. Napewno przeguby zewnętrzne można wykluczyć u mnie wymieniłem w jednym czasie przeguby, amortyzatory, całe zawieszenie i problem pozostał. Wygląda to tak jakby coś później reagowało czyli gdzieś jest luz. na podniesionym aucie gdy ruszam kołem w lewo i prawo też to słychać problem tkwi w samej skrzyni bo koło z półosią nie ma luzu a stukot dobiega właśnie ze skrzyni. Jutro się za to zabiore i jak się uda wrzucę fotki może filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wymieniłem przegub zewnetrzny i jest ok, wina tez leżała po stronie przegubu i półosi, spadla mi zawleczka i pół oś sie zerwała ale wyminiłem pół oś i przegub i chyba jest dobrze[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 17:09_________________________________________________no nie jest dobrze tak jak chciałem ale stukot troche ustał może gdybym wymienił przegub zew. z drugiej strony to by może ustało?[br]Dopisany: 19 Maj 2009, 08:33_________________________________________________teraz się zastanawiam czy to nie dwumas już do wymiany/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem moje auto nie ma dwumasa ale się zastanawiam czy to nie tarcza sprzęgła i te spręzynki nie poszły?[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2009, 20:15_________________________________________________no pomóżcie to sprżegło? jak mam wrzucony bieg i puszczam sprzęgło to słysze stuknięcie docisk czy tarcza rozwalona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...