Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brakujący wężyk z rury dolotowej powietrza


MariuszKoz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, mam prośbę. Odkryłem, że z rury dolotowej powierza (odchodzącej od filtra powietrza) mam taką sztywną rurkę (pewnie podciśnienie) i domyślam się, że powinien być wsadzony na tę rurkę jakiś wężyk.

Niestety, u mnie tego nie ma, więc pewnie bierze jakieś lewe powietrze. Załączyłem zdjęcie tego kroćca wychodzącego z rury dolotowej. Jeżeli macie ten sam silnik (1,6 ALZ) czy możecie sprawdzić, czy rzeczywiście macie do tego podłączony jakiś wężyk i gdzie on idzie po drugiej stronie?

Nie sądzę, aby tak to miało wyglądać, że wychodzi rurka z dolotu i nigdzie nie jest podłączona. Wielkie dzięki za pomoc.

audi a4 alz.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w etce: grupa 1, 133-00 i 133-04. Poznajesz swój przewód gdzieś tu? 

60ee54e6da2ab508med.jpg

aacfd5e5e5736860med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś nie mogę zlokalizować. No chyba, że to jest to "coś" o numerze 28 na pierwszym rysunku.

IMG_20170523_183110[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta częśc akurat w etce nie jest opisana, a ja silnika też nie znam. Jedynie mogę Cię naprowadzić, żebyś sprawdził przewody od EGR czy właśnie nie dojdziesz po nich do swojej zguby :) Nie zwracaj uwagi na "wersję uproszczoną"

a0dfab095ade7975gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Posprawdzam to sobie dzisiaj. Być może to właśnie coś powiązane z EGR. Być może przyczyna jest inna, ale coś mi zaczęło lekko auto podszarpywać zwłaszcza jak stoję na dobrze nagrzanym silniku np. na skrzyżowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi w wolnej chwili podesłać zdjęcie w które miejsca? U mnie nie wisi żaden przewód. Musiał zatem albo spaść..albo nie wiem, co....A tak z innej beczki, nie wiecie jaką rolę on spełnia? Lub inaczej - czym "grozi" jeżdżenie bez podpiętego wężyka?

Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem zdjęcie u siebie i wygląda na to, że mam już podłączony zawór EGR...Zgłupiałem...

 

 

egr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc. Wężyk dochodzi do EGR i mechanik który wymieniał mi ostatnio sondę lambda powiązał różne przewody i wężyki w wiązki za pomocą opasek i dlatego nie mogłem znaleźć żadnego luźnego wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...