Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zamiana skrzyni biegów


DejwB5

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich Kolegów

Mam pytanie przymierzam sie do wymiany skrzyni biegów i mam takie pytanie w zwiazku z tym aby wstawic do mojego Afn 1.9 tdi 110 km skrzynie biegów nie 5biegową ale 6 biegową od modelu B6 (130km ) ponieważ z nadejściem wiosny planuje podnieść moc silniczka do około 135koni.i czy taka zamiana mogła by byc a także czy skrzynia w modelu b5 i b6 (TDI) jest taka sama (wiem ze z racji mocniejszych silników w b6 przełozenia moga być inne mianowicie dłuzsze) dziekuje za pomoc pozdrawiam OOOO [br]Dopisany: 14 Styczeń 2009, 14:40_________________________________________________ np taka http://moto.allegro.pl/item522963695_skrzynia_6_biegowa_manualna_audi_a4_1_9_tdi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniasz skrzynie biegów z przymusu czy poprostu ot tak? Jelsi wymieniasz skrzynie tylko pod te 135km to jest to nieopłacalne bo seryjna skrzynia 5biegów spokojnie wystarcza :gwizdanie: a poza tym myśle ze nie podejdzie skrzynia od b6 do silnika AFN :wink4:

Zakładaj serie i jedż na program i nie kombinuj :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniam bo dostała ostatnio jakies wibracje najprawdopodobniej z mechanizmu róznicowego,wczorej sprawdzałem luzy na zawieszeniu i przeguby zewnetrzne i wewnetrzne i sa ok.poczekam jeszcze az te wibracje beda wieksze aby dokładnie ustalic czy to skrzynia czy dwumas moze padł.

ale dzieki za rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje nie są od skrzyni. Zostaw ją w spokoju i szukaj przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ewentualnie jeszcze poduszki od silnika i od skrzyni może w nich tkwi przyczyna :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie taki ból ze poduszki są ok wczorej je sprawdzałem z kanału

a co ciekawe te wibracje sie pojawiaja jak wjezdzam szybciej w zakret nnp na 4 biegu to tak kierownica szarpie a potem chwila jest spokój i znowu to samo, bardzo dziwne sa jak dla mnie te objawy,miałem kiedyś cos takiego w golfie td i to była skrzynia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...