Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 TDI AJM - przeladowanie prośba o analize logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Pacjent to moje A4 B5 2000r. z 1.9 TDI AJM 116KM + (jest jakiś box na podszybiu ale czy on coś daje to kto to wie)

Użytkuje auto 4 lata i nigdy nie robiłem logów bo nie było powodów, brak czasu itd a auto jeżdziło bez żadnych problemów.

W ostatnich dniach auto zaczęło przechodzić w tryb awaryjny bo turbo przeładowało - 17965 - Charge Pressure Control  P1557 - 35-00 - Positive Deviation.

Sprawdziłem wężyki podciśnienia, gruszka wygląda na OK, sztangę ruszałem mechanicznie to idzie z 1cm, zabrałem się za sprawdzenie zaworu N75 według jakiejś tam znalezionej kiedyś instrukcji w internecie. Niestety wyniki były inne niż te co ktoś podał więc rozebrałem go, wyczyściłem i dalej to samo. Więc wyciągnąłem zawór N18 od EGR i wynik taki sam jak mój N75. Hmm, pewnie ktoś pisze bzdury albo mam dwa zawory uszkodzone.

Proszę o przedstawienie instrukcji jak sprawdzić taki zawór a na pewno dużej ilości ludzi się przyda. Chodzi mi o instrukcje jak domowym sposobem, bez specjalistycznych pompek czy manometrów sprawdzić działanie.  Np. bez podanego zasilania miedzy którymi wejściami VAC, OUT, ATMO powinno być przejście a pomiędzy którymi nie oraz po podanym zasilaniu jak powinno zachowywać się ciśnienie i które otwory stają się przelotowe.

Bez tej wiedzy złożyłem wszystko do kupy, zapakowałem graty do auta i zrobiłem logi.

W pierwszej kolejności statyczne

Grupa 000           http://vaglog.com/log-000_vn4a1o.html

Grupa 003           http://vaglog.com/log-003_Yon3U.html

Grupa 008           http://vaglog.com/log-008_fqSmK.html

Grupa 010           http://vaglog.com/log-010_xg3JZsL.html

Grupa 011           http://vaglog.com/log-011_v0ygS.html

Grupa  013          http://vaglog.com/log-013_1Eulx4h.html

Grupa 018           http://vaglog.com/log-018_Z0f9x5.html

Grupa 023           http://vaglog.com/log-023_HfRRM.html         Według mnie złe wartości. Czasy są zdecydowanie za duże – da się coś z tym zrobić?

 

Następnie logi z Basic Setup

Grupa 000           http://vaglog.com/log-000_yQkA73.html

Grupa 003           http://vaglog.com/log-003_6xmNi.html        Problem jest z EGR ale chyba taki stan pracy tego zaworu nie ma wpływu na moc silnika tylko ewentualnie na środowisko więc jeśli  tak jest to taki temat sobie odpuszczam.

Grupa 004           http://vaglog.com/log-004_J1XX0.html

Grupa 011           http://vaglog.com/log-011_k0r46a.html        Sztanga rusza się ten przysłowiowy 1 - 2cm.

 

Następnie logi dynamiczne podczas których auto przeszło w tryb awaryjny.

Grupy 000 , 003, 010       http://vaglog.com/log-000_003_010_2AO3pd.html

Grupy 003, 008, 010        http://vaglog.com/log-003_008_010_a4vkK8p.html

Grupa 003, 011                 http://vaglog.com/log-003_011_N8RKeWB.html

 

Po tych próbach auto złapało życie i już nie wchodziło w tryb awaryjny.

Grupa 011                          http://vaglog.com/log-011_RpZ15k.html

Grupy 000 , 003, 010       http://vaglog.com/log-000_003_010_00P8x.html

Grupy 003, 008, 010        http://vaglog.com/log-003_008_010_8N2U2r.html

 

Proszę o ocenę logów, jakieś sugestie, gdzie doszukiwać się problemów które mają wpływ na przeładowanie i ogólną kondycje silnika ponieważ nie planuje rozstawać się z tym autem.

 

Opublikowano

To całkiem przypomina mój przypadek. Problem nie występował zawsze, ale z biegiem czasu coraz cześciej pojawiał się tryb awaryjny. Sztanga też poruszała się niby dobrze, a kierownice spalin były strasznie zapieczone. Twoja turbina przeładowuje, wyjąłbym ją na stół.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. W wolnej chwili wyciągnie ja i postaram się rozłożyć. Mam nadzieję że z jakimś manualem poradzę sobie z tym tematem. 

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy rozkrecaniu?

Prosze jeszcze o informacje na temat zaworu N75, jak on ma działać.

Opublikowano

Zerknij na ostatni post w moim temacie (link w stopce), tam są zdjęcia jak wyglądała moja turbina w środku. Jest też film z logiem pracy sztangi jeszcze przed czyszczeniem. Rób zdjęcia, żeby potem złożyć pierścień w odpowiednim ułożeniu kierownic. Jeśli nie chcesz tak inwazyjnie do tego podchodzić to możesz zalać ją bez rozkręcania w nafcie i zostawić np na dzień lub wspomóc środkiem do czyszczenia kominków. Być może to już pomoże, ale gwarancji nie ma. Ja nie robiłem tego samodzielnie.

Edytowane przez Undisclosed

Opublikowano
  • Autor

Dzięki na zainteresowanie tematem. Patrząc na filmie to sztandar sporo się wysuwala ale bardzo powoli. U mnie idzie dynamicznie i w podobnym zakresie. W najbliższym czasie wezme się za czyszczenie turbo tym bardziej że jest do niej pomiarowy dostęp.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.