Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Skoki obrotów na biegu jałowym


pietrekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu gdy np dojezdzam do swiatel i wrzucam luz to przez jakies 10-20 sekund obroty silnika skaczą w granicach 500-1100. Po okolo 20 sekundach wszystko się uspokaja i silnik pracuje na równych obrotach. Dodam jeszcze, ze gdy skacza obroty wyczuwalne jest także 'podskakiwanie' pedału gazu.

W czym może tkwić problem ?

ps. audi b5 97r

pozdrawiam

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i nadal mam.

Czyszczenie przepustnicy mi nie pomogło bo wytrzymało tydzień (nawet nie i dalej skaczą obroty)

Podłączyłem laptopa pod samochód i pokazało mi na silniku błąd czujnika Halla (nie wiem czy dobrze pisze)

Wiecie może czy on też odpowiada za obroty i może to być przyczyna skaczących obrotów?

Jeśli tak to jakie są koszty zrobienia tego lub też czy można samemu to zrobić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawami uszkodzonego czujnika halla sa :szarpanie, nierówne przyspieszanie, trudność utrzymania stałych obrotów... pierwsze co powiniees zrobic to :vaglogi: błąd wykazywany na VAGu :

00515 Camshaft Position (Hall) Sensor (G40)

Ale co tu moge wiecej powiedzieć.Jeden obiaw a wiele powodów.

Najczęstsze przyczyny nierównych obrotów:sonda lambda,silnik krokowy,przepływka

Sprawdz katalizator oraz adaptacje przepustnicy vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Solarek4 powiedział prawie wszystko. Może być także przyczyna bardziej trywialna tj. nieszczelność przewodów dochodzących do przepustnicy. Szczególną uwagę należy zwrócić na odmę, bo tam następuja pękniecia tej plastikowej krzywki. Odma składa się z dwóch części tj. wspomnianej plastikwej krzywki oraz przewodu gumowego dochodzącego do przepustnicy. Moim zdaniem obie części są wykonane ze złych materiałów i po 10 latach następują pęknięcia ze starości. Obie części trudno zobaczyć, bo znajdują się pod kolektorem dolotowym i przepustnicą. :confused4: Jeżeli nie będzie poprawy po tym co powiedział kolega Solarek4 to można sprawdzić odmę. Naprawa prosta i tania, ale dojście fatalne i jak masz dużą rękę to będzie trudno bez zdjęcia kolektora dolotowego. Zdrówka :hi:

ps

Vag nic nie wykaże w tym przypadku, także może to jest przyczyna w samochodzie kolegi Czumrak'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to jakie są koszty zrobienia tego lub też czy można samemu to zrobić.

czujnik hala jest częścią zapłonu w niektórych autach zainstalowany w aparacie zapłonowym w innych przy kole zębatym w okolicy wałka rozrządu,u Ciebie w audi czujnik halla jest wbudowany w aparat zapłonowy i jesli mnie pamiec nie myli to wychodzą z niego 3 kabelki. Myslę ze tu zadnej filozofi nie ma i bez problemu mozna to samemu wymienic :good: kosz czujnika bedzie w granicach 80-100 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mogę podpowiedzieć z doświadczenia z innymi autami to najczęściej przyczyną nierównomiernych obrotów jest zanieczyszczona przepustnica, która niedomyka się (na biegu jałowym powinna być szczelnie zamknięta gdyż wtedy dopływem powietrza steruje IAC tzw. silnik krokowy)i wpuszcza powietrze i silnik zwiększa obroty a krokowy automatycznie to koryguje zmniejszając jego dopływ po czym stara się wyregulować obroty ale "głupieje" przez to dodatkowe powietrze z przepustnicy powodowane nieszczelnym domknięciem przez zabrudzeniem. Bądź też sam krokowy jest oblepiony osadem z oparów olejowych dostarczonych przez odmę i jego precyzja uniemożliwia mu ustawienie odpowiedniej przepustowości.

Jedna z wielu przyczyn jednak najczęstsza. (jestem tu od niedawna więc jeśli kogoś powtarzam to sorki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...