Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Adaptacja reflektorów


Gargins

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Klient po dzwonie przełożył reflektory Bi xenon no i trzeba je adaptować, ale nie mogę nigdzie znaleźć jak to zrobić. Na kompie wyrzuca błędy brak kodowania sterownika,lampy prawej i lewej i nieprzeprowadzoną adaptację. Nigdy tego nie robiłem i leżę :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

może to :mysli:

REGULACJA REFLEKTORÓW XENONOWYCH

WYPOSAŻONYCH W UKŁAD AUTOMATYCZNEGO POZIOMOWANIA

Opisane poniżej czynności nie mogą być utożsamiane z oficjalnymi instrukcjami

serwisowymi i chociaż dołożyliśmy wszelkich starań, aby zebrane tu informacje były

prawdziwe i aktualne - nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za ewentualne

straty czy uszkodzenia powstałe na skutek zastosowania się do naszych wskazówek.

Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie.

Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę regulacji reflektora.

Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione następujące warunki:

> Pojazd musi stać na równym podłożu

> Hamulec ręczny musi być zwolniony

> Zapłon musi być włączony

> Światła wyłączone

> Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

[Wybór]

[55-Zasięg xenonów] (w niektórych pojazdach należy wybrać sterownik [29-Światła -lewa str.]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa "001"

[idź!]

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora.

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z zaleceniami producenta.

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe.

[Gotowe, powrót]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEX CAN.

Ale kolega pyta o wersje VAG a, a nie o interface po jakim sie laczycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr sterownika 5M0 907 357B Soft Coding 8388607 ( i za ch....ę nie można tego zmienić ). Jest jeszcze takie coś:

7L6941329 AFS-Lst-Modul l X018

7L6941330 AFS-Lst-Modul r X018

To co każda lampa ma swój oddzielny moduł??Chyba raczej tak bo nawet w błędach wyrzuca odpowiednie kody dla niezakodowanych sterowników lewej i prawej strony 02656 i 02657

Oprócz tego błąd 01042

i błąd nie przeprowadzonej adaptacji 01539

No i co Wy na to :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko napisane.

Były zwykłe a założył Bi.

I dlatego brak kodowania.

Dodatkowo, nie we wszystkich autach da rade zakodować na Bi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odgrzewam temat. Chodzi o to, że wysyłałem odbłyśniki do regeneracji, wszystko później złożyłem do kupy i pojechałem w nocy się przejechać. Światła świeciły zdecydowanie za wysoko i wszystkich raziłem. Pojechałem na stacje kontroli i gość mi wyregulował ale musiał się trochę dużo nakręcić i prawie na maksa powykręcał czy powkręcał śruby regulacyjne i powiedział, że coś może źle złożyłem bo tylko tak pi razy oko mi ustawił - To przez to, że nie zrobiłem żadnej adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Julkos napisał:

Przepraszam że odgrzewam temat. Chodzi o to, że wysyłałem odbłyśniki do regeneracji, wszystko później złożyłem do kupy i pojechałem w nocy się przejechać. Światła świeciły zdecydowanie za wysoko i wszystkich raziłem. Pojechałem na stacje kontroli i gość mi wyregulował ale musiał się trochę dużo nakręcić i prawie na maksa powykręcał czy powkręcał śruby regulacyjne i powiedział, że coś może źle złożyłem bo tylko tak pi razy oko mi ustawił - To przez to, że nie zrobiłem żadnej adaptacji?

Ustaw włączając pierw procedurę adaptacji lamp za pomocą vcds,na skp nigdy dobrze nie ustawią świateł. Możesz zrobić to sam w minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię, a później jechać żeby na stacji mi jeszcze wyrównali bo tak jak mówię niektóre pokrętła mam na maksa więc nie wiem czy dobrze tak jeździć.? Chyba, że jak jutro wymienię żarówki długie to ustawie śruby regulacyjne na środkową neutralną pozycję, a później zrobię adaptację i pojadę na stację kontroli?

Edytowane przez Julkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Julkos napisał:

tak zrobię, a później jechać żeby na stacji mi jeszcze wyrównali bo tak jak mówię niektóre pokrętła mam na maksa więc nie wiem czy dobrze tak jeździć. 

Sam wyrównaj podczas procedury adaptacji i następnie zatwierdź wysokość. Zrobisz to sam,jedź pod ładną jasną ścianę gdzie jest równa nawierzchnia i odpal światła stojąc 10 metrów od niej. Zobaczysz czy linie odcięcia po prawych stronach są na tak samej wysokości. Włącz procedurę,wyrównaj światła i podjedź na prostych kołach do ściany,przy 10 metrach powinny się podnieść o 10cm jak będziesz przy samej ścianie. Nie powinny się rozjeżdzac podczas podjeżdżania do ściany. Jak jest ok to zatwierdzasz adaptacje i robisz przejażdżkę badając czy światła świecą dosyć daleko i nie oślepiają. Brzmi może to skomplikowanie ale to naprawdę chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brzmi jakoś skomplikowanie ale jak tylko przyjdą mi żarówki do świateł drogowych bo jedna się spaliła to będę działał bo teraz jak mi ustawił to może i na te może 50m do przodu świecą mi xenony, a jak włącze drogowe to na 5m od maski więc tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...