Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Na jakiej płycie podłogowej jest A4 B5 ?


adammus22

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm dobre choć to nie temat do prównań obu aut.

Co do płyty zrozumiełe jest że podstawowa zmiana to jej wydłużenie bo zawieszenia w obu autach są te same. Modelem A4 koncern VAG wszedł w produkcję aut z wielowahaczowym zawieszeniem z przodu jak widać samochód dla ludu nie sprostał wymagań klienów i obecny model posiada ponownie McPersona no ale już nie takiego jak w latach 80/90-ych.

A Audi w B8 zwiększyło ilość wahaczy do 5 na koło :) Dobrze widać kierunki obrane przez firmy. Do tego płyta A4B8 i Passata B6, to już chyba dwie różne rzeczy (może ktoś mnie poprawi).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W passacie b6 jest, z tego co ogarniam, zmodyfikowana (powiększona) płyta z obecnego golfa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupić Passat'a i miałem przez jakiś czas "wyrzuty" sumienia że nie zakupiłem "samochodu dla ludu" i jeszcze na dodatek plułem sobie w brodę, że mam 1,8T :embarrassed:. Ale teraz wiem, że następny samochód, który będę miał to :a4fan: na turbinie. Żaden passat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo jeżdzilem passatem (tym najnowszym) full opcja skóra, biksenon itp.- moj szwagier miał przez 2 lata. 2.0 TDi chyba 170 KM. kopa mial ale środek - totalna masakra. plastiki trzeszczały, w dotyku twarde jak skała. drzwi lekkie jak w wartburgu (nie musze wspominac o odglosie), auto okrutnie twarde, czuc kazda dziure - powinno sie doskonale prowadzic w zakretach - nic z tego. Moim 10latkiem lepiej sie jezdzi (opinia szwagra). aaa i nawigacje 3 razy mu zawineli. na szczescie sprzedal i kupił A6 w kombii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam audi ale duzo jezdze paskiem z tego zamego roku co ,oja niunia i szczerze mowiac to pasek ma te wszystkie wady o ktorych piszecie typu glosny central itd.ttp ale reasumujac nie jest taki zly jesli chodzi o pakownosc to audi niestety moze jedynie zostac fun car-em przy pasku o niebo pakowniejszy. Wiec dajcie spokuj temu autu bo naprawde nie jest zle wiem sam mam audi i sobie chwale ale nie ma co to ta sama technologia pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale reasumujac nie jest taki zly jesli chodzi o pakownosc to audi niestety moze jedynie zostac fun car-em

OK ale kto kupuje Avanta do wożenia drabin czy worków z cementem? :shocked: Audi robi kombi dla stylu i co najwyżej włożenia walizki w drodze na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu jeździłem Passatem. Zdecydowanie było to moje ostatnie spotkanie z Volks...

Faktem jest. mechanicznie nie zawiódł mnie nigdy. Pakowny (jak to auto dla ludu).

Ale jakośc, do Audi nie ma polotu. No i zdecydowanie najbardziej wk... trzeszczące plastiki :wallbash:

I tak na koniec , wracając do pierwszego posta.

Audi A4 nie może byc robione na płycie Golfa IV, gdyż ten swą historię rozpoczął znacznie później niż A4 :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale reasumujac nie jest taki zly jesli chodzi o pakownosc to audi niestety moze jedynie zostac fun car-em

OK ale kto kupuje Avanta do wożenia drabin czy worków z cementem? :shocked: Audi robi kombi dla stylu i co najwyżej włożenia walizki w drodze na lotnisko.

Ja eSą do spółki z kumplem - mesio okularnik w kombiaku - kumpelę przeprowadzaliśmy :gwizdanie:

I daliśmy radę na jedne raz :kox::good: - a dziewczę już chciało żuka do transportu domawiać :kox: :kox: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...