Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedziałające zamykanie tylnych drzwi


osa86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim autem tj audi a4 b6 2001 2.0 alt. Mianowicie po zakupie go ( mam je z tydzien) zauwazylem ze centralny nie zamyka tylnych drzwi(nic w nich nie slychac po wcisnieciu przycisku na pilocie). Zaczolem badac sprawe i okazuje sie za niepokazuje ich gdy sa otwarte na fisie ani nie swieca w nich czerwone lampki. Sprawdzilem bezpeiczniki( w skrzynce po lewej stronie kierownicy) bezpiecznik 22 i 23 sa ok. Odkrylem ze 22 jest odpowiedzialny za lewa stronę a 23 za prawa(lub odwrotnie) a z opisów w necie wynika ze przednie maja jeden bezpiecznik a tylne drugi ??  Po podlaczeniu pod Vaga pokazuje takie bledy vag.jpg

Moduł komfortu w samochodzie ma symbol 8E0 959 433 AH z tylu mam korbki. 

Prosilbym o jakies wskazówki co mozna posprawdzac jeszcze. Podjalem probe kodowania modulu od nowa wpisujac w vagu wartosc 6722 ale nic to nie dalo. Do modulu pod siedzieniem zajrzalem ale nic tam szczegolnego nie zoabaczylem. 

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę w słupku

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z tyłu system korbotronic, to nie będzie tam modułów drzwi.. Może to wina tylko kodowania? Informacja na FIS i światło podsufitki jest sterowane w tym wypadku przez zamek drzwi.

Ewentualnie mogła paść krańcówka.  Lampki drzwi był jako opcja, więc tym bym się nie sugerował. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MariuszKK napisał:

Jak masz z tyłu system korbotronic, to nie będzie tam modułów drzwi.. Może to wina tylko kodowania? Informacja na FIS i światło podsufitki jest sterowane w tym wypadku przez zamek drzwi.

Ewentualnie mogła paść krańcówka.  Lampki drzwi był jako opcja, więc tym bym się nie sugerował. 

 

 

 

Chodzi mi o te czerwone lampki w drzwiach, że też nie działają czyli wychodzę z założenia ze tak jakby prąd nie dochodził w ogóle do drzwi. Czy jest możliwość dopisania tych drzwi do MK przez vag'a?

Edytowane przez osa86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone lampki w standardowej wersji auta nie świeca, są jako opcja licht pakietu ;) 

Kodowania nie pamiętam, ale to chyba w centralnej elektryce ustawia się ile szyb jest w prądzie. 

Poszukaj na forum tematu o dokładaniu tylnych szyb elektrycznie sterowanych, tam to będzie na pewno opisane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektrykę i korbotronik koduje się w module komfortu, ale jak na moje małe doświadczenie to wszystkie opisane objawy wskazują na przelotkę między drzwiami, a budą - po prostu kable się tam przetarły. U mnie przy awarii krańcówki w zamku, drzwi się normalnie zamykały/otwierały (tzn. centralny działał) tylko nie było informacji o otwartych drzwiach na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moduł 8E0 959 433 AH obsługuje wersje elektrycznych szyb z przodu i z tyłu. Ty potrzebujesz 8E0 959 433 AJ Masz to opisane w wątku:

 Nie ma możliwości zakodowania go do obsługi korb z tylu. Prawdopodobnie poprzedni właściciel wymienił moduł komfortu na obsługujący tylko elektryczne szyby, a nie zdążył włożyć instalacji dla elektrycznych szyb albo oryginalny moduł się zepsuł i włożył co miał. U siebie wkładałem ostatnio elektryczne szyby i miałem w związku z tym parę problemów, m.in. z błędami w module komfortu z uwagi na błędne kodowanie i złe podłączenie instalacji. 

A masz podświetlenie nóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...