Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9 AFN tryb awaryjny przy wysokich obr

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od pewnego czasu auto traci moc przy wysokich obrotach przeważnie 3,5 -4k.

Podpiąłem pod komputer i pokazało 4 błędy:

01256, 00522, 00519, 00575

Po usunięciu zostają tylko dwa pierwsze.

Zrobiłem również log dynamiczny. http://vaglog.pl/log-011_3HR2Cl.html

Wydaje mi się że kiedyś turbina wcześniej wstawała. Czy jest możliwe że przy takich obr jest za niskie ciśnienie paliwa?

Dziękuję za pomoc.

 

 

audixx.CSV

Opublikowano

jezeli komputer wejdzie w tryb awaryjny to cisnienie paliwa bedzie mniejsze. ja tam widze problem z turbina, przeładowanie . Tez to miałem  i po regeneracji turba wszystko sie uspokoiło albo zawor n75 sterujacy podcisnieniem szwankuje

Edytowane przez Ronnie

Opublikowano

Napisz jaki masz silnik i rocznik auta.
1256 - czujnik temperatury płynu chłodzącego, jak pokazuje błąd od niego to tylko wymiana.
0519 - błąd map sensora, zapewne od przeładowania.
0575 - błąd przeładowania
0522 - tutaj błąd od szyny CAN? Ale tylko w poliftach
Jak ECU wejdzie w tryb awaryjny to odcina turbinę i zmniejsza dawkę paliwa, dlatego silnik muli bardziej od SDI [emoji14]

Wysłane z OP3T

Opublikowano
  • Autor

Silnik AFN, rocznik 1996

 

Opublikowano

Poprawka:
1256 jest chyba od wtrysku sterującego?
522 od czujnika temperatury powietrza w dolocie.
Najlepiej daj screena albo wrzuć wszystko co pokazał vag wtedy będzie można na 100% opisać błędy.

Wysłane z OP3T

Opublikowano

Turbo i tak stoi. A ujowo wstaje po sie pewnie zacieło w pozycji 3/4 max doładowania.

Opublikowano

Te logi na seryjnego afn nie wyglądają. Chyba jakiś marny chips bo dowalone momentu od dołu zdrowo. Geometria stoi i do czyszczenia się nadaję.

Edytowane przez sebaa692

Opublikowano
  • Autor

Ten błąd to 01265 od zaworu n18

Edytowane przez dawid7277

Opublikowano
  • Autor

Teraz podczas przyspieszania jest wszystko ok, dobrze ciągnie do końca. 

Wchodzi w tryb awaryjny przy 170km/h przy wcisniętym gazie do końca, gdy trzymam 3/4 rozpędzę się spokojnie do 200 km/h.

Co to może być ?

Opublikowano

zrob logi

Opublikowano
  • Autor

Zrobić loga przy tych 170km/h ?

Opublikowano

silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:
-dynamiczne(3 bieg, od 1000obr do 4000obr z pedałem w podłodze):
000
001
003
004
007 zalogować 3s
008
010
011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)
005 006 naraz, najlepiej z obu końców odcinka, od 1000 do 4300obr i wrzucasz na luz i się toczysz do ~60km
-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off):
000
001
003 w trakcie po 5s musnąć gaz
004
007
010
011
012
013
016
019
-basic setting:
000 20s
003 20s
004 20s
011 20s(w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania)

Opublikowano
  • Autor

Na 3 biegu zrobiłem log dynamiczny ale wtedy odcina turbine przy 4k na trójce. 

A teraz odcina przy tych 170.

http://vaglog.pl/log-011_3HR2Cl.html

Edytowane przez dawid7277

Opublikowano

Nie wazne czy w trakcie logow odcina, po prostu zrob

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem i jest tak samo.

http://vaglog.pl/log-011_3HR2Cl.html

Opublikowano

Masz duze przeladowanie, do tego turbo bardzo zle wstaje, wrecz tragicznie 90% turbo do czyszczenia

Opublikowano
  • Autor

Co zrobić z tym przeladowaniem ?

Opublikowano

A co ci kolega wyzej napisal.?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.