Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[All B5] 1,6 spalanie


samurajjack

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat pewnie był wałkowany bardzo często ale jednoznacznych odpowiedzi nie było. Moja Audi zaczęła palić 13 - 13,5 litra po mieście i nie bawi mnie to - na całym baku (62l) robi mi po mieście 440-480 km. co jest grane?? Czy ktos cos wie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zima, niskie temperatury także spalanie wzrasta. Myślę, że to normalne spalanie w tym okresie na ten silnik (moje spalanie jest podobne).

Podepnij VAG'a i sprawdź czy nie masz jakiś błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój terazs w okresie zimowym pali ok 11l a po zimie jakies 9,5litra to jedenascie litrów pali mi jak jet śniegu nawalone dużo i kola cały czas boksują i jade ze 40kilometrów na godzine(brak opon zimowych,kulam sie na letnich ze wzgledu na to ze mieszkam na pomorzu i snieg lezy góra dwa dni,jazda po mieście.).teraz jest okoła -2st.wiec pali 9,5(sniegu brak) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 13l to pali 1.8T i 2.4 (przy spokojnej jeździe :polew:) więc na pewno coś jest nie tak, tak jak już Ci koledzy wcześniej radzili podepnij VAG'a Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne spalanie. mi komp przy mrozach pokazuje w miescie 11-11.5 L/100. także cóś jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne spalanie. mi komp przy mrozach pokazuje w miescie 11-11.5 L/100. także cóś jest nie tak...

A jezdziłeś kiedyś dłużej tym silniczkiem że jesteś tego pewien.

Moim zdaniem spalanie w górnych granicach "normy" dla tego silnika; ten typ tak ma niestety że w zime chleje jak opętany zwłaszcza gdy niedogrzany i robisz krótkie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne spalanie. mi komp przy mrozach pokazuje w miescie 11-11.5 L/100. także cóś jest nie tak...

A jezdziłeś kiedyś dłużej tym silniczkiem że jesteś tego pewien.

Moim zdaniem spalanie w górnych granicach "normy" dla tego silnika; ten typ tak ma niestety że w zime chleje jak opętany zwłaszcza gdy niedogrzany i robisz krótkie trasy.

jesli tak - to opinie, iz jest to nieudany silnik są prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne spalanie nawet jak na terażniejsze warunki.Mi tylko o pół literka skoczyło średnie w stosunku do lata i nie więdej niż 8.5/100km mi nie pali.Trasy i częstotliwość użytkowania ja-żona cały czas takie same.Same miasto to podejrzewam,ze by nie było więcej niż 10 tak,że coś masz nie tak. :hi:

Choć zdaje się,że norma 1,6 wacha się między tym 8 a właśnie 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robisz po miescie krotkie odcinki to nie masz co sie przejmowac...

moja teraz wciaga 15 l ;)

- JEŚLI robisz krótkie odcinki i czesto odpalasz autko i grzeje sie zanim oskrobiesz sobie szyby to te spalanie jest na normalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...