Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze olej - robić czy nie?


rogigor

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

z  pomiarów wyszło mi, że moja Audica bierze około 0,35l oleju na 1000km przy normalnej jeździe. Z tego co czytałem na forum te silniki lubią trochę wciągnąć, ale czy to nie ciut dużo?

Auto suche, nie kopci, zbiera się dobrze. Nalatane ma 305 tyś km, aktualnie zalany motul 8100 5w40 x-cess (przy wymianie wlany ceratec + płukanka LM). Myślałem nad 2 rozwiązaniami.

1) Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zrzucania głowicy (jaki koszt?)

2) Przy następnej wymianie oleju płukanka i zalać valvoline 5w50

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co lejecie te cerateki kosztujace prawie 60 zł do oleju 5w40. Aby w zimie odpalał gładko wystarczy kupić 5w50 po to jest ten olej aby w zimie był rzadki przy rozruchu i od razu wszędzie się dostawał a w lecie w temperaturze odpowiednio gęsty . Kupują wszyscy 5w40 leją te cerateki bo chcą zrobić z niego 5w50 bez sensu dla mnie. Jeśli 5w50 nic nie wnosi do silnika ASN i nie opłaca się go lać to po co u diabla lać ceratec do 5w40 :-D. I niech nikt nie pieprzy że valvoline 5w50 jest za gesty w lecie co źle wpływa na rozrząd bo to wierutne bzdury!! Kolego rogigor możesz, spróbować zalać valvoline ale nie wiem czy to coś poprawi ale warto spróbować bo dzięki próbom ludzie niedługo polecą na Marsa a tak to byśmy nawet nie wiedzieli jak tam jest. Oczywiście te ceramizery i inne coś dają po to jest nowa technologia i nawet do 5w50 można zalać pisze aby mnie ktoś nie zbesztal ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój bierze też jakieś 0,5l na 2tyś przy normalnej jeździe a jak pałuje to i na 1 tyś ( dość często trza czyścić końcówki wydechu:P). Hmm czy warto robić to zależy ile planujesz jeździć jeszcze bo przekalkuluj sobie.

Bańka dobrego oleju kosztuję od 110-160zł to tak jak mi wystarcza plus minus na pół roku więc dajmy na to 300zł rocznie na dolewki to chyba nie taka straszna cena. 

Ten silnik lubi oliwe w końcu to 3 litrowa luźno spasowan benzynka :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, w sumie trochę to chciałem usłyszeć :) Im bardziej o tym myślę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że póki nic się nie dzieje a i spalanie oleju pozostaje w 0,35-0,5l / 1000km nie będę ruszać silnika bo wywołam licho z lasu :D Spróbuję ten 5W50 przy następnej wymianie, zobaczymy czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez bierze w zaleznosci od jazdy. na autostradzie przy jezdzie 180-210 na trasie 700km 2 razy zapalilo sie MIN OIL. za kazdym razem dolewam w takiej sytuacji 0.5l wiec musze liczyc ze zjadla 0.5/700. po miescie na spokojnie to moze jakies 0.5 na 2000 albo jeszcze mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój bierze też jakieś 0,5l na 2tyś przy normalnej jeździe a jak pałuje to i na 1 tyś ( dość często trza czyścić końcówki wydechu[emoji14]). Hmm czy warto robić to zależy ile planujesz jeździć jeszcze bo przekalkuluj sobie. Bańka dobrego oleju kosztuję od 110-160zł to tak jak mi wystarcza plus minus na pół roku więc dajmy na to 300zł rocznie na dolewki to chyba nie taka straszna cena. 

Ten silnik lubi oliwe w końcu to 3 litrowa luźno spasowan benzynka :wink: 

 

Ja mam końcówki wydechu czyste. Jedyne co na nich jest kuż nic czarnego zero. Więc ja się nie podpisuje że luźno spasowany .

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie końcówki też stosunkowo czyste. W sensie jak pojeżdżę palcem od środka to jest czarny, tak, ale same końcówki ok.

Niedawny pomiar wykazał 600ml / 1000km ale dużo autostradą z prędkością 140 minimum, a czasem dużo więcej. 

Edytowane przez rogigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bardziej może jednak wina tego że mam wycięte wszystkie katy. Nie mniej jednak silnik serie trzyma mimo poboru oliwy więc się  nie martwię tym  na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, dobrze że wspomniałeś. U mnie też katy są wywalone.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...