Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 2.0 TDI


Rafaello19944

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj , jak kupisz komplet u handlarza który zajmuje się tylko marką Audi , to kupisz wszystko co potrzebujesz do przekładki i często w bardzo dobrym stanie . Będziesz miał kompletne lampy (z jedną datą produkcji ) spryskiwacze i wiele potrzebnych części . Kupując błotnik za 300-400zł. nie spodziewaj się lalki , tak samo z maską . Poza tym, ci co sprzedają samąm maskę najczęściej mają je uszkodzone . Ja nie dawno szukałem zderzaka do siebie  od S4 polifcie .  Byłem zmuszony kupić u pseudo handlarza i choć cena nie miała znaczenia , miał być w dobrym stanie , przyszedł śmietnik ... dokładnie wyciągnięty w Niemczech ze śmietnika. Zdjęcia i zapewnienie handlarza były że jest super. Z tym kupowaniem na części bądź ostrożny , bo nie zawsze może się to opłacać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mariusz36 napisał:

Pamiętaj , jak kupisz komplet u handlarza który zajmuje się tylko marką Audi , to kupisz wszystko co potrzebujesz do przekładki i często w bardzo dobrym stanie . Będziesz miał kompletne lampy (z jedną datą produkcji ) spryskiwacze i wiele potrzebnych części . Kupując błotnik za 300-400zł. nie spodziewaj się lalki , tak samo z maską . Poza tym, ci co sprzedają samąm maskę najczęściej mają je uszkodzone . Ja nie dawno szukałem zderzaka do siebie  od S4 polifcie .  Byłem zmuszony kupić u pseudo handlarza i choć cena nie miała znaczenia , miał być w dobrym stanie , przyszedł śmietnik ... dokładnie wyciągnięty w Niemczech ze śmietnika. Zdjęcia i zapewnienie handlarza były że jest super. Z tym kupowaniem na części bądź ostrożny , bo nie zawsze może się to opłacać .

No właśnie widziałem na allegro komplety w jednym kolorze za 4/5 tyś i części wyglądały na zdjęciach dużo lepiej niż np jakiś zderzak wystawiony za 900 zł

 

4 minuty temu, krystian3769 napisał:

No dobra. Ale chcesz żeby Ci to lakiernik malował na aucie ?

No właśnie nwm bo miałem plan żeby zawieść mu te części i żeby nie malować na aucie ale znajomy jeden mówił żeby lepiej najpierw założyć wszystko na auto i wtedy dobrze dobierze lakier.. ? ale według mnie kod lakieru chyba wystarczy tak jak miałem z czujnikami parkowania.. podałem tylko kod lakieru i wyszło idealnie tak jak na aucie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze na koniec . Daj do malowania części , tylko wcześniej nich lakiernik dobrze dobierze lakier . Pamiętaj !!! dobrze dobierze . Nie ma być żadnej różnicy , żadnego cieniowania. Jeżeli powie że się nie da , zmień lakiernika i szukaj takiego który tak zrobi ...Wiem , wiem łatwo nie będzie , ale teraz są takie standarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafaello19944 napisał:

według mnie kod lakieru chyba wystarczy

Nie, nie wystarczy , ma go dobrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mariusz36 napisał:

Nie, nie wystarczy , ma go dobrać 

No to nwm czy się wyrobie ze wszystkim w dwa tygodnie? bo auto mam w de i będę na urlopie w wakacje na 2 tyg.. i teraz się obawiam że się nie wyrobie z tym wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytania ?

jakbym np chciał zmienić fotele na pełną elektryke to trzeba coś przerabiać? 

Zwiększał ktoś moc z 143km do + - 170? Nic złego nie dzieję się z silnikiem? ? 

I ostatnie już pytanie.. co trzeba zmienić żeby były składane lusterka przy zamykaniu/otwieraniu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów finansowych zmieniam plany co przekładki na polift na przekładke z tył na polift światła i klapę bagażnika a przód nie ruszam tylko będę chciał przerobić lampy tak jak na tym filmiku:

 

I co do tej przeróbki mam pytanie.. trzeba rozklejać lampy i wkładać inne ledy przystosowane do takich kierunków? Czy wystarczy jakiś moduł i kodowanie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkleja się lampe i robi sie od zera taki kierunek, w pl jest gość co robi coś takiego, na yt ma filmiki, musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosek napisał:

rozkleja się lampe i robi sie od zera taki kierunek, w pl jest gość co robi coś takiego, na yt ma filmiki, musisz poszukać.

Czyli tak jest jak myślałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie jak narazie nic się nie dzieje?? jestem w trakcie przemyśleń co w nim przerabiać.. ?  

Może poddacie jakieś pomysły? ?

561381aa251d9f15med.png

Edytowane przez Rafaello19944
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś w planach polift i wymianę mmi, coś się zmieniło? [emoji848]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xsebo1 napisał:

Miałeś w planach polift i wymianę mmi, coś się zmieniło? emoji848.png

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

MMI i czujniki parkowania już są zrobione ?

A co do wymiany na polift to nwm czy zrobię.. musiałbym robić to etapami bo nie mogę sobie teraz pozwolić na takie wydatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może program i hamulce? Miałem w mojej A6 brembo od aso, obecnie komplet ate ceramic + sprężyny eibach pro kit -30 i nowe amortyzatory sachs. Prowadzi się i hamuje dużo lepiej, nie buja autem i momentalnie reaguje na skręt kierownicą 9765b1b6d49142f27c71fb76b4d18d3c.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xsebo1 napisał:

To może program i hamulce? Miałem w mojej A6 brembo od aso, obecnie komplet ate ceramic + sprężyny eibach pro kit -30 i nowe amortyzatory sachs. Prowadzi się i hamuje dużo lepiej, nie buja autem i momentalnie reaguje na skręt kierownicą 9765b1b6d49142f27c71fb76b4d18d3c.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam u siebie zawieszenie 1be i dla mnie narazie jest w sam raz? program planuje zrobić w lipcu na + - 170KM.. 

Też się zastanawiam czy tylne światła i klapę bagażnika zmienić na te z polifta a przednie światła przerobić tak jak na filmiku

Oczywiście z tył też zrobić dynamiczne kierunkowskazy.. :)

Myślę że nawet fajnie by to wszystko razem wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zawieszenie 1be i dla mnie narazie jest w sam raz[emoji4] program planuje zrobić w lipcu na + - 170KM.. 
Też się zastanawiam czy tylne światła i klapę bagażnika zmienić na te z polifta a przednie światła przerobić tak jak na filmiku
Oczywiście z tył też zrobić dynamiczne kierunkowskazy.. [emoji4]
Myślę że nawet fajnie by to wszystko razem wyglądało

Ciekawe ile kasy za takie coś. Na tył za pływające biorą 1500-1700


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Marcin_G napisał:


Ciekawe ile kasy za takie coś. Na tył za pływające biorą 1500-1700


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szczerze to nawet nie wiem.. jakbym się decydował to bym zaczął się dowiadywać jaki to jest koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak z ciekawości.. chciałbym narazie na tym czasowo wymienić żarówki w kierunkach na ledy i w wstecznych na białe ledy.. jak wymienie to nie będzie świecił się błąd? I jakie wgl tam trzeba żarówki? ? aa i w przeciwmgielnych przednich tez jakie są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tak z ciekawości.. jak to jest z egr? Jeśli jeżdżę np tak jak teraz.. ok.1k km po mieście i 1k km w trasie, i tak na zmianę.. to jest powód żeby o to i dpf się martwić? Czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie cisza :) jak narazie jestem na etapie przemyśleń co dalej.. 
Są dwie opcje..
1. Dalej przerabiać b8 
2. Sprzedać b8 i kupić A6 C7 
Sam nie wiem co zrobić bo z jednej strony już niewiele brakuje żeby b8 była zrobiona tak jak to sobie wymyśliłem i co najważniejsze.. jest w idealnym stanie.. a z drugiej strony A6 by była większa, wygodniejsza, młodsza i pewnie z quattro.. 

20db5b4fd38fdd86med.jpg
f86df2d10d5f73ddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem b6 na c6 model 2011 głównie z powodu miejsca. Dużo więcej [emoji4] na autostradzie połyka km. Co do C7 z początku produkcji s-tronik bywał kłopotliwy, zdarza się że klosze lamp same pękają, wolałem starszą sprawdzoną konstrukcje i śmiało polecam

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...