Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 2.0 TDI


Rafaello19944

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, xsebo1 napisał:

Zamieniłem b6 na c6 model 2011 głównie z powodu miejsca. Dużo więcej emoji4.png na autostradzie połyka km. Co do C7 z początku produkcji s-tronik bywał kłopotliwy, zdarza się że klosze lamp same pękają, wolałem starszą sprawdzoną konstrukcje i śmiało polecam

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie ja też chciałbym zmienić bo w b8 zaczyna mi trochę brakować miejsca ?? i na pewno bym wziął w manualu.. Jakoś nie jestem przekonany do automatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual jest ok, tempomat rozlanczasz jedynie hamulcem lub manetką. Stosunkowo tanio zrobisz aktywny tempomat, u mnie model 2011 ma też funkcje hamowania więc musi być czujnik na pompie ABS. Łokcia mi brakuje, jasnoszary z kremową skórą to rzadkość 4c18fe3fae0fd7256439f0c51de570ac.jpg

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xsebo1 napisał:

Zamieniłem b6 na c6 model 2011 głównie z powodu miejsca. Dużo więcej emoji4.png na autostradzie połyka km. Co do C7 z początku produkcji s-tronik bywał kłopotliwy, zdarza się że klosze lamp same pękają, wolałem starszą sprawdzoną konstrukcje i śmiało polecam

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
 

A jaki silnik wziąłeś w a6c6 diesla czy benzyna  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki silnik wziąłeś w a6c6 diesla czy benzyna  ?
2.0 tdi caha 170 km. Podchodzilem dosyć sceptycznie do tego silnika w tej budzie, po jeździe próbnej byłem w szoku. Elektronika nie dawała rady opanować buksowania kół na 2 i 3 biegu. Zrobiłem 21 tyś i efekt zniknął, trzeba będzie dojść co jest nie tak

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy przemyśleń.. 

Zostaje przy b8.. Ale nadal będę ją powoli przerabiać hm pewnie spytacie dlaczego tak? Ponieważ zaczynam powoli zbierać na działkę budowlaną

Mam w planach tak lipiec/sierpień zmienić całe wnętrze na skórę.. kolor albo brązowy albo bananowy, fis wymienie w kolor i zmienię tylne światła na ledy :)

Noi jeszcze w końcu będę musiał ogarnąć te odpryski na masce bo spokoju mi nie dają :/ ale to też w wakacje :)

82b5f9707e8a7ce1med.jpg

101f486b7d393f0bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym czujnikiem parkowania z tył :/ 

Powoli coraz bardziej się zapada do środka..

3b555c8d9a9a81c7med.jpg

Żeby to ogarnąć muszę ściągać cały zderzak? Wgl jak to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są osadzone w takich plastikowych koszyczkach . Te koszyczki mają dwa zaczepy na końcu , które trzymają czujnik , może czujnik był źle dociśnięty i nie zaskoczył za te zatrzaski . Może być też tak , że te zatrzaski się pourywały . Mnie „narożny" raz udało się docisnąć bez zdejmowania zderzaka . Te środkowe bez zdejmowania zderzaka chyba się nie da .

117e1accf21bac6e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariusz36 napisał:

Czujniki są osadzone w takich plastikowych koszyczkach . Te koszyczki mają dwa zaczepy na końcu , które trzymają czujnik , może czujnik był źle dociśnięty i nie zaskoczył za te zatrzaski . Może być też tak , że te zatrzaski się pourywały . Mnie „narożny" raz udało się docisnąć bez zdejmowania zderzaka . Te środkowe bez zdejmowania zderzaka chyba się nie da .

117e1accf21bac6e.jpg

Z tego co ja pamiętam jak mi wrclaguna to montował to mocowanie czujników było przyklejane taśmą 3M do zderzaka.. i może to mocowanie zaczyna puszczać.. próbowałem delikatnie wcisnąć ten czujnik do środka sprawdzić czy dalej pójdzie i już nic się nie rusza.. są dwie opcje.. albo całe mocowanie się odkleiło trochę albo faktycznie czujnik nie był dobrze wciśnięty.. jakby nic się nie stało z tym już więcej to chyba ogarnę to dopiero w wakacje bo nie uśmiecha mi się ściągać zderzak na parkingu :/ i wgl tu w de nie mam potrzebnych kluczy..no chyba że do mechanika gi oddam żeby to zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.. 

Wczoraj zaswiecila mi się pomarańczowa kontrolka silnika.. dziś byłem u mechanika żeby podpiąć pod komputer i coś wyszło z pompą wysokiego ciśnienia. Mechanik usunął błąd i powiedział że jak kolejny raz się zaświeci kontrolka to wtedy mam przyjechać i się naprawi.. Trochę mnie to przeraża bo w pl są tego części po 1500zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2018 o 14:42, Rafaello19944 napisał:

 

 

Zmieniło się coś w tym temacie ? Może ktos coś modzil i może naprowadzić jak coś takiego zrobić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nareszcie odebrałem auto od mechanika i okazało się że do wymiany był kolektor ssący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema zauważyłem dzisiaj coś dziwnego czy to pęknięcie?? i konieczna jest wymiana tego elementu?? Jak tak to poproszę o nr części chyba że ktoś ją ma to chętnie kupię. Audi a4 b8 2010r. avant jak coś to podam nr VIN. Jest to miejsce w którym znajduje się poduszka silnika od strony kierowcy.

1.jpg

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2018 o 23:04, mrarturko napisał:

Siema zauważyłem dzisiaj coś dziwnego czy to pęknięcie?? i konieczna jest wymiana tego elementu?? Jak tak to poproszę o nr części chyba że ktoś ją ma to chętnie kupię. Audi a4 b8 2010r. avant jak coś to podam nr VIN. Jest to miejsce w którym znajduje się poduszka silnika od strony kierowcy.

1.jpg

Bez tytułu.jpg

Dlaczego pytasz o to w temacie z moją b8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ogarnąłem przedni czujnik parkowania  ☺


f6707920e206.jpg


56e3906f0667.jpg

A tu zdjęcie z mustangiem.. moim marzeniem  od bardzo dawna, ale w tej chwili stwierdzam że audi wygląda lepiej..

737207832873.jpg

 

Po ostatniej wizycie u mechanika zauważyłem jakby auto lepiej przyspieszało.. I jak na razie wszystko jest sprawne:D przyspiesza  i hamuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie jak narazie nic się nie dzieje :)
Nic już nie będzie w aucie modzone tylko będzie utrzymywane w idealnym stanie.. A za rok/półtora będzie na sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko za Tobą nadązyć kolego... szybko plany zmieniasz.

Za lampy w dobrym stanie jakies 1300 - 1400 pln musisz liczyć.

Nie mam pojęcia jak z resztą. Na pewno zderzak też do wymiany, ale czy klapa? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafaello19944 napisał:

Ile mniej więcej może kosztować zmiana klapy bagażnika i lampy na te z polifta? ;)

Wszystko zależy od ceny gratów.

Lampy 1000-1500

Klapa od 1000-2000

Przeróbka wiązki i kodowanie 500-1000

Zderzaka nie trzeba koniecznie wymieniać, będzie co prawda niewielka szpara przy lampach na dole ale w niczym to nie przeszkadza .

Mnie udało się ze wszystkim (prócz zderzaka - jakieś 800-1000zł) zamknąć w 2500PLN.

 

Edytowane przez tomo.td
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Veiru napisał:

Ciężko za Tobą nadązyć kolego... szybko plany zmieniasz.

Za lampy w dobrym stanie jakies 1300 - 1400 pln musisz liczyć.

Nie mam pojęcia jak z resztą. Na pewno zderzak też do wymiany, ale czy klapa? 

 

Zmieniłem zdanie bo stwierdziłem że nie będę przez ok dwa lata całej kasy odkładać na nowe auto? 

16 minut temu, tomo.td napisał:

Wszystko zależy od ceny gratów.

Lampy 1000-1500

Klapa od 1000-2000

Przeróbka wiązki i kodowanie 500-1000

Zderzaka nie trzeba koniecznie wymieniać, będzie co prawda niewielka szpara przy lampach na dole ale w niczym to nie przeszkadza .

Mnie udało się ze wszystkim (prócz zderzaka - jakieś 800-1000zł) zamknąć w 2500PLN.

 

No właśnie ja tak myślałem że wyrobie się w ok 3 tyś..  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...