Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 2.0 TDI


Rafaello19944

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, EdoTensei napisał:

Więcej planów niż czynów :D 
Ja tam bym mu chociaż pakiet zewnętrzny Sline zrobił 

Jak nic ciekawego w lipcu nie znajdę pod mody to pewnie nadal będę b8 przerabiać :D zobaczymy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2018 o 08:56, Rafaello19944 napisał:

Mam kilka pytań odnośnie wymiany przodu i tyłu na polift :)

W tym temacie są wszystkie części potrzebne do wymiany przodu na polift czy czegoś brakuje?

https://portal.a4-klub.pl/a4-b8-zmiana-przodu-na-poliftowy-2012-2015/

Przy zmianie tylnego zderzaka są tylko slizgi są do wymiany? I będę chciał założyć podwójny wydech od 3.0tdi.. szukać od polifta czy przedlifta? :)

I jeszcze macie jakieś rady dotyczące przekładki? 

 

W dniu 12.01.2018 o 10:32, Rafaello19944 napisał:

W sumie z tym masz rację :)

A jeszcze jak radzicie? Malować wszystko jak jeszcze nie będzie na aucie czy dopiero jak będzie wszystko założone? Bo w pl będę ok dwa tyg i myślę żeby to przed moim przyjazdem oddać do lakierowania i miałbym już wszystko na mój przyjazd gotowe.. :)

 

W dniu 12.01.2018 o 23:01, Rafaello19944 napisał:

Mam kolejne pytania ?

jakbym np chciał zmienić fotele na pełną elektryke to trzeba coś przerabiać? 

Zwiększał ktoś moc z 143km do + - 170? Nic złego nie dzieję się z silnikiem? ? 

I ostatnie już pytanie.. co trzeba zmienić żeby były składane lusterka przy zamykaniu/otwieraniu samochodu?

 

W dniu 16.01.2018 o 18:53, Rafaello19944 napisał:

Ze względów finansowych zmieniam plany co przekładki na polift na przekładke z tył na polift światła i klapę bagażnika a przód nie ruszam tylko będę chciał przerobić lampy tak jak na tym filmiku:

 

I co do tej przeróbki mam pytanie.. trzeba rozklejać lampy i wkładać inne ledy przystosowane do takich kierunków? Czy wystarczy jakiś moduł i kodowanie tego?

 

W dniu 4.02.2018 o 15:10, Rafaello19944 napisał:

W aucie cisza :) jak narazie jestem na etapie przemyśleń co dalej.. 
Są dwie opcje..
1. Dalej przerabiać b8 
2. Sprzedać b8 i kupić A6 C7 
Sam nie wiem co zrobić bo z jednej strony już niewiele brakuje żeby b8 była zrobiona tak jak to sobie wymyśliłem i co najważniejsze.. jest w idealnym stanie.. a z drugiej strony A6 by była większa, wygodniejsza, młodsza i pewnie z quattro.. 

20db5b4fd38fdd86med.jpg
f86df2d10d5f73ddmed.jpg

 

W dniu 7.02.2018 o 00:59, Rafaello19944 napisał:

Ciąg dalszy przemyśleń.. 

Zostaje przy b8.. Ale nadal będę ją powoli przerabiać hm pewnie spytacie dlaczego tak? Ponieważ zaczynam powoli zbierać na działkę budowlaną

Mam w planach tak lipiec/sierpień zmienić całe wnętrze na skórę.. kolor albo brązowy albo bananowy, fis wymienie w kolor i zmienię tylne światła na ledy :)

Noi jeszcze w końcu będę musiał ogarnąć te odpryski na masce bo spokoju mi nie dają ? ale to też w wakacje :)

82b5f9707e8a7ce1med.jpg

101f486b7d393f0bmed.jpg

 

W dniu 29.03.2018 o 09:13, Rafaello19944 napisał:

W aucie jak narazie nic się nie dzieje :)
Nic już nie będzie w aucie modzone tylko będzie utrzymywane w idealnym stanie.. A za rok/półtora będzie na sprzedaż :)

 

W dniu 17.04.2018 o 20:34, Rafaello19944 napisał:

Ile mniej więcej może kosztować zmiana klapy bagażnika i lampy na te z polifta? ;)

 

W dniu 18.04.2018 o 07:36, Rafaello19944 napisał:

Zmieniłem zdanie bo stwierdziłem że nie będę przez ok dwa lata całej kasy odkładać na nowe auto? 

No właśnie ja tak myślałem że wyrobie się w ok 3 tyś..  :)

 

W dniu 6.05.2018 o 20:41, Rafaello19944 napisał:

W aucie jak narazie nic się nie dzieje.. W wakacje w pl auto będzie sprawdzone i okaże się czy coś jest do naprawy :D profilaktycznie będzie egr i dpf wyczszczony.. A z modów to planuje całe oświetlenie wewnątrz wymienić na Led, kierunki przód /tył Led, przyciemnic tylne szyby i jak czasu wystarczy to będzie trzeba ogarnąć lakier.. Ogólnie teraz chce ją doprowadzić do stanu takiego jak wyjechała z fabryki :)

 

W dniu 17.04.2018 o 22:40, Veiru napisał:

 

 

Milion pomysłów na sekundę.. Co dzień to coś nowego ?

  • Pomoc techniczna 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówią, że to kobieta zmienną jest... mówią też, że modzenie to nieuleczalna choroba... pozostając przy planowaniu chociaż trochę zaoszczędzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, qlimazz napisał:

A mówią, że to kobieta zmienną jest... mówią też, że modzenie to nieuleczalna choroba... pozostając przy planowaniu chociaż trochę zaoszczędzi :D

No bo ja cały czas się jeszcze zastanawiam i sam do końca jeszcze nie wiem co zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są tak najczęściej usterki w 2.0tdi? Bo czytam różne opinie na internecie i wgl o niektórych rzeczach pierwszy raz słyszę :D ja tylko wiem tak przede wszystkim o dwunasie, turninie i o pompę oleju.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rafaello19944 napisał:

Jakie są tak najczęściej usterki w 2.0tdi? Bo czytam różne opinie na internecie i wgl o niektórych rzeczach pierwszy raz słyszę :D ja tylko wiem tak przede wszystkim o dwunasie, turninie i o pompę oleju.. :D

Tylko w 2.0tdi jest turbina i dwumas? W każdym jednym aucie jest, tak samo w każdym jednym aucie coś się psuje. Obojętnie co nie kupisz trzeba się z tym liczyć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaciekPL napisał:

Tylko w 2.0tdi jest turbina i dwumas? W każdym jednym aucie jest, tak samo w każdym jednym aucie coś się psuje. Obojętnie co nie kupisz trzeba się z tym liczyć... 

No tak.. Ale naczytalem się ostatnio jakie to 2.0tdi CR jest awaryjne i dlatego w sumie zrezygnowałem z przeróbek.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe myślałem że takie rzeczy się czyta przed kupnem auta. Jak będziesz dbał i wymieniał wszytsko w terminie to będzie to jeździć. Obojętnie co byś nie kupił zawsze się coś znajdzie. Najlepiej nie czytać za dużo i tyle. Albo tylko same sprawdzone rzeczy, na większość która jest opisana w internecie trzeba brać poprawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to kwestia przebiegu na rynku większość to 10 latki 200+ auto zrobiło się popularne i każdy kto takie nabyl w okazyjnej cenie psioczy bo musi dołożyć na serwis togo czego poprzedni właściciel chciał uniknąć i w porę sprzedał  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś nagłośnienie w b8 B&O? Jak to gra? Opłaca się zakładać? :) U mnie teraz tyl wgl nie chodzi i myślę właśnie nad B&O.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecały miesiąc jadę do pl na urlop i tak jak ostatnio odwiedzę znów wrclagune tym razem na montaż B&O :)

Poza tym będzie auto na wszelki wypadek oddane do mechanika żeby sprawdził czy wszystko jest ok.. Auto jest sprawne ale wolę się upewnić czy wszystko jest tak jak być powinno.. Żeby nie zaskoczyło mnie nic w trasie :) myślałem też nad założeniem kamery cofania, tylnych lamp Led i lusterek składanych ale że jeden lub dwa głośniki mi nie działają (od kupna auta już) to zdecydowałem się na montaż nagłośnienia narazie :) a jeszcze mam pytanie.. Jest możliwość montażu na tył rolet przeciwsłonecznych? Będę wymieniał prawdopodobnie wnętrze i jakby się dało to też założył bym te rolety :)

723025076d9326e4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podsumowanie ostatnich dwóch tygodni.. Zrobione około 1600km.. Auto było w serwisie na przeglądzie i został zrobiony serwis klimatyzacji, naprawiony czujnik parkowania tył, klocki i tarcze tył. Wybrałem najdroższy serwis w mieście z myślą że będzie wszystko dobrze zrobione.. Znaleźli mi jeszcze do wymiany łożyska i piasty bo niby krzywe oraz tarcze hamulcowe i klocki przód.. Wycenili to na 4700zl. Pojechałem do innego żeby wszystko sprawdzić i okazało się wszystko w porządku :) jutro czeka mnie powrót do DE :)

9ca2faffc2206c5dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie jak narazie nic ciekawego się nie dzieje.. Kilometry powolutku rosną :)

Edytowane przez Rafaello19944
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do zmiany b8 na polifta w benzynie i już max wyposażone :) z tego co wiem to przed lift ma wadę fabryczną brania oleju a jak to wygląda w po lifcie? :) I które silnik najbardziej polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, damian19886 napisał:

Przecież masz wszystko na forum. Poliftowe jednostki nie mają już problemów z braniem oleju.

No właśnie nie mogłem znaleźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu już nie było..

A więc ostatnio zostały wymienione tarcze i klocki przód, tuleje wahaczy, filtry i olej :) od zakupu (czerwiec tamtego roku) zrobione dokładnie 14k km :) 

 

c170e21eaf187002med.jpg

575ec34600986913med.jpg

329f597a81883ce5med.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 14:20, Rafaello19944 napisał:

Dawno mnie tu już nie było..

A więc ostatnio zostały wymienione tarcze i klocki przód, tuleje wahaczy, filtry i olej :) od zakupu (czerwiec tamtego roku) zrobione dokładnie 14k km :)

 

c170e21eaf187002med.jpg

575ec34600986913med.jpg

329f597a81883ce5med.jpg

 

To za dużo widzę nie jeździsz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...