Skocz do zawartości
IGNOROWANY

E92 335d by Wodz.


wodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Za pewne dużo osób widziało mój wcześniejszy "daily projekt",oczywiście nadal jest w moim posiadaniu i będzie rezany w dalszym ciągu  :) Przeszedł na zasłużoną emeryturę i nie jest autem na co dzień. Link dla tych co nie wiedzą o czym piszę :jerk:

 

 

A teraz do rzeczy  ;-)  Potrzebowałem auta na co dzień do jazdy kolo komina i parę razy w roku dłuższa trasa. Jako ze było pewne ze co by to nie było na pewno będę to delikatnie "psuł" :wink:Potrzebowałem dobrej bazy żeby auto się w serii w miarę prezentowało i miało ekonomiczny a zarazem z potencjałem silnik.Dla mnie był wybór oczywisty i pałlo na 335d  :D
Auto obowiązkowo musiało być w m-paku wraz z zawieszeniem sport,duża navi itd. Jednym słowem na full opcji i w jednym z czterech kolorów było brane pod uwagę  :) Chwile trwało poszukiwanie egzemplarza który by zaspokoił moje "widzimisię",jak to w życiu bywa musiałem zrezygnować z bariery rocznikowej jak i przebiegu(miało być nie starsze niż 2009r,przebieg nie większy jak 160tys/km). Jak się okazało podczas poszukiwań te auta są dość mocno zmęczone życiem,tak ze nie tylko "Sebiksy męczą usportowione" BMW  :facepalm:
Ogólnie bardzo mało jest tych aut w takiej specyfikacji jak poszukiwałem.Tak jak pisałem wyżej dałem sobie siana z przebiegiem i rocznikiem.Bylem cierpliwy i w końcu jest sztuka prawie taka jak szukałem,ma wszystko co chciałem plus dodatki w wyposażeniu(trafił się individual na "wypasie" ) :banan:

ru1k46.jpg

Co do samego auta to jest już mały plan na nie i powoli go realizuje,wizualnie jak i mocowo  :)  W pierwszej kolejności podstawowy serwis został zrobiony,wszystkie filtry i olej Motul zalany. Od razu zabrałem się również za usuniecie klapek w kolektorze ssącym.

mw7byb.jpg

2d8omex.jpg

DPF jak i EGR na razie na miejscu i wizyta na stage1 wstępnie umówiona.Wizualnie auto zostanie ubrane w dodatki z karbonu i  na następny sezon dostanie jakaś sensowniejsza rolkę,nowy gwint w razie czego leży w pudelku. Obecne 19" po odnowieniu zostaną na zimówki.

i2uf5y.jpg

icobdd.jpg

1zb8biw.jpg

2wee5xk.jpg

wtbm7d.jpg

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako byly uzytkownik "tego" silnika powiem tak, jest genialny tylko brak jakiejkolwiek szpery czy tez xdrive niestety boli przy probie dynamiczniejszego ruszenia ze swiatel, natomiast elastycznością miażdży. Polecam zmienic DRLe na biale LEDy bardzo mocno "odswieza" wyglad samochodu. Lotka na klapie pierwsza klasa, generlanie gratuluj ladnego samochodu, daj jeszcze jakas fotke środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcin, piękna sztuka i bardzo dobra baza na zaczęcie jakichkolwiek modów, silnik i buda taka jak u mnie oczywiście na duzy plus, zazdroszczę koloru i lotki z karbonu :thumbup1:

Co do modów to również zacząłem od wywalenia klapek z kolektora do tego filtry oleje pozmieniane, kolo pasowe + paski i rolki, świece i moduł świec żarowych, pare uszczelek miedzy innymi do cieknącej czerwonej rury od doładowania. Tyle z pakietu startowego, aktualnie moja 335d ma wywalany egr, dpf i remap, oczekuje nie cale 400km z intercoolerem wagner.

Napisz moze gdzie mieszkasz w UK, można by pomyśleć o jakimś spocie w przyszłości, znam tu pare posiadaczy e92.

Jeszcze raz gratulacje wozidla, pre-lci maja cos w sobie i wyglądają bardziej agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 05:16, Ogi napisał:

Polecam zmienic DRLe na biale LEDy bardzo mocno "odswieza" wyglad samochodu. Lotka na klapie pierwsza klasa, generlanie gratuluj ladnego samochodu, daj jeszcze jakas fotke środka. 

Zamówiłem już dawno LEDY i zaginęły przy dostawie :facepalm: Muszę zamówić kolejne,bo masz racje co do nich. Fotek wnętrza jakiś w miarę nie mam,te na szybko tylko posiadam.

2ur2kcz.jpg

166giz8.jpg

 

4 godziny temu, Saylar napisał:

Witaj Marcin, piękna sztuka i bardzo dobra baza na zaczęcie jakichkolwiek modów, silnik i buda taka jak u mnie oczywiście na duzy plus, zazdroszczę koloru i lotki z karbonu :thumbup1:

Witam.

Zgadzam się z Tobą że dobra baza,jeszcze jej nikt nie dotknął swoimi paluszkami jeśli chodzi o "tuning" :wink: Kolor też mi się widzi,chodź nie ukrywam że był jako trzeci na liście :) Lotkę na dobrą sprawę kupiłem za nim auto na byłem :grin: W grę tylko wchodziło e92 z 35d pod maską.

4 godziny temu, Saylar napisał:

aktualnie moja 335d ma wywalany egr, dpf i remap, oczekuje nie cale 400km z intercoolerem wagner.

U mnie też wyleci DPF i EGR,podstawa w modzeniu,hehe. Masz u siebie już wagnera zamontowanego? Bo ja się cały czas zastanawiam nad nim,ale wiem że jak kupie to i będzie wtedy sens hybrydowe turbo zakładać( zapewne tak bym zrobił) .Będzie gruuuubo ponad 700NM  i skrzynia powie z czasem papa :kwasny: 

5 godzin temu, Saylar napisał:

Napisz moze gdzie mieszkasz w UK

Hampshire, GU35 .

 

5 godzin temu, Saylar napisał:

Jeszcze raz gratulacje wozidla, pre-lci maja cos w sobie i wyglądają bardziej agresywnie

Dzięki wielkie. Z polifta bym tylko lampy tył z czasem do swojej założył :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest :D rzadko sie takie widuje, przynajmniej u mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, wodz said:

U mnie też wyleci DPF i EGR,podstawa w modzeniu,hehe. Masz u siebie już wagnera zamontowanego? Bo ja się cały czas zastanawiam nad nim,ale wiem że jak kupie to i będzie wtedy sens hybrydowe turbo zakładać( zapewne tak bym zrobił) .Będzie gruuuubo ponad 700NM  i skrzynia powie z czasem papa :kwasny: 

No dokładnie to podstawa, u mnie teraz po tym zabiegu duzo lżej silnik chodzi i wkręca się na obroty jak szatan :evil: Moze duzo nie wyszło wczoraj bo skromne 373bhp i prawie 700nm narazie bez większego intercoolera ale jest to maksymalnie bezdymny program i mogę potwierdzić ze autko praktycznie nie dymi, jedynie przy pełnym bucie i maksymalnym obciążeniu czasem zrobi się taka 'mgiełka' za samochodem ale nie rzuca się to w oczy. Co do wagnera to sam się zastanawiam i waham się nad wagnerem który kosztuje prawie 600f nowy, a kopią wagnera którą jest MTEC intercooler za 330f -> http://www.ebay.co.uk/itm/MTEC-BMW-E90-E91-E92-E93-E9x-325d-330d-335d-Front-Mount-Intercooler-Diesel/172401104820?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Wiec prawie polowa różnicy w cenie tylko ciekawe jak to się przekłada na temperature doładowania, i jaka jest pomiędzy nimi różnica.

Co do skrzyni to bym się nie martwił zawsze można konwerter momentu obrotowego zmienić a wtedy i skrzynia duzo więcej niutow wytrzyma, oczywiście należy tez pamiętać o odpowiednim serwisowaniu skrzyń automatycznych.

13 hours ago, wodz said:

Hampshire, GU35 .

:facepalm: To dzieli nas spory kawal drogi, bo ja Shropshire - SY4 wiec nie cale 200mil.. mam kumpla z e92 w Weston-Super-Mare wiec kiedyś można pomyśleć o jakimś wspólnym spocie.

Gdzie się wstępnie ugadałeś na stage1 remap? Będziesz robił w UK czy w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Saylar napisał:

 Moze duzo nie wyszło wczoraj bo skromne 373bhp i prawie 700nm narazie bez większego intercoolera ale jest to maksymalnie bezdymny program i mogę potwierdzić ze autko praktycznie nie dymi, jedynie przy pełnym bucie i maksymalnym obciążeniu czasem zrobi się taka 'mgiełka' za samochodem ale nie rzuca się to w oczy.

Jak na serie bez ekologi i bez dymu to dobry wynik :thumbup1: Ciekawy jestem jak tam temperatura w dolocie :eusathink:Pewnie już piekło się robi jak parę razy z rzędu spod "świateł" polecisz.

8 godzin temu, Saylar napisał:

Co do wagnera to sam się zastanawiam i waham się nad wagnerem który kosztuje prawie 600f nowy

Ponoć warty każdego "grosza",robi robotę konkretną.Bo seryjny to niestety po programie już sobie z temperaturą w dolocie nie radzi :thumbdown:

8 godzin temu, Saylar napisał:

kopią wagnera którą jest MTEC intercooler za 330f -> http://www.ebay.co.uk/itm/MTEC-BMW-E90-E91-E92-E93-E9x-325d-330d-335d-Front-Mount-Intercooler-Diesel/172401104820?_trksid=p2485497.m4902.l9144

Wiec prawie polowa różnicy w cenie tylko ciekawe jak to się przekłada na temperature doładowania, i jaka jest pomiędzy nimi różnica.

Mam go w podglądanych aukcjach :naughty: Też jestem ciekawy czy robi podobną robotę jak wagner :eusathink:

8 godzin temu, Saylar napisał:

Gdzie się wstępnie ugadałeś na stage1 remap? Będziesz robił w UK czy w Polsce?

Końcem sierpnia jadę do chłopaków z łodzi,niby najlepsi w PL jeśli chodzi o bmw w dieslu.

https://pl-pl.facebook.com/TeCePERFORMANCE/

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna sztuka :) Śledziłem temat B5 więc nie mam wątpliwości, że BMW będzie miało z Tobą dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Animal napisał:

Śledziłem temat B5 więc nie mam wątpliwości, że BMW będzie miało z Tobą dobrze :wink:

Nadal B5 będzie rezane, rzadziej będzie coś nowego w temacie ale będzie. Może wizualnie nie do końca dbam o auta,ale technicznie muszą być perfekt.Mam się czuć bezpiecznie na drodze jak i inni użytkownicy dróg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Łuki28.08 napisał:

zamierzasz jeździć tym autem już po PL ??

Obecnie mieszkam na wyspie i tu jest w większości użytkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić małe zmiany na froncie. Wpadły kolejne carbonowe dodatki,splitter-y. Czarny gril w połysku i białe żarówki do dziennych.Ale umyć fury nie ma czasu ,niestety takie uroki daily.  :kwasny:

141r24y.jpg

51atk9.jpg

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 14:49, JanDom napisał:

ale spalanie tez wysokie

????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do daily tak jak pisałem wyżej pasowało troszkę dodać mocy. Po delikatnej "kastracji" zbędnych części silnika wpadł nowy soft. Jak się okazało turbiny jak i wtryski są w perfekcyjnym stanie co widać na wykresie na seryjnym sofcie.Kolejne modyfikacje jakie wpadną pod maskę to intercooler,oczywiście tylko wagner wchodzi w grę.

2h4evqw.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brzeziak napisał:

Czemu tylko wagner? Fmica albo Turbo Worksa nie polecasz?

Nie że nie polecam,ale z tego co się oczytałem wagner na 100% zrobi robotę i jest p&p. Dlatego postanowiłem że wpada pod maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...