Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przycisk "MODE" multifunkcja


luk1121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zmieniłem kiere na nowszą oraz radio na nowszy concert z b7 rolki już działają obie ale po wcisnieciu przycisku mode wyswietla sie na fisie NO FUNCTION i tak samo przycisk po prawej rozpoznawanie głosowe.

Posiadam fabryczny BT i chciałbym mieć dostęp do kontaktów w telefonie, trzeba zmieniać coś w kodowaniu jeszcze ? I czy dałoby się zrobić tak że gdy zadzwoni telefon byłoby możliwe odebranie go przyciskiem po prawej (rozpoznawanie głosowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kodowanie modułu BT masz zmienione?

Tu masz ściągę jak zakodować BT

00x?xxx: KIEROWNICA
0 – bez multifunkcji lub starszy typ kierownicy (przyciski bez rolek)
1 – multifunkcja (przyciski z rolkami)

00xx?xx: URZĄDZENIA WSPÓŁPRACUJĄCE
1 – diagnostyka przez CAN
2 – kierownica wielofunkcyjna, diagnostyka przez CAN
3 – RNS-E, diagnostyka przez CAN
4 – kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez CAN
5 – diagnostyka przez K-line
6 – kierownica wielofunkcyjna, dianogstyka przez K-line
7 – RNS-E, diagnostyka przez K-line
8 – kierownica wielofunkcyjna, RNS-E, diagnostyka przez K-line

00xxx?x: JĘZYK (OBSŁUGA GŁOSOWA)
0 – Obsługa głosowa wyłączona lub sterowana przy pomocy zewnętrznego sprzętu (np. RNS-E)
1 – niemiecki
2 – angielski (UK)
3 – francuski
4 – włoski
5 – hiszpański
7 – angielski (US)
9 – obsługa głosowa wyłączona

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowania BT nie zmieniałem próbuje teraz ale nie moge się połączyć z modułem a teraz nawet z radiem (wcześniej z starszym radiem łączyło bez problemu).

Używam starego vag-com 311.2N 

BT łączy się z telefonem bez problemu i można rozmawiać na głośnowowiącym.

Edytowane przez luk1121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze ze sterownik nie odpowiada i czy powtórzyć łączenie numer 56 i 77 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego błedu szczerze nie mialem nigdy. Ja mam moduł D i jak sie łacze to wyskakuje : zbyt wiele bledów by połaczyc. Łączy dopiero po 5razie czasem 8 razem. Gdzies czytałem ze vag maja problemy z łaczeniem sie z bluetooth. Spróbuj najwyzej jescze linie k , can zobaczyc czy dobrze styka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru próbach udało mi się połączyć z modułem bluetooth i zmienić kodowanie oba przyciski juz działają ale nie mogę jeszcze przełączać się pomiędzy CD/Radio/zmieniarka czy trzeba zmienić jeszcze kodowanie w radiu?

Problem jest też taki ze nie mogę w ogóle połączyć sie vagiem z radiem nie wykrywa go natomiast kiedys łączyłem się bez problemu i był napis na radiu

"diagnose"  w czym może być problem? Dodam że ruszałem kostkami z tyłu ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku bluetooth do sprawdzenia dobrze, przewody od diagnostyki.  One służa do zmian . Pamiętaj na przyszłość . Tak w radiu zmieniasz na zmieniarke 

Edytowane przez black_edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę dokładnie.

Kolego mógłbyś mi powiedzieć które to będą przewody na kostce niżej zdjęcie.

 

20170715_182235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk MODE nie służy do przełączania się między CD/Radio/zmieniarka. Przynajmniej w RNSE tak to nie funkcjonuje. Po wciśnięciu MODE na fisie powinno przełączyć na listę kontaktów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmmm czyli ten przycisk nie będzie działał jako wybór "source" tylko samo przechodzenie do książki tel ? a źrodło odtwarzania można wybrać tylko na radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim wychodzi na to ze już chyba mam w pełni funkcjonalną multifunkcje :) zostało mi tylko naprawienie komunikacji vaga z radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich kolegów i koleżanki po długiej przerwie.

 

Wczoraj zamontowałem sobie kiere multi i jestem w trakcie adaptacji multifunkcji do mojej A4 B7 i tutaj zwracam sie do Was z prośbą o odpowiedz na kilka pytań:

Mam zestaw bluetooth 8P0 862 335 C w autku oraz radio oryginalne jeszcze na kasety CHORUS 2

Kierownice mam z przyciskiem przy prawej rolce z buźką :)image.png

 

Zakodowałem kiere w grupie 16, 0 zamieniłem na 3 ponieważ jestem pełen nadzieji że będę mógł obsługiwać przez bluetootha telefon z kierownicy. W związku z tym chciałbym zapytać:

1. Czy tymi gratami uda mi się skonfigurować tak ustawienia abym mógł odbierać telefon, wybierać kontakt z książki ewentualnie kończyć rozmowę?

Jeżeli tak, to jak to zrobić gdzie wejść itp.

2. Do czego tak na prawdę dedykowany jest przycisk "MODE" -  czytałem dużo i jest wiele sprzecznych informacji. Chciałbym to doprecyzować. Dodam, że u mnie jak wcisnę MODE nic się nie dzieje, nawet nie wyskakuje napis "NO FUNCTION"

3. Jakie funkcję kryje pod sobą guzik przy prawej rolce z buźką i falami? U mnie po wciśnięciu wyskakuje "NO FUNCTION"

4. Jaką funkcje kryje pod sobą wciśnięcie prawej rolki - od głośności? U mnie wyskakuje komunikat "NO FUNCTION"

 

Na chwilę obecną mogę z kierownicy:

-  Podgłośnić

-  Zciszyć

- Wybrać kolejny utwór

- Wybrać poprzedni utwór

- Przewinąć do przodu utwór

 

 

Generalnie zaczynam przygodę z bardziej rozbudowanym funkcyjnie VCDS'em ponieważ w końcu kupiłem sobie kabel trochę lepszy, którym mogę więcej pogrzebać w samochodzie dlatego proszę o wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mógłby się ktoś podzielić jak zakodować kierownice tak aby przycisk MODE zmienał CD/radio/...

obecnie po wciśnięciu wyskakuje komunikat „No function”

Nie mam modułu BT, zależny mi jedyna na funkcjonowaniu przycisku MODE, rolki działają bez zarzutu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaTeo85 napisał:

jak masz concerta to nie da rady.

Chyba że jest z B7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...